Veselības ministrija: Ģimenes ārsti ne vienmēr spēj atpazīt vardarbību pret bērnu

(Komentēt)
Veselības ministrija: Ģimenes ārsti ne vienmēr spēj atpazīt vardarbību pret bērnu Foto: pixabay.com
2017. gada 21. novembris, 12:49

Ģimenes ārsti ne vienmēr spēj atpazīt vardarbību pret bērniem, otrdien notikušajā Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdē pauda Veselības ministrijas (VM) pārstāve Santa Līviņa.

Viņa norādīja, ka patlaban izstrādes stadijā atrodas metodisks materiāls, kas palīdzēs ģimenes ārstiem atpazīt vardarbības pazīmes. Ar Eiropas sociālā fonda līdzekļiem tiks veiktas ģimenes ārstu un viņu personāla apmācības metodiskā materiāla izmantošanā.

Komisija sēdē uzklausīja Rīgas Stradiņa universitātes docentu Reini Balmaku, kurš sanākušos iepazīstināja ar diviem gadījumiem, ar kuru palīdzību ilustrēja galvenās problēmas, kas sastopamas starpinstitucionālajā sadarbībā gadījumos, kad tiek konstatēta vardarbība pret bērniem. Abos gadījumos slimnīcā nonāca mazi bērni ar dažāda smaguma miesas bojājumiem un radās dažāda veida problēmas nošķirt bērnu no ģimenes un rast risinājumu, lai bērnam nebūtu atkārtoti jānonāk ārstniecības iestādē kā vardarbības upurim.

Balmaks arī norādīja, ka brīvdienu vakaros ārstiem nav skaidrs, kam ziņot par potenciālajiem vardarbības gadījumiem. Viņš uzsvēra, ka Ārstniecības likumā minētās normas saistībā ar vardarbību pret bērniem nav līdz galam izprotamas, tādēļ apgrūtina ārstu darbu.

Balmaks salīdzināja bērnu aizsardzības situāciju Latvijā un Apvienotajā karalistē, kā piemēru Latvijā minot Ventspilī pērn notikušo traģēdiju ar pusotru gadu veco zēnu, kura ģimenes ārste nebija ziņojusi par traumām uz bērna ķermeņa, aizbildinoties ar aizņemtību. Balmaks uzsvēra, ka identiskā gadījumā Apvienotajā karalistē ģimenes ārste nonāca cietumā, savukārt Latvijā ārstei netika piemērots nekāds sods.

Komisijas sēdes turpinājumā arī Labklājības ministrijas un Valsts policijas pārstāvji uzsvēra nepieciešamību uzlabot sadarbību ar ģimenes ārstiem, tādējādi mazinot gadījumus skaitu, kad netiek ziņots par fizisku, emocionālu vai seksuālu vardarbību pret bērniem.

Komisija nolēma virzīt Sociālo un darba lietu komisijai grozījumus Ārstniecības likumā un citos normatīvajos aktos, lai izskaustu gadījumus, kad netiek laikus ziņots par vardarbību pret bērniem.

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
@LV_portals Kārlis Kangeris: Būtībā valsts VDK aģentus ir slēpusi vai sargājusi aprinkis.lv/sabiedriba/dzi… pic.twitter.com/3fBdIKRIR7
aprinkislv
Carnikavas novadā @Carnikavas_nov stiprina Gaujas krastu aprinkis.lv/sabiedriba/pas… pic.twitter.com/x7tzgiQR8L
aprinkislv
@Maris_Zanders Šomēnes publikai priekšā tika likts pētījums "Bērnu un pusaudžu (9–16 gadi) medijpratība". Viegli pr… twitter.com/i/web/status/9…

Twitter Citi raksta

NBD_LV
Nacionālā botāniskā dārza oranžērijā ir apskatāma Ķekavas mākslas skolas audzēkņu izstāde. Oranžērijas darba... fb.me/N7faE5xO
Marupes_novads
Visā Latvijā notiks Skaistuma dienas smagi slimu bērnu māmiņām: goo.gl/eCwG8Q pic.twitter.com/LFqtT75hfi
Sigulda_Thrills
Ieliec latvisku spēku Nameja gredzenā - uzpin pats savu gredzenu vai kulonu, kopā ar @BaltuRotas meistaru! Vēl ir i… twitter.com/i/web/status/9…

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018