Barikāžu dalībnieka apliecību izsniegs bez termiņa un maksas

(Komentēt)
Barikāžu dalībnieka apliecību izsniegs bez termiņa un maksas Foto: foto.delfi.lv
20. marts, 16:14

Valdība otrdien pieņēma noteikumus, kas paredz 1991. gada barikāžu dalībnieka apliecību izsniegt bez derīguma termiņa ierobežojuma un bez maksas.

Valdības pieņemtie noteikumi paredz 1991. gada barikāžu dalībnieka apliecību izsniegšanas un reģistrācijas kārtību. Apliecība ir dokuments, kas apliecina barikāžu dalībnieka statusu.

Barikāžu dalībnieku reģistrāciju, to apliecību izsniegšanu un uzskaiti veic 1991. gada barikāžu dalībnieku biedrība. Dalībnieku reģistrācija tiek veikta, ierodoties 1991. gada barikāžu dalībnieku biedrības telpās Rīgā, Krāmu ielā 3, un aizpildot biedrības izstrādāto iesnieguma veidlapu.

Barikāžu dalībnieku reģistrācija tiek veikta, uzrādot personu apliecinošu dokumentu un valsts apbalvojuma "1991. gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīme" apliecības vai pateicības raksta par dalību barikādēs 1991. gada janvārī un augustā oriģinālu vai dublikātu.

Barikāžu dalībnieka apliecība paredzēta uzrādīšanai valsts un pašvaldību iestādēs saskaņā ar likumu "Par 1991. gada barikāžu dalībnieku statusu". Šis likums paredz, ka pašvaldība ir tiesīga noteikt šīm personām sociālās garantijas, piešķirt nekustamā īpašuma nodokļa atlaides, kā arī atvieglojumus pašvaldības nodevu maksāšanā vai pakalpojumu saņemšanā.

Lēmumu par barikāžu dalībnieka apliecības piešķiršanas atteikumu persona var apstrīdēt barikāžu dalībnieku biedrības valdē un tās lēmumu persona var pārsūdzēt tiesā Administratīvā procesa likumā paredzētajā kārtībā.

 

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Ceļojums senajā inku impērijā un ne tikai aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/vUyZGYxTfP
aprinkislv
Aptauja Saulkrastos @Saulkrastu_nov . Kā pasargājat sevi karstajā laikā? aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/zJRfHzcbem
aprinkislv
Foto: Ikšķili @Ikskilelv pieskandina vasaras lielkoncerts aprinkis.lv/kultura/item/4… pic.twitter.com/QS8L23d7AG

Twitter Citi raksta

sigulda_lv
Paldies par atsaucību! Suns ir atradis savus saimniekus. twitter.com/sigulda_lv/sta…
sigulda_lv
Siguldas novada Pašvaldības policijas darbinieki aicina atsaukties suņa saimnieku. Suņu meitene svētdien, 22.jūlijā… twitter.com/i/web/status/1…

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018