Salaspils handbolistes pārspēj čempiones no Stopiņiem un iegūst Latvijas kausu Apriņķis.lv

Foto - Latvijas Handbola federācija Foto - Latvijas Handbola federācija

Salaspils sporta skolas handbolistes kļuvušas par “Sporta punkts” Latvija kausa ieguvējām. Svētdien Dobelē notikušajā finālā ar abu Pierīgas dāmu komandu piedalīšanos viņas pārspēja pašreizējās valsts čempiones Stopiņu novada handbola kluba spēlētājas.

Finālspēles pirmajās 10 minūtēs rezultāts auga ļoti lēni – gan abu vārtsardžu Baibas Baumanes un Guntas Trubačes veiksmīgā snieguma, gan laukuma spēlētāju daudzo neprecīzo metienu dēļ. Pirmā puslaika otrajā pusē Stopiņu komanda vienubrīd panāca četru vārtu pārsvaru (8:4), taču drīz pēc tam pieļāva vairākas kļūdas uzbrukumā un ļāva salaspilietēm atspēlēties līdz 8:9.

Otrajā puslaikā rezultāta starpība ilgi turējās 2-4 vārtu robežās Stopiņu kluba labā, un astoņas minūtes līdz beigām viņu pozīcijas likās gluži drošas – 20:16. Taču tad viņu spēli izjauca vairāki noraidījumi, bet Salaspils handbolistēm vairākas sekmīgas epizodes aizsardzībā iedvesmoja arī uzbrukumu – atlikušajā laikā atstājušas pretinieces “sausā”, viņas iemeta septiņus vārtus pēc kārtas un svinēja uzvaru 23:20.

Uzvarētājām septiņas reizes precīzi meta Renāte Salmane, četras – Linda Borisanova, pa trim – Dace Potapova, kā arī māsas Frīda un Vita Bindukas. Stopiņu NHK rindās  rezultatīvākās bija Daina Sergejeva (6), Darja Savčenko (5), Ivita Asare (3) un Evelīna Fenogenova (3).

Sestdien pusfinālos Salaspils handbolistes maču pret LSPA komandu sāka ar pieciem precīziem metieniem pēc kārtas un, lai gan piecas minūtes līdz beigām, pretinieces starpību samazināja līdz minimumam (20:19), nosargāja uzvaru 23:19 (Renātei Salmanei un Dace Potapovai pa 7 goliem). Savukārt Stopiņu NHK tikai pēdējās desmit minūtēs salauza Jēkabpils sporta skolas komandas pretestību – 35:31 (Kristīnei Dzenītei 10, Ivitai Asarei 7, Lanai Nikolajevai un Dainai Sergejevai pa 6).

Jau ziņots, ka Latvijas kausa izcīņas pirmajā kārtā Salaspils sporta skola ar 42:24 pieveica “REIR Dobele” komandu, bet Stopiņu NHK ar 29:26 Ludzas sporta klubu “Latgols”. Latvijas Handbola federācija iepriekš paudusi gandarījumu par iespēju sarīkot šo turnīru, ņemot vērā, ka šosezon gan vīru, gan dāmu komandām spēļu bijis krietni mazāk nekā ierasts.