Padomi, kā sala laikā parūpēties par suņa veselību

(Komentēt)
Padomi, kā sala laikā parūpēties par suņa veselību Foto: publicitātes

Stipra sala laikā pastiprināta uzmanība ir jāpievērš ne tikai pašiem sev, bet arī mūsu četrkājainajiem draugiem – suņiem. Pastaigas pa slidenām ielām, kas kaisītas ar sāli, var būtiski apdraudēt dzīvnieka veselību.

Kā liecina Lauksaimniecības datu centra reģistrs, Latvijā šobrīd ir reģistrēti vairāk nekā 111 tūkstoši suņu. Katra suņa saimnieka dienaskārtībā ietilpst pastaiga svaigā gaisā ar savu četrkājaino draugu, kuram šis laiks ir ļoti nozīmīgs, līdz ar to tam ir jābūt patīkamam un priekpilnam. Taču ziemā pastaiga nereti var izvērsties dažādi, jo laikapstākļi mēdz būt visskarbākie. Slidenas ielas var izraisīt lūzumus, bet izkaisīts sāls – iekaisumu ķepās. Kā izvairīties no tā, ka suns pastaigas laikā sāk klibot vai smilkstēt?

Padomi, kā parūpēties par četrkājainajiem draugiem:

1. Apstrādāt suņa ķepas. Lai palīdzētu sunim izvairīties no sāpēm un ārstēšanās nākotnē, pirms došanās pastaigā – palutiniet viņa ķepas, tās noslaucot ar plānu lupatiņu, uz kuras ir balzams vai vazelīns. Tāpat vēl no veterinārārstu puses tiek ieteikti uz vasku balstīti mitrinātāji, kas paredzēti, lai aizsargātu viņa ķepas. Savukārt, dodoties pastaigā, paņemiet līdzi maza izmēra dvieli, lai pēc vajadzības no suņa ķepām varētu notīrītu sniegu, ledu vai sāli, kas mēdz pielipt ne tikai pie ķepām, bet arī pie ķermeņa un vēdera.

2. Pārdomāt pastaigu vietu. Ja tas ir iespējams, izvēlēties citu pastaigu maršrutu, kurā sāls varētu būt izkaisīts mazāk. Mēģiniet atrast kādu parku ar klaju lauku vai mežu, kur suns var izbaudīt tīru un mīkstu sniegu.

3. Apsvērt apavu iegādi. Speciāli apavi suņiem varētu pasargāt vislabāk no visa – sāls, aukstuma un ledus. Svarīgi izvēlēties apavus, kuriem ir speciāla siksna, kas ļauj regulēt aiztaisīšanas stiprumu. Zābakiem noteikti nevajadzētu būt aizvērtiem par stipru, kā arī vēlams, lai to zole būtu aprīkota ar protektoru. Lai veicinātu pieradumu pie zābakiem, ļaujiet sunim sākumā ar tiem pastaigāt pa māju.

4. Rūpes pēc pastaigas. Pārrodoties mājās, sunim var sākt rasties vēlme nolaizīt ķepas. To noteikti nevajadzētu pieļaut, jo sāls nereti satur ķīmiskas vielas, kas var izraisīt sliktu dūšu, vemšanu vai caureju. Pārmērīga sāls uzņemšana var izraisīt arī aknu bojājumus, krampjus vai pat nāvi. Lai novērstu sekas, pēc atgriešanās no pastaigas – nomazgājiet suņa ķepas ar viegli siltu ūdeni un noslaukiet tās ar mīkstu dvieli. Der arī atcerēties, ka nedrīkst ļaut sunim dzert no peļķēm un ēst sniegu – tas ir tikpat kaitīgi kā nenotīrītu ķepu laizīšana.

5. Apdrošināt mājdzīvnieku. Parūpējieties par sava mīluļa drošību savlaicīgi! Ja jums ir šķirnes vai bezšķirnes suns vecumā no 6 mēnešiem līdz 8 gadiem, apdrošiniet savu mīluli un pasargājiet sevi no neparedzētiem izdevumiem. Apdrošināšana darbojas jebkurā no gadalaikiem, tostarp ziemā, kad četrkājainajam draugam var rasties kāda no iepriekšminētajām likstām.

 

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Bērnu vasaras nometnes. Vecāku pieredze aprinkis.lv/sabiedriba/gim… pic.twitter.com/WGtGAsKb0P
aprinkislv
Ko darīt, lai nešķiroto atkritumu būtu mazāk aprinkis.lv/sabiedriba/dzi… pic.twitter.com/ZPxgMVzJ8w
aprinkislv
Salaspils, Babītes un Ropažu futbolisti uzlabo pozīcijas @fta_news Rīgas čempionātā aprinkis.lv/zinas/item/458… pic.twitter.com/oEOd80bS7x

Twitter Citi raksta

sigulda_lv
Vasaras saulgriežu pasākumi Siguldas novadā: sigulda.lv/public/lat/jau… pic.twitter.com/JTtzB4nsu4
Adazu_novads
Uguns zieds Jāņuguns uzziedēšanas vakars Ādažos un Festivāla Baltica Novada diena 19.jūnijā goo.gl/NjxANH
Stopini_Latvia
Koncertā tiekas vairāk nekā 100 akordeonistu, kuri sapņo arī par dalību Dziesmu svētkos: lsm.lv/raksts/kultura…

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018