Rīgā un Babītes novadā gaidāmi vairāki pasākumi, kas veltīti cilvēkiem ar invaliditāti

(Komentēt)
Rīgā un Babītes novadā gaidāmi vairāki pasākumi, kas veltīti cilvēkiem ar invaliditāti Foto: pixabay.com
20. februāris, 11:13

Programmas "Pasaule visiem Latvijā" ietvaros februārī Rīgā un Babītes vidusskolā Piņķos notiks vairāki pasākumi, kas veltīti cilvēkiem ar invaliditāti, – ceļojošās fotoizstādes atklāšana, diskusija par iekļaujošās izglītības izaicinājumiem, sporta spēles un citas aktivitātes.

Iekļaujošos pasākumus "Redzēt vairāk" organizē neredzīgo un citu personu ar invaliditāti integrācijas biedrība "Es redzu" sadarbībā ar jauniešu attīstības programmu "Go Beyond", informē biedrības "Es redzu" Preses dienestā.

20. februārī t/c "Dino Zoo pasaule" (Rīga, Krasta iela 52) notiks Dzeltenā Zemes Suņa gada (pēc ķīniešu kalendāra) sagaidīšanas pasākumi, tostarp "Es redzu" ilglaicīgā projekta "Draugs manam un īpašam bērnam" pastāvīgā stenda atklāšana, pie kura notiks aktivitātes sabiedrības informēšanai par projekta gaitu.

Pasākumā piedalīsies Latvijas Kinoloģijas federācijas prezidente Vija Klučniece, "Dino Zoo" tīkla direktors Kaspars Siļķe un Vaivaru pamatskolas direktore Inese Kārkliņa. Turpat notiks LKF un projekta dalībnieka Niklāva Senkāna un viņa četrkājainā drauga paraugdemonstrējumi, kā arī tiks atklāta biedrības aktīvista ar īpašām vajadzībām Ralfa Johansona koka izstrādājumu izstāde, vēsta Preses dienestā.

22. februārī Rīgas Valsts 1. ģimnāzijā tiks eksponēta ceļojošā fotoizstāde "Pasaule visiem Latvijā" un notiks zibakcija "Redzēt neredzot". Akcijas laikā skolēniem un skolotājiem būs iespēja caur dažādām aktivitātēm gūt ieskatu neredzīgo ikdienā tieši izglītības sfērā.

Savukārt 28. februārī Babītes vidusskolā Piņķos notiks ceļojošās fotoizstādes "Pasaule visiem Latvijā" kārtējā posma atvēršana, kurai sekos apaļā galda diskusija "Neredzīgais skolnieks kā izaicinājums vispārizglītojošai vidusskolai. Vai esam gatavi?" un iekļaujošās sporta spēles ilggadējā Latvijas basketbola izlases dalībnieka, pašreiz U-18 basketbola jauniešu izlases galvenā trenera Uvja Helmaņa vadībā, norāda biedrības pārstāvji.

"Mūsu biedrībai patlaban nav vieglākie laiki, tomēr sadarbībā ar jauniem partneriem mēs turpinām programmu "Pasaule visiem Latvijā". Esmu pārliecināta, ka kopīgiem spēkiem ar vietējām pašvaldībām, NVO, atbildīgajiem valsts resoriem un uzticīgiem partneriem un atbalstītājiem mums izdosies radīt atbalsta sistēmu, kas ļaus bērniem un jauniešiem ar invaliditāti mācīties vispārizglītojošās skolās. Ka skolu infrastruktūras un pedagogu kapacitāte būs pietiekama šādam izaicinājumam, bet paši bērni un jaunieši ar invaliditāti, to radi un draugi būs motivēti un sagatavoti, lai godam izturētu šo pārbaudījumu.

"Es redzu" iekļaujošo sporta nometņu gaitā tika izstrādātas sporta nodarbību un citu iekļaujošo pasākumu metodikas, kuras turpinām pilnveidot ar katru kārtējo pasākumu. Tā kā Babītes vidusskolā mācās jaunieši ar invaliditāti, vienojamies ar tās administrāciju par mūsu metodiku pielāgošanu vietējiem apstākļiem. Tās tiks publicētas arī skolas mājaslapā. Esam gatavi jauniem izaicinājumiem," stāsta biedrības "Es redzu" vadītāja Aivija Bārda.

Neredzīgo un citu personu ar invaliditāti integrācijas biedrības "Es redzu" programma "Pasaule visiem Latvijā" tika uzsākta 2016. gada septembrī. Tās pamatmērķis ir 2020./2021. mācību gada sākumā ieviest iekļaujošās izglītības pamatprincipus vismaz 15 skolās visā Latvijā. Programmas ietvaros 2017. gada februārī un martā četru nedēļu garumā norisinājās dienas nometne "Ziema Rīgā", kuras mērķis bija veicināt patstāvību un socializāciju cilvēkiem ar invaliditāti, apmeklējot un izvērtējot muzeju, teātru, kino un sporta objektu un pakalpojumu pieejamību.

Nākamie ceļojošās fotoizstādes, apaļā galda diskusiju un citu programmas "Pasaule visiem Latvijā" pieturas punkti tiek plānoti Mārupes, Olaines, Vecumnieku un Rundāles novadā, kā arī Rīgas skolās un pašvaldības organizācijās, informē Preses dienestā.

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Salaspils, Babītes un Ropažu futbolisti uzlabo pozīcijas @fta_news Rīgas čempionātā aprinkis.lv/zinas/item/458… pic.twitter.com/oEOd80bS7x
aprinkislv
@Maris_Zanders komentārs: Pieļauju, ka vairākumam Latvijas cilvēku interese par Korejas pussalā notiekošo aprobežoj… twitter.com/i/web/status/1…
aprinkislv
Aptauja Rīgā. Kam taisnība – policijai vai restorānam @vairaksaules aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/DimUKP6oYb

Twitter Citi raksta

sigulda_lv
Šonedēļ Siguldas novadā – grupas „Instrumenti” koncerti, izlaidumi skolās un citi pasākumi: sigulda.lv/public/lat/jau… pic.twitter.com/Qx53SQZ4bH
OlainesKulturai
Sestdien sola brīnišķīgu laiku! Ņem mazo brāli vai māsu pie rokas un nāciet uz Olaines Mežaparku! ;) Tur dažādas ja… twitter.com/i/web/status/1…
Adazu_novads
Tev ir biznesa ideja un vēlies to īstenot? Līdz 18.jūnijam piesakies Jauno uzņēmēju konkursam goo.gl/gZ7reY

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018