Brīvdienas Pierīgā: dziesmas, dejas, filmas, izrādes, balles, sports

(Komentēt)
Brīvdienas Pierīgā: dziesmas, dejas, filmas, izrādes, balles, sports Foto: publicitātes
16. februāris, 17:25

Prognozes nedēļas nogalei sola pateicīgus laika apstākļus ziemas sportisko aktivitāšu baudīšanai. Savukārt tie, kam prāts vairāk nesas uz kultūras pasākumiem, Pierīgas novados var apmeklēt gan amatieru un profesionāļu teātra izrādes, gan dziesmu un deju koncertus, gan animācijas un spēlfilmas.

Reģionālā amatierteātru skate "Gada izrāde 2017" Babītes novadā
16. februārī plkst. 17.00 Babītes novada pašvaldības kultūrizglītības centra filiālē "Vietvalži" Salas pagastā notiks reģionālā amatierteātru skate, kurā Babītes novada amatierteātris "Kalambūrs" piedalīsies ar izrādi "Būda mežā". Pēc Pierīgas pašvaldību kultūras iestāžu amatierteātru iestudējumu I atlases kārtas skates "Gada izrāde 2017", kas norisinājās pērnā gada nogalē, uz reģionālo skati ir izvirzīti trīs novadu amatiermākslas kolektīvi, tostarp amatierteātris "Kalambūrs", kas nominēts kā inovatīvākais jauniešu teātra kolektīvs.

Animācijas filma "Džungļu patruļa" Inčukalnā, Katlakalnā un Ropažos
16. februārī plkst. 18.00 Inčukalna tautas namā, 17. februārī plkst. 11.00 Katlakalna tautas namā un plkst. 17.00 Ropažu kultūras un izglītības centrā būs iespēja noskatīties latviski dublētu animācijas filmu "Džungļu patruļa".

Laikmetīgās dejas uzvedums "Mīlestības vēstules" Ķekavā
16. februārī plkst. 19.00 Ķekavas kultūras namā laikmetīgās dejas koncertuzvedums "Mīlestības vēstules". Pasākumā piedalās deju studijas "Dzirnas" horeogrāfs Kārlis Božs, Maija Gerrero Kesada, Ivars Gāters, Marģeris Vanags un Elīza Stražinska.

Izstādes "Pašdarbības kolektīvi Baldones novadā" atklāšana
16. februārī plkst. 19.00 Baldones kinoteātra foajē notiks izstādes "Pašdarbības kolektīvi Baldones novadā" atklāšana, kas aizsāk Latvijas simtgadei veltīto pasākumu ciklu. Būs iespējams fotogrāfijās aplūkot pašdarbības kolektīvus, to dalībniekus, piedzīvojumus un sasniegumus no 19. gadsimta beigām līdz pat mūsdienām, kā arī kolektīvu tērpus, aksesuārus, apbalvojumus un citus interesantus priekšmetus.

Latvijas Basketbola līgas spēles Ķekavā un Saulkrastos
16. februārī plkst. 20.00 Ķekavas sporta klubā un Saulkrastu sporta centrā sāksies divas Latvijas Basketbola līgas spēles. BK "Ķekava"/"Optibet" basketbolisti LBL otrās divīzijas turnīrā savās mājās uzņems basketbola klubu "Saldus", bet LBL3 turnīrā Saulkrastu komanda sacentīsies ar Rugāju sporta centra vienību.

Balle "Ar mīlestību satikt..." Allažos
16. februārī plkst. 21.00 Allažu pagasta tautas namā notiks balle "Ar mīlestību satikt...", kurā uzstāsies mūzikas grupa "Cits kvartāls" no Liepājas. Pasākumā piedalīsies stepa dejas studijas "Top Tap Company" dibinātājs Latvijā, aktieris, pedagogs un stepa dejotājs Māris Pūris.

Latvijas taekvondo kausa izcīņa Salaspilī
17. februārī no plkst. 9.00 Salaspils sporta namā risināsies Latvijas taekvondo kausa izcīņa. Sacensības paredzētas gan pieaugušo, gan bērnu un jauniešu konkurencē.

Starptautiskais džudo turnīrs "Sigulda 2018"
17. un 18. februārī Siguldas Sporta centrā norisināsies starptautiskais džudo turnīrs "Sigulda 2018" jauniešiem. Sestdien plkst. 10.00 pirmie uz tatami dosies U-16 vecuma grupas puiši un meitenes, plkst. 13.00 viņiem sekos U-12 grupas, bet plkst. 17.00 – U-14 grupas sportisti. Svētdien plkst. 11.00 sacensības U-18 grupā un plkst. 14.00 – jaunākajā U-10 grupā.

