Aprinkis.lv - Aicina doties uz "3x3" saietiem un iepazīt latviskās tradīcijas

Aicina doties uz 3x3 saietiem un iepazīt latviskās tradīcijas

(1)
Aicina doties uz "3x3" saietiem un iepazīt latviskās tradīcijas Foto: no "3x3" arhīva
16. janvāris, 17:15

Šovasar Latvijā atkal notiks divi pasaules latviešu ģimeņu kustības "3x3" saieti. Pirmais norisināsies Krāslavā no 8. līdz 15. jūlijam, savukārt otrais – Zaļeniekos no 22. līdz 29. jūlijam, kad būs iespēja izkopt latviskās tradīcijas, doties dabā, dziedāt, dejot un darīt daudz ko citu.

Krāslavā

Krāslavā ar latgalisku sirsnību tiks uzņemti latvieši no pasaules malu malām. Par saieta mājvietām kļūs Krāslavas pamatskola un Krāslavas Valsts ģimnāzija, bet pasākumi notiks arī Krāslavas pils teritorijā. Krāslavas saieta tēma ir rota. Rota kā garīgs spēks, dvēseles kultūra, identitāte, mīlestība un izpratne.

Saietā varēs mācīties latgaļu valodu kopā ar Valentīnu Lukaševicu un izzināt Latgales kultūras mantojumu ar Ilgu Šuplinsku. Latviešu liksteņstāstus stāstīs Lelde Neimane. Ieskatu žurnālistikas pasaulē sniegs Ansis Bogustovs un Daiga Bitiniece, savukārt savus spēka avotus smelties varēs kopā ar Aloidu Jurčenko un Inesi Krūmiņu. Būs ģimeņu seminārs ar Līgu Ruperti un Māru Tupesi, bet kopā ar Andri Tomašūnu varēs doties pie novada cilvēkiem.

Tāpat būs iespēja izmēģināt roku Latgales tradicionālajā keramikā pie podnieka Valda Pauliņa, koka rotas varēs darināt pie Jāņa Puda, bet ādas rotas un pastalas – pie Agritas Krieviņas. Būs teātris, dejošana, koris. Varēs doties bišu dravā, darināt alu, iepazīt latgaļu virtuvi. Bērni no 3 līdz 6 gadu vecumam darbosies dabas pētnieku un rotaļu pētnieku ievirzē. Bērni no 7 līdz 14 gadiem varēs doties mežā, veidot grafisko dizainu, izdzīvot Krāslavas teikas un pasakas, veidot animācijas filmiņu, sportot un darīt daudz ko citu. Būs doņu cepuru, floristikas, Boņuka darbnīcas, koncerti, nakts diskusijas, nīkšana un danči.

Interesenti var pieteikties līdz 1. maijam, sūtot motivācijas vēstuli Ilzei un Laurim Cekuliem (Bauskas iela 8-14, Rīga, LV-1004) vai uz e-pastu: 3x3kraslava@3×3.lv.

Grāmatas "3x3 Latvijā. 1990–2015" atvēršanas svētkos Pelču "3x3" laikā. Uzrunu teic eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga.

Zaļeniekos

Zaļenieku "3x3" vadīs jelgavnieku Barkānu ģimene, talkā aicinot Apsīšu ģimeni. Stipru pleca sajūtu jau sniedz vietējie Zaļenieku cilvēki – Aivars Brikmanis, Lilita Leoho, Ojārs Briedis, Valija Barkovska, Gunita Kulmane un Zita Krūmiņa. Daudzi no viņiem ar prieku atceras iepriekšējo – 2008. gada – "3x3" nometni Zaļeniekos.

Saieta tēma balstīta Annas Brigaderes triloģijas tēmā – "Dievs. Daba. Darbs". Caur šo sajūtu un noskaņu arī saieta radošā grupa aicina visu nedēļu paraudzīties uz latviskām un vispārcilvēciskām vērtībām, uz Zaļeniekiem, Zemgali vai vēl plašāk – uz Latviju. Būs prāta izkopšanas ievirzes, sevis apzināšanās prakses, ģimeņu seminārs, savu sakņu pētīšana un novērtēšana, lektoru stāstījumi, Bīrona laika pilsmuižas atmošanās vakars, daudzinājums Tērvetes pilskalnā un citas aktivitātes. Bērni dosies dabā, izgatavos šaujamloku, noķers savu pirmo zivi, kamēr pieaugušie krāsos dzijas ar augu krāsvielām, darinās mūzikas instrumentus, gatavos puzurus, pīs grozus un leks dančus pilsmuižas parkā. Būs rotu kalšana, pastalu darināšana, alus brūvēšana, tautisko kreklu šūdināšana, joga ar kokli, biodeja un nūjošana.
Pieteikties saietam var līdz 1.maijam, rakstot motivācijas vēstuli uz e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

"3x3" saietu vadītāji pulcējušies Kuldīgas novada Pelčos, lai piedalītos "3x3" grāmatas atvēršanā.

