Ministre: Jāturpina ieguldījumi Dziesmu un deju svētku infrastruktūrā

(Komentēt)
Ministre: Jāturpina ieguldījumi Dziesmu un deju svētku infrastruktūrā Foto: Latvijas Nacionālā kultūras centra arhīvs
11. jūlijs, 9:54

Latvijai ir jāturpina ieguldījumi Dziesmu un deju svētku infrastruktūrā, šādu nostāju trešdienas rītā intervijā telekanālam "LNT" pauda kultūras ministre Dace Melbārde (VL-TB/LNNK).

Melnbārde vērtēja, ka aizvadītie svētki devuši divas vērtīgas mācības – pirmkārt, šie esot bijuši pirmie svētki, kas plānoti ļoti savlaicīgi, kas devis pozitīvu rezultātu. Otrkārt, ministre uzskata, ka bijusi vērojama ieguldījumu infrastruktūrā pozitīvā atdeve uz svētku pasākumu kvalitāti, tāpēc svarīgi turpināt darbu šajā virzienā.

Runājot par iespējām uzlabot biļešu tirdzniecības kārtību, politiķe pauda viedokli, ka puse no biļetēm būtu jāizdala dalībniekiem tālākai izplatīšanai. Viņa diskusiju par šo jautājumu pamatā cer atrisināt jau šajā gadā svētku izvērtēšanas konferencē, kad tikšot runāts arī ar IT jomas speciālistiem.

Savukārt ar šī gada biļešu izplatītājiem – "Biļešu paradīzi" – turpinoties konflikts par komisijas maksu iekasēšanas pamatotību. "Biļešu paradīze" uzskata, ka uzņēmumam bija tiesības iekasēt komisijas maksu, savukārt Kultūras ministrija ir pretējās domās, tāpēc strīds turpinās, un pēc "svētku laika pamiera" tuvākajā laikā valsts puse pie šī jautājuma atgriezīšoties.

Kopumā Melbārde aizvadītos Dziesmu un deju svētkus novērtēja kā patriotiskās audzināšanas un sociālās līdzdalības paraugstundu.

Ministre stāstīja, ka šobrīd notiekot aktīvs darbs, lai ļoti skaista būtu arī Latvijas neatkarības svētku nedēļa novembrī, kad iedzīvotājiem arī tiks piedāvāta virkne vērienīgu kultūras pasākumu.

Taujāta, vai pēc valsts simtgades svinībām būtiski neapsīks naudas apjoms kultūrai, ministre vispirms uzsvēra, ka nauda nav "apēsta", bet gan ieguldīta, savukārt par naudas apjomu nākotnē izteicās izvairīgi, atzīmējot, ka tas būšot jautājums nākamajai valdībai.

 

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Aptauja Ropažos: Kā vērtējat ideju palielināt aizsardzības budžetu? aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/6Xaf873qA5

Twitter Citi raksta

Saulkrastu_nov
Jau šodien sākas starptautiskais festivāls "Saulkrasti Jazz" @SaulkrastiJazz Būs arī bezmaksas koncerti Saules lauk… twitter.com/i/web/status/1…
JurmalaLV
FOTO: Jomas ielas svētki nosvinēti!🎉 flickr.com/photos/jurmala… pic.twitter.com/5Jc8ZP9Nmn
Saulkrastic
Šodien 15:00 laipni lūgti Saules laukumā baudīt @SaulkrastiJazz festivāla bezmaksas koncertu un 19:00 Minhauzena Un… twitter.com/i/web/status/1…

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018