Vējonis: Ar jauniem rīkiem un metodēm pasaulē arvien aktīvāk notiek cīņa par cilvēku sirdīm un prātiem

(Komentēt)
Vējonis: Ar jauniem rīkiem un metodēm pasaulē arvien aktīvāk notiek cīņa par cilvēku sirdīm un prātiem Foto: facebook.com/Raimonds Vējonis
12. jūnijs, 13:25

Ar jauniem rīkiem un metodēm pasaulē arvien aktīvāk notiek cīņa par cilvēku sirdīm un prātiem, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB), atklājot konferenci "Riga StratCom Dialogue 2018", sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Uzrunājot klātesošos, viņš norādīja, ka mūsdienu pasaule saskaras ar vairākiem izaicinājumiem, piemēram, centieniem izvairīties no atomkara, globālās sasilšanas, terorisma, migrācijas un citiem izaicinājumiem. Vienlaikus viņš skaidroja, ka tiem ir dziļas saknes, tādēļ nav ātra un viegla risinājuma.

"Ir nepieciešams identificēt izaicinājumu būtību un cīnīties ar to, nevis reaģēt tikai uz sekām. Tehnoloģijas attīstās gaismas ātrumā, un svarīgi nostatīt cilvēku augstāk par tām. Tehnoloģijas maina pasauli, cilvēku ikdienas dzīvi un veidus kā komunicējam. Tām ir arī iespējas, ko tehnoloģijas sniedz, taču vienlaikus ir jāatpazīst, kādus riskus tās nes," teica Valsts prezidents.

Vējonis vērsa uzmanību, ka pēdējo gadu laikā daudz ticis strādāts pie "hard" jeb "cietās" drošības stiprināšanas, taču nepieciešams spert nākamos soļus un stiprinot "soft" jeb "mīksto" drošību. Tā ietver cīņu par cilvēku prātiem un sirdīm, kas pasaulē arvien vairāk ieņem lomu, sacīja Valsts prezidents.

"Rietumu vērtības ir apdraudētas no ārējiem spēkiem. Publikas uzticība demokrātiskam vēlēšanu procesam ir apdraudēta. Demokrātiskas vēlēšanas un Rietumu vērtības ir demokrātijas pamatā. Lai aizsargātu šīs vērtības, svarīga ir komunikācija par, ar un starp cilvēkiem. Ir jāsaprot cilvēku vajadzības un motivācijas," uzsvēra Vējonis, piebilstot, ka tālredzīgai stratēģiskajai komunikācijai ir ļoti liela nozīme šo problēmu risināšanā.

Viņaprāt, stratēģiskā komunikācija piedāvā dialoga rīkus, ar ko interpretēt problēmas un meklēt risinājumus, lai sasniegtu nepieciešamos mērķus. Kā būtisku problēmu risināšanā Valsts prezidents izcēla arī profesionālu, pētījumos balstītu apmācību stratēģiskās komunikācijas jomā dažādu institūciju cilvēkiem, kā arī profesionālus medijus. "Stratēģiskā komunikācija būs veiksmīga, ja tā būs balstīta stratēģiskā domāšanā un plānošanā. Pēc tam seko stratēģiskā ieviešana jeb turēšanās pie uzņemtā kursa," norādīja Vējonis.

Trešā "Riga StratCom Dialogue 2018" konference norisinās no 11. līdz 12. jūnijam LNB.

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Kodols iesaka. Klaviermūzikas šedevri un rabarberu biskvītkūka aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/LQdEcDBz8U
aprinkislv
Aptauja Rīgā. Kā vērtējat Artusa Kaimiņa aizturēšanu un veikto kratīšanu pie viņa? aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/CZLvzFZdA2
aprinkislv
Neparastā Pierīga. Babīte – novads ar burvju spoguli aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/YzXUtS1TMl

Twitter Citi raksta

Kekavas_novads
Jāņu ugunskuram Līgo naktī piemīt dzīvinošs spēks – tas silda, piešķirot gada īsākajai naktij īpašu spēku. Vēlu vas… twitter.com/i/web/status/1…
Stopini_Latvia
Priecīgus Līgo svētkus! pic.twitter.com/1f6FJ6Lfog
sigulda_lv
Novadniekiem ir iespēja saņemt atkritumu šķirošanas maisus un šķirot atkritumus bez maksas savā dzīvesvietā:… twitter.com/i/web/status/1…

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018