Vācijā, Freiburgā


Pirmoreiz "3x3" saiets notiks Vācijā latviešu centrā "Bērzaine", Freiburgā, – no 29. jūlija līdz 5. augustam. Tā mērķi un vadlīnijas būs tādas pašas kā pārējiem saietiem ASV, Austrālijā, Lielbritānijā, Īrijā un Latvijā – "3x3" domāts visu vecumu latviešiem no visiem kontinentiem, lai padziļinātu un paplašinātu latviskās zināšanas, stiprinātu latviskas ģimenes, sekmētu latviskas draudzības un veicinātu latvisku kopības izjūtu.

Dalībnieki, gan bērni, gan pieaugušie, visu nedēļu katrs varēs piedalīties divās ievirzēs. Lai "Bērzainē" ieliktu labus pamatus "3x3" kustībai Viduseiropā, ievirzes vadīs lektori ar ilggadēju pieredzi: Līga Ruperte, Māra Tupese, Inese un Jānis Atis Krūmiņi, Austris Grasis un Ieva Freinberga, Ingus un Egija Krūmiņi, Laila un Jānis Kirmuškas, Līga Reitere, kā arī Gunta Jakovela. Tāpat dalību apstiprinājusi Latvijas kultūras ministre Dace Melbārde.

Pievakarē varēs gatavot dāvanas vai rotas no dabas materiāliem, gleznot, pīt vainagus, adīt, sportot. Būs arī jauniešu seminārs, danči, nīkšana, dziedāšana un vakarēšana pie tējas. Pašiem mazākajiem notiks bēbīšu skoliņa, no 3 līdz 7 gadiem – Sprīdīšu skoliņa. Saietā iznāks avīze, būs sava televīzija, tā laikā Monta un Armands Jakoveli filmēs materiālu dokumentālajai filmai par "3x3".

"3x3" "Bērzainē" vadīs Inese Avena, Āris Avens un Indulis Bērziņš. Inese ir "Bērzaines" saimniece un vadījusi četrus "3x3" Latvijā – Mazsalacā un Neretā. Bērzaine nu jau vairāk nekā 65 gadus pieder latviešu organizācijai "Daugavas vanagi Vācijā", ir īsta mazā Latvija, kur iegriezties ikvienam ceļiniekam. Saieta ekskursiju dienā varēs izbaudīt vienu no daudzajām apkārtnes iespējām – Eiropas atrakciju parku, Zentas Mauriņas pēdas Bad Krozingenā, Švarcvaldes kalnus un ielejas, Elzasas vīna ceļu, putnu šovu Ērgļu parkā, puķu salu Mainau, Reinas ūdenskritumu Šveicē un citas vietas.

Rīkotāji aicina dalībniekus pieteikties par brīvprātīgajiem palīgiem, maiņās palīdzot virtuvē un tādējādi maksājot pusi no dalības maksas. Pieteikuma vēstule jāsūta uz e-pastu: 3׊ī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

Par visiem šī gada "3x3" saietiem un nometnēm Latvijā un pasaulē vairāk informācijas var atrast vietnē www.3x3.lv.

Vēja daudzinājums Salacgrīvas "3x3" saietā 2017. gada vasarā. 

Novērtēt šo ziņu
(1 balsojums)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Aptauja Rīgā. Kā vērtējat pensiju indeksāciju? aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/PcH1vbEix9
aprinkislv
VDK zinātniskās izpētes komisija @Maris_Zanders : Nav skaidrs, kur mēs patlaban stāvam aprinkis.lv/sabiedriba/dzi… pic.twitter.com/OcCUvPy4R7

Twitter Citi raksta

Adazu_novads
Atļauts peldēties visās peldvietās, izņemot Alderu centra pludmali, Lielo Baltezeru (pie kapiem), kur novērota atk… twitter.com/i/web/status/1…
sigulda_lv
Daudzdzīvokļu namu iedzīvotājiem ir iespēja saņemt pašvaldības līdzfinansējumu līdz pat 90% apmērā iebraucamo ceļu… twitter.com/i/web/status/1…
Saulkrastu_nov
Iznācis informatīvā izdevuma "Saulkrastu Domes Ziņas" augusta numurs bit.ly/2MKLwkU pic.twitter.com/vl9ecuaePd

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018