Nacionālo bruņoto spēku Kapelānu dienests atzīmē 25. gadadienu

(Komentēt)
Nacionālo bruņoto spēku Kapelānu dienests atzīmē 25. gadadienu Foto: arhīvs
12. aprīlis, 13:33

Piektdien plkst. 15.00, Rīgas Svētās Marijas Magdalēnas baznīcā notiks pateicības dievkalpojums saistībā ar Nacionālo bruņoto spēku Kapelānu dienesta 25. gadadienu un darbību, kuras laikā kapelāni ir snieguši garīgo atbalstu gan karavīriem, gan viņu ģimenēm.

Dievkalpojumā piedalīsies Valsts prezidents Raimonds Vējonis, aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš, Nacionālo bruņoto spēku kapelāni un Latvijas lielāko kristīgo konfesiju vadītāji, informēja Aizsardzības ministrijas Militāri publisko attiecību departamenta Preses nodaļā.

Pirmais sadarbības līgums par karavīru garīgo aprūpi bruņotajos spēkos tika noslēgts 1993. gada 31. martā. Šis līgums, ko pirms 25 gadiem noslēdza Aizsardzības ministrija un Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca, ir atskaites punkts kapelānu dienesta izveidei, kaut gan sadarbība notika arī pirms tam, garīdzniekiem piedaloties svinīgos pasākumos – zvēresta došanā, tiekoties ar karavīriem viņu dienesta vietās un organizējot iespēju apmeklēt dievnamus.

Kapelānu dienesta darbības laikā 2004. gadā Ādažu bāzē tika atvērta kapela (att.), kurā patlaban dievkalpojumus var apmeklēt ne tikai karavīri, bet arī civilie iedzīvotāji.

Atzīmējot Nacionālo bruņoto spēku Kapelānu dienesta 19. gadadienu, 2012. gadā tika izdota Latvijas vēsturē pirmā Kapelānu dienesta rokasgrāmata, kas sniedz ieskatu Kapelānu dienesta darbības principos un apkopo informāciju, kas jāzina katram bruņoto spēku kapelānam.

Patlaban Nacionālo bruņoto spēku Kapelānu dienestu veido 12 kapelāni, kas pārstāv Latvijas tradicionālās kristīgās konfesijas un nodrošina garīgo aprūpi Latvijas karavīriem, gan pildot dienesta pienākumus Latvijā, gan atrodoties starptautiskajās operācijās. Kapelānu dienesta darbību vada virskapelāns Elmārs Pļaviņš.

Kopš Ukrainas krīzes 2014. gadā Latvijas bruņoto spēku Kapelānu dienests regulāri sadarbojas ar Ukrainas armijas atbildīgajām struktūrvienībām, lai sniegtu atbalstu Ukrainas karavīriem un civiliedzīvotājiem.

Novērtēt šo ziņu
(1 balsojums)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Lai arī kā Dziesmu svētku nedēļā šķita, ka esam vienoti un uz viena viļņa, nu atkal sāk izskatīties, ka diemžēl kat… twitter.com/i/web/status/1…
aprinkislv
Salaspils novadā atkal ķeza ar būvniecību aprinkis.lv/sabiedriba/pas… pic.twitter.com/mhAaxciVPj
aprinkislv
Brīvdienas Pierīgā: ko redzēt un dzirdēt, kur aiziet un piedalīties aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/Grxlo5rxNE

Twitter Citi raksta

Adazu_novads
6.augustā Ādažos Donoru diena goo.gl/kuePtR
sigulda_lv
Šovakar plkst.19.00 Mākslu skolā „Baltais Flīģelis”, XIII Starptautisko latviešu jauno mūziķu meistarkursu laikā, n… twitter.com/i/web/status/1…
Marupes_novads
18.jūlijā uzsākta Mārupes novada teritorijas plānojuma 2014.-2026.gadam grozījumu 1.redakcijas un tās vides pārskat… twitter.com/i/web/status/1…

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018