Tautas slēpojums "Sigulda 2018"
17. februārī "Fischer" Slēpošanas centrā Siguldā plānotas tautas sacensības distanču slēpošanā "Sigulda 2018". Kā pirmie plkst. 10.40 startēs paši mazākie bērni 400 metru distancē, plkst. 11.00 paredzēts kopējais starts bērniem (no 2007.g.dz.), jauniešiem un senioriem 2x3 un 3x3 km distancēs, bet plkst. 12.30 – elites un tautas grupu slēpotājiem 4x4, 5x4 un 6x4 km distancēs. Starta laiki un distances var mainīties atkarībā no dalībnieku skaita un sniega kvalitātes.

Ģimeņu ziemas piedzīvojumu orientēšanās Ķekavā
17. februārī no plkst. 11.00 pie Ķekavas sporta kluba startēs ģimeņu ziemas piedzīvojumu orientēšanās sacensības. Dalībnieku skaits komandā 2–5, komandā jābūt vismaz vienam, kurš sasniedzis 18 gadus. Distance ir plānota, lai tajā būtu interesanti gan pieaugušajiem, gan bērniem. Tajā noteicošais ir atjautība, izveicība un komandas sadarbība, nevis spēks un ātrums. Distance ir pa spēkam jebkuram iesācējam un būs kā laba iepazīšanās ar piedzīvojumu sacensībām.

Fitnesa un veselības diena Olainē
17. februārī no plkst. 11.00 Olainē norisināsies fitnesa un veselības dienas pasākumi. Peldbaseinā būs iespēja izmēģināt aizraujošo "SUP fitness" Kaspara Zlidņa vadībā, kā arī piedalīties ūdens aerobikas nodarbībā. Paralēli Olaines 2. vidusskolas sporta zālē notiks dažādas fitnesa nodarbības, bet dienas sākumā būs iespēja noklausīties lekcijas par uzturu un "SUP" sporta veida attīstību Latvijā.

Pierīgas vokālo ansambļu skate Ādažos
17. februārī plkst. 12.00 Ādažu kultūras centrā notiks Pierīgas vokālo ansambļu skate, kurā dalībnieki arī sacentīsies par tiesībām piedalīties Latvijas jaukto vokālo ansambļu konkursā. Katrs ansamblis no galvas izpildīs trīs dziesmas – vienu latviešu komponista tautasdziesmas apdari, vienu latviešu komponista oriģināldziesmu un vienu brīvas izvēles skaņdarbu (vismaz divas dziesmas jāizpilda a cappella).

Deju kolektīvu koncerts " Laikmets, laime, lai..." Olainē
17. februārī plkst. 13.00 Olaines kultūras namā pilsētas 51. dzimšanas dienas pasākumu ietvaros koncertā " Laikmets, laime, lai..." tiksies vietējie un ciemiņu deju kolektīvi – "Janita", "Oļi", "Arnika", "Tacis", "Dālderītis" un "Abi divi".

Inčukalna amatierteātra izrāde "Pidžama sešiem" Inčukalnā
17. februārī plkst. 13.00 Inčukalna tautas namā būs skatāma Inčukalna amatierteātra pirmizrāde " Pidžama sešiem". Asprātīgs, negaidīts un smieklīgu notikumu pilns vakars kādā franču ģimenē. Nejauši kopā sanākušie mīlnieki, cenšoties slēpt savas attiecības, un atrisināt pārpratumus, samudžina situāciju vēl neatšķetināmākā virpulī, līdz paši vairs nesaprot, kādu lomu šovakar spēlē.

Senioru balle "Sanākam, sadziedam, sadancojam!" Mārupē
17. februārī plkst. 13.00 Mārupes kultūras namā paredzēta senioru balle "Sanākam, sadziedam, sadancojam!". Uzstāsies novada seniori pašdarbnieki, par rautu dejas soli rūpšies grupa "Patrioti.lg".

