Foto: Berlīnes lāču izstāde jau pirmajā dienā piesaista simtiem interesentu

(Komentēt) Galerija
Foto: "Berlīnes lāču" izstāde jau pirmajā dienā piesaista simtiem interesentu Foto: Nora Krevņeva-Baibakova
12. jūlijs, 16:26

Doma laukumā atklāta labdarības izstāde "United Buddy Bears – the Art of Tolerance", ar kuras palīdzību tiks vākti līdzekļi Bērnu slimnīcas fondam. izstādītie "Berlīnes lāči" jau pirmajā dienā piesaistījuši vairāku simtu cilvēku interesi.

Kopumā 149 divmetrīgos lāčus no Berlīnes atvedusi Vācijas vēstniecība sadarbībā ar Rīgas domi kā dāvanu Latvijas iedzīvotājiem valsts simtgadē. Kā novēroja aģentūra LETA, jau pirmajā izstādes dienā pie lāčiem pulcējās kupls skaits apmeklētāju un vairāki desmiti vietējo iedzīvotāju, kā arī ārzemju viesi lāču figūras iemūžināja fotogrāfijās.

"United Buddy Bears" īpašā misija ir palīdzēt trūkumā nonākušiem bērniem, tāpēc Rīgā "United Buddy Bears" kopā ar Bērnu slimnīcas fondu vāks ziedojumus mazajiem pacientiem, kuru ārstniecībai ir nepietiekams valsts finansējums. Blakus izstādei ir izvietots arī suvenīru stends un 10% arī no ietirgotās peļņas par suvenīriem tiks novirzīti Bērnu slimnīcas fondam.

Jau ziņots, ka kopš 2002.gada "United Buddy Bears" pārstāv Apvienoto Nāciju atzītās valstis, to iedzīvotājus un kultūru, bet ne politisko sistēmu. Lāči stāv plecu pie pleca, simbolizējot toleranci un saprašanos starp tautām un nākotnes pasauli, kurā valda miers.

Ar šādu moto divmetrīgie Berlīnes lāči apceļo pasauli, un kopš 2002.gada, kad viņi pirmo reizi bija skatāmi Berlīnē, lāčus ar sajūsmu ir sveikuši aptuveni 40 miljoni izstādes apmeklētāju 30 pilsētās visos kontinentos.

Katru no lāču figūrām ir apgleznojis kāds pazīstams attiecīgās valsts mākslinieks. Latvijas lāča figūru apgleznoja Kaspars Zariņš, tā vēstījums ir laimes un optimisma sajūtas. Bez tam apmeklētājus iepriecinās arī pieci īpašie lāči un speciāli šai izstādei izveidotais "Rīgas lācis", kurš pēc izstādes paliks savā dzimtajā pilsētā Rīgā. "Rīgas lāča" gleznojumam skici veidojis Pārdaugavas mūzikas un mākslas skolas audzēknis, bet apgleznoja māksliniece Viktorija Kosenko.

Izstādi organizē Vācijas vēstniecība sadarbībā ar Rīgas domi. Lāči Doma laukumā būs apskatāmi no 12.jūlija līdz 22. augustam.

Izstādes patroni ir Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (S), kultūras ministre Dace Melbārde (VL-TB/LNNK) un Vācijas vēstnieks Latvijā Rolfs Šute.

Novērtēt šo ziņu
(1 balsojums)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Aptauja Ropažos: Kā vērtējat ideju palielināt aizsardzības budžetu? aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/6Xaf873qA5

Twitter Citi raksta

Saulkrastu_nov
Jau šodien sākas starptautiskais festivāls "Saulkrasti Jazz" @SaulkrastiJazz Būs arī bezmaksas koncerti Saules lauk… twitter.com/i/web/status/1…
JurmalaLV
FOTO: Jomas ielas svētki nosvinēti!🎉 flickr.com/photos/jurmala… pic.twitter.com/5Jc8ZP9Nmn
Saulkrastic
Šodien 15:00 laipni lūgti Saules laukumā baudīt @SaulkrastiJazz festivāla bezmaksas koncertu un 19:00 Minhauzena Un… twitter.com/i/web/status/1…

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018