KP par tirgus varas ļaunprātīgu izmantošanu sodījusi atkritumu apsaimniekotāju ZAAO

(Komentēt)
KP par tirgus varas ļaunprātīgu izmantošanu sodījusi atkritumu apsaimniekotāju "ZAAO" Foto: arhīvs
15. aprīlis, 21:24

Konkurences padome (KP) martā pabeigusi pārbaudi un piemērojusi naudas sodu par tirgus varas ļaunprātīgu izmantošanu Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas organizācijai "ZAAO", vēsta Latvijas Televīzijas raidījums "de facto".

KP un "ZAAO" 21.martā noslēdza administratīvo vienošanos, un uzņēmums apņēmies novērst atklātos trūkumus un samaksāt sodu - 36 665 eiro.

KP vairākkārt jau norādījusi uz nelabvēlīgām pārmaiņām atkritumu apsaimniekošanas tirgū, bet tagad tā konstatējusi ļaunprātīgu tirgus varas izmantošanu. Ziemeļvidzemes reģionā "ZAAO" ir vienīgais sadzīves atkritumu apsaimniekotājs un tam pieder arī visi dalītās vākšanas laukumi. To saturs ir nepieciešams iepakojumu apsaimniekotājiem.


KP ieskatā, "ZAAO" uzspiedis šiem klientiem slēgt līgumu par visu - vairāk nekā 20 laukumu izmantošanu. Ņemot vērā, ka likums prasa izmantot vismaz trīs šādus laukumus katrā reģionā, tad alternatīvu "ZAAO" nosacījumiem neesot nav bijis.

KP arī uzskatījusi, ka "ZAAO" klientiem noteikta ne vien nepamatota, bet arī atšķirīga maksa par laukumu lietošanu. Jo vienai kompānijai - "Zaļā josta" - prasīta zemāka maksa par to pašu pakalpojumu. Uzņēmumā "ZAAO" to skaidrotas ar to, ka ar "Zaļo jostu" bijis iecerēts veidot kopīgu iepakojuma pārstrādes rūpnīcu, bet sadarbība pārtraukta.

"ZAAO" no pašvaldībām piederošajiem uzņēmumiem savu darbību izvērsis visplašāk, vēsta "de facto". Pavisam Latvijā pašu dibinātos uzņēmumus, nerīkojot konkursu, atkritumu apsaimniekošanai izvēlējušās 66 pašvaldības. Pērn šādu izvēli, izdarīja arī otra lielākā Latvijas pilsēta - Daugavpils, pārtraucot jau iesāktu konkursu, kurā bija pieteikušies seši pretendenti. Savukārt ar šo mēnesi uz "in-house" pakalpojumu pārgāja astoņas Kurzemes pašvaldības - Tukuma, Talsu, Jaunpils, Engures, Kandavas, Rojas, Mērsraga, Dundagas, kuras kopā ar Jūrmalas pašvaldību ir īpašnieces atkritumu apsaimniekošanas organizācijai "Piejūra".

"Šeit ir tāda ļoti bīstama situācija, jo pašvaldības no vienas puses veic šo teritoriālo plānojumu, atkritumu apsaimniekošanas plānu izstrādi, no otras puses pašvaldība ir arī tā, kas dibina savus uzņēmumus, kuri tālāk to īsteno un dara. Treškārt, arī tas, ka pašvaldība apstiprina tarifus jebkuriem saviem pašvaldības uzņēmumiem par atkritumu apsaimniekošanu. Tā kā šāda trejāda situācija rada tādu ļoti būtisku interešu konfliktu," raidījumam sacīja KP priekšsēdētāja Skaidrīte Ābrama.

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Lai arī kā Dziesmu svētku nedēļā šķita, ka esam vienoti un uz viena viļņa, nu atkal sāk izskatīties, ka diemžēl kat… twitter.com/i/web/status/1…
aprinkislv
Salaspils novadā atkal ķeza ar būvniecību aprinkis.lv/sabiedriba/pas… pic.twitter.com/mhAaxciVPj
aprinkislv
Brīvdienas Pierīgā: ko redzēt un dzirdēt, kur aiziet un piedalīties aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/Grxlo5rxNE

Twitter Citi raksta

Adazu_novads
6.augustā Ādažos Donoru diena goo.gl/kuePtR
sigulda_lv
Šovakar plkst.19.00 Mākslu skolā „Baltais Flīģelis”, XIII Starptautisko latviešu jauno mūziķu meistarkursu laikā, n… twitter.com/i/web/status/1…
Marupes_novads
18.jūlijā uzsākta Mārupes novada teritorijas plānojuma 2014.-2026.gadam grozījumu 1.redakcijas un tās vides pārskat… twitter.com/i/web/status/1…

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018