Meteņu svinības Turaidā
17. februārī plkst. 14.30 Turaidas muzejrezervāts aicina svinēt latviešu gadskārtu svētkus – Meteņus – Turaidā, kopā ar Siguldas folkloras kopas "Senleja" čigāniem un citiem budēļiem izdzīvojot senās tradīcijas, pavadot ziemu. Meteņi ir svētki, kas iezīmē ziemas beigu un pavasara tuvošanos. Šajā laikā ļaudis pēdējo reizi pirms pavasara darbiem dodas maskotos gājienos no sētas uz sētu ar mērķi vairot auglību, atbrīvoties no ļaunā un nelaimēm, nest svētību un vēlēt cits citam labu.

Lindas Leen un Riharda Lībieša koncertprogramma "Introversijas" Siguldā
17. februārī plkst. 15.00 un 19.00 Siguldas koncertzālē "Baltais flīģelis" notiks dziedātājas Lindas Leen un ģitārista Riharda Lībieša koncerti "Introversijas". Balss un ģitāras dueta akustiskajā koncertā skanēs Lindas autordziesmas un to atdzejojumu lasījumi no jaunākā albuma "Digital Church" un jau klasiskajiem "Chameleon", "Divi. Labākie dueti", "Let's Go Insane", latviešu tautas mūzikas un operu fragmentu interpretācijas, kā arī Riharda instrumentālie skaņdarbi ģitārai.

Bērnu deju kolektīvu koncerti Tīnūžos
16. un 17. februārī Tīnūžu tautas namā paredzēti divi bērnu deju kolektīvu koncerti. Piektdien plkst. 17.00 notiks Ikšķiles tautas nama bērnu deju kolektīva "Spolītes " un draugu koncerts "Putenis iegriež dejā". Savukārt sestdien plkst. 15.00 Tīnūžu tautas nama bērnu deju kolektīva "Upīte" un draugu koncerts "Katram sava krāsiņa".

Dokumentālā filma "Astoņas zvaigznes" Upeslejās
17. februārī plkst. 16.00 Upesleju dienas centrā demonstrēs režisora Askolda Saulīša dokumentālo filmu "Astoņas zvaigznes". Filma par latviešu nācijas pašapzināšanās procesa spilgtāko un traģiskāko parādību – latviešu strēlniekiem, par latviešu strēlnieku brīvprātīgajiem bataljoniem.

Kora mūzikas koncerts "Mīla ir kā uguns" Baložos
17. februārī plkst. 17.00 Baložu pilsētas kultūras namā izskanēs kora mūzikas koncerts "Mīla ir kā uguns". Piedalās jauktie kori "Skaņupe" (Rīga), "Lira" (Jūrmala), "Namejs" (Rīga), "Dzīle" (Bauska) un "Zemdega" (Baloži).

Koru koncerts "Ceļā uz..." Katlakalnā
17. februārī plkst. 18.00 Katlakalna tautas nama sieviešu koris "Magone" aicina uz koncertu "Ceļā uz...". Dziesmotie ceļi kopā savedīs: Valmieras vīru kori "Imanta" (diriģents Aivars Gailis, kormeistare Marika Rolmane), Krimuldas vīru kori "Vecie draugi" (diriģents Aivars Tomiņš, kormeistars Aivars Buņķis), Bērzaunes vīru kori "Gaiziņš" (diriģente Rita Briņķe, kormeistare Antra Āboliņa, koncertmeistare Jolanta Grase).

Deju koncerts "Puteņpolka sirsniņās" Berģos
17. februārī plkst. 18.00 kultūras centrā "Berģi" vidējās paaudzes deju kolektīvs "Greizie rati" aicina uz deju koncertu "Puteņpolka sirsniņās". Piedalās deju kolektīvi "Sprigulis" (Ādaži), "Rotadata" (Limbaži), "Uguntiņa" (Rīga), "Rotaļa XO" (Rīga), "Māra" (Mālpils), "Ritenītis" (Garkalne) un "Mazais ritenītis" (Rīga).

Deju koncerts "Lustīgi dzīvojam, lustīgi dejojam!" Ulbrokā
17. februārī plkst. 18.00 Ulbrokas kultūras namā notiks deju koncerts "Lustīgi dzīvojam, lustīgi dejojam!". Piedalās deju kolektīvi "Luste", "SenLīgo", "Tapa", "Baloži", "Pavediens", "Imanta" un "Virši". Pēc koncerta muzikāls groziņu vakars.

