Siguldas slimnīcā turpina pieaugt jaundzimušo skaits

(Komentēt)
Siguldas slimnīcā turpina pieaugt jaundzimušo skaits Foto: arhīvs
3. janvāris, 9:35

Siguldas slimnīcā arī aizvadītajā gadā turpinājis pieaugt dzemdību skaits. 1114 dzemdībās pasaulē nākuši 1118 mazuļi – 541 meitenīte un 577 puisēni, pārspējot 2016. gada rekordu (1016 dzemdības). Tas ir absolūtais rekords kopš 1950. gada, kad dibināta Siguldas slimnīca.

Līdz ar to Siguldas slimnīcas Dzemdību nodaļas statistika kārtējo gadu ir pārsniegusi mazo dzemdību nodaļu kategorijas rādītājus, kas starptautiskā vērtējumā ir līdz 960 dzemdībām gadā, liecina novada pašvaldības informācija.

Dzemdību nodaļā aktīvākā aizvadītā gada diena bijusi 29. jūnijs, kad pieņemtas 12 dzemdības. Jāpiebilst, ka jaundzimušo skaits pārsniedz dzemdību skaitu, jo slimnīcā pasaulē nākuši vairāki dvīņi.

2018. gads Siguldas slimnīcā jau sācies ar pirmajiem dzimušajiem mazuļiem. Dzemdību nodaļā pirmais šajā gadā pasaulē nācis puisēns.

Pēdējos gados Siguldas slimnīcas Dzemdību nodaļā gan ar pašvaldības, gan slimnīcas finanšu līdzekļiem veiktas ievērojamas investīcijas, tādējādi attīstot sniegtā pakalpojuma kvalitāti un servisa līmeni. Pērn ar pašvaldības atbalstu iegādāts jauns, moderns dzemdību galds. Savukārt lai pilnveidotu jauno māmiņu un jaundzimušo aprūpi, šajā gadā ar pašvaldības atbalstu plānots iegādāties mazuļu reanimācijas galdu, vēl vienu fototerapijas iekārtu jaundzimušajiem, kā arī vēl vienu kardiotokogrāfu ar bezvada zonžu sistēmu, kas nodrošinās augstu mātes un mazuļa izmeklējumu precizitāti un drošību.

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
@Dzintris Kolāts. Komentārs. Cik bieži labāk ir nezināt aprinkis.lv/component/k2/i…
aprinkislv
Pērn sarkanais gailis Pierīgas novados dziedājis retāk aprinkis.lv/sabiedriba/kri… pic.twitter.com/S6yK4gBPqV
aprinkislv
Mārupieši @MarupesVSK uzvarējuši Pierīgas skolēnu sporta spēļu volejbola turnīrā. 2. Siguldas VĢ @svg 3. Ropažu vsk… twitter.com/i/web/status/9…

Twitter Citi raksta

DJurevica
Carnikavas novada dome šodien ārkārtas sēdē, savstarpēji vienojoties, pārtrauca darba attiecības ar Carnikavas pam… twitter.com/i/web/status/9…
Adazu_novads
Ādažu novada domes priekšsēdētājs Māris Sprindžuks - par Dienas centra izveidi Ādažos. goo.gl/cw2yuw
muzejsbaldone
Piektdien, 19. janvārī plkst. 19:00, Baldones kultūras centrā notiks 1991. gada barikāžu atceres pasākums. Pasākumā… twitter.com/i/web/status/9…

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018