Ķekavas un Salaspils futbola klubu dueļos katram pa uzvarai (papildināta)

Foto - Nora Krevņeva-Baibakova Foto - Nora Krevņeva-Baibakova

Latvijas futbola virslīgas un otrās līgas turnīros nedēļas nogalē savā starpā tikās divi Ķekavas un Salaspils klubi. Virslīgā FK “Auda” sagādāja kārtējo zaudējumu pastarīšiem sporta kluba “Super Nova”/Salaspils futbolistiem, bet otrajā līgā “Ķekava/Auda” savās mājās piekāpās futbola klubam “Salaspils”.

“Audas” minimālo uzvaru 1:0 nodrošināja Aleksejs Saveļjevs, kurš ar lielisku sitienu pirmā puslaika vidū guva vienīgos vārtus. 27 spēlēs viņiem viņiem ir piektā pozīcija un 39 punkti – par četriem mazāk nekā trešajā vietā esošajam FK “Liepāja” un par diviem mazāk nekā “Valmiera FC”. “Super Nova”/Salaspils (8 p.) no priekšpēdējās vietas atpaliek jau par 17 punktiem.

FK “Ķekava/Auda” un FK “Salaspils” spēlē mājiniekiem liktenīgs izrādījās otrā puslaika vidus, kad 20 minūšu laikā salaspilieši Svetoslavs Čugunovs, Aļģirds Gražis un Vjačeslavs Miņins trīs reizes ieraidīja bumbu ķekaviešu vārtos – 3:0. Turnīrā par 9.-16.vietu un palikšanu otrajā līgā FK “Salaspils” ir līderi (16 p.), bet “Ķekava/Auda” sestajā pozīcijā (8 p.).

Zaudējumu dramatiskā Latvijas kausa izcīņas pusfināla spēlē pret futbola skolu “Metta” svētdien vakarā piedzīvoja Ķekavas “Audas” dāmu komanda. Nokļuvušas zaudētājās pirmā puslaika izskaņā, ķekavietes izlīdzināja rezultātu 13 minūtes pirms pamatlaika beigām, kad ar precīzu tālsitienu izcēlās Monta Ščucka.

Pagarinājuma pirmā puslaika beigās Elīza Strode vadībā izvirzīja jau “Audu”, taču vēl pirms īsā pārtraukuma rīdzinieces panāca neizšķirtu, bet pēc tam iesita vēl divus vārtus – 2:4.

Latvijas pirmās jeb Nākotnes līgas turnīrā Apvienotās futbola akadēmijas “Olaine” komanda viesojās pie FK “Tukums 2000” dublieriem un piedzīvoja zaudējumu 1:3. Pirmajā puslaikā tukumnieki iesita trīs golus un, lai arī drīz pēc pārtraukuma palika skaitliskā mazākumā, pretiniekiem ļāva atgūt tikai vienus vārtus, kurus pusstundu pirms beigām guva Konstantīns Fjodorovs.

Citā pirmās līgas mačā Salaspilī futbola klubs “Beitar” ar 1:0 pārspēja futbola skolas “Alberts” komandu. Tabulā “Olaine” ar 16 punktiem 18 spēlēs 14 klubu konkurencē ieņem 11.pozīciju.

Latvijas trešās līgas Centra grupas turnīrā divas Pierīgas komandas aizvadīja spēles pret Rīgas Tehniskās universitātes futbolistiem – un abas beidzās neizšķirti. “Upesciema Warriors” savās mājās cīņu beidza 1:1 (vienīgos vārtus iesita Emīls Draška), bet Babītes sporta klubs Piņķos nospēlēja 2:2, kaut četras minūtes pirms beigām bija vadībā (mājinieku rindās izcēlās Artjoms Saveļjevs, vienreiz RTU spēlētāji ieraidīja bumbu savos vārtos).

Citā Centra grupas spēlē AFA “Olaine” otrā komanda savā laukumā piekāpās FK “Beitar” dublieriem 2:6 (vārtus otrajā puslaikā guva Marks Pačepko un Artjoms Buglakovs).

Tabulā pirmās trīs vietas ieņem JFK “Daugava”/Salaspils Futbola skola (47 p.), FK “Union” (39) un AFA “Olaine-2” (36), bet pirmo desmitnieku noslēdz “Upesciema Warriors” (16) un Babītes sporta klubs (11). Vairumam komandu atlicis aizvadīt pa 5-6 spēlēm, divas labākās iekļūs trešās līgas finālturnīrā.

Sieviešu pirmās līgas otrā posma turnīru par 1.-6.vietu ar uzvaru sākusi FK “Olaine” otrā komanda, kas ar 2:0 pārspēja Rīgas Futbola skolas otro vienību. Laura Kallase un Aļina Mihailova vārtus guva attiecīgi pirmā un otrā puslaika izskaņā. Tabulā olainietes ir trešajā pozīcija (9 punkti 6 spēlēs).