Grupas "Otra puse" un Antras Stafeckas koncerts Ādažos
17. februārī plkst.19.00 Ādažu kultūras centrā notiks grupas "Otra puse" un Antras Stafeckas labāko dziesmu koncerts "Pamodini mīlestību". Pagājušā gada nogalē izskanējusī grupas 25 gadu jubilejas tūre apliecināja, ka dziesmas dzīvo līdzi laikam un ir iegūlušas klausītāju sirdīs. Tāpēc "Otra puse" turpinās pieskandināt Latviju, izpildot labākās dziesmas un pavisam jaunus skaņdarbus.

"Jaunā miltu teātra" projekts "Sajūtu improvizācijas" Ķekavā
17. februārī plkst. 19.00 Doles tautas namā Estere Pumpura ar "Jaunā miltu teātra" aktieriem jau ceturto gadu kopā veido kopprojektu, kurā satiekas mūzika, dzeja, dziesma un teātris. Šogad pavisam cits koncepts vēl nebijušā interpretācijā. Būs iespēja dzirdēt dzeju no Arta Ostupa dzejoļu krājuma "Biedrs Sniegs". Vienas improvizācijas laiks – 30 minūtes, vienā vakarā improvizācija tiks atkārtota trīs reizes (plkst. 19, 20 un 21).

Literāro darbu izstādes atklāšana un Valentīndienas balle Vangažos
17. februārī plkst. 19.00 Vangažu kultūras namā paredzēta mīlestības dzejoļu un citu literāru darbu izstādes "Mana mīlestība" atklāšana. Rīkotāji aicina dalīties savās sajūtās, noslēpumos, talantā un gaida jūsu rakstītus mīlestības dzejoļus, četrrindes vai stāstus papīra, rūtiņu lapu, salvešu vai citādākā piezīmju formātā (drīkst būt arī anonīmi) līdz 14.februārim.

Mīlestības svētki Jaunolainē
17. februārī Jaunolaines kultūras namā – Mīlestības svētki. Plkst. 19.00 akustiskajā koncertā uzstāsies Miks Dukurs. Plkst. 22.00 balle un groziņvakars kopā ar grupu "Liepavots". Līdz 15. februārim ir iespēja pieteikt savu mīlestības sveicienu kultūras nama administrācijā, un pasākuma laikā tas tiks izteikts no skatuves.

Latvijas florbola čempionāta spēles Ķekavā un Spuņciemā
17. un 18. februārī Pierīgā paredzētas trīs Latvijas florbola čempionāta pirmās līgas spēles. Sestdien plkst. 19.00 Ķekavā kluba "Ķekavas Bulldogs" dāmu komanda sacentīsies ar FK "NNS"/RJTC vienību, bet svētdien plkst. 18.00 "Ķekavas Bulldogs" vīri krustos nūjas ar Cēsu "Lekrings-1" vienību. Vēl svētdien plkst. 17.00 Spuņciemā pamatturnīra pēdējā kārtā savā starpā tiksies divi Pierīgas klubi – "RSU/Babīte" pret FK "Saulkalne".

Latvijas handbola čempionāta spēles Ulbrokā
18. februārī Ulbrokas sporta kompleksā notiks divas Latvijas handbola čempionāta spēles. Plkst. 13.00 divu Pierīgas dāmu komandu savstarpējā duelī turnīra līderes Stopiņu NHK handbolistes savā laukumā uzņems Salaspils sporta skolas komandu. Plkst. 15.00 vīru pirmās līgas mačs Ulbrokas sporta klubs pret "Celtnieks Rīga-2".

Latvijas Leļļu teātra izrāde "Naksitrallīši" Salaspilī
18. februārī plkst. 16.00 Salaspils kultūras namā "Rīgava" būs skatāma Latvijas Leļļu teātra izrāde "Naksitrallīši". Pie saldējuma kioska satiekas trīs dīvaini cilvēciņi – Uzrocis, Ķērpjbārdis un Puszābaks. Viņi mielojas ar saldējumu un ziņkārīgi cits citu uzlūko. Tas ir sākums draudzībai, kas būs stiprāka par ķildām, bailēm un grūtībām, ko Naksitrallīšiem nāksies pārvarēt, lai dabā atkal valdītu līdzsvars. Izrāde autors Eno Rauds, režisore Laura Čaupale, mūzikas autori Pēteris Pāss un Aija Pāsa, lomās: Uzrocis – Miķelis Žideļūns, Puszābaks – Edgars Kaufelds, Ķērpjbārdis – Artūrs Putniņš.

Komēdija "Optimists" Mārupē un Siguldā
18. februārī plkst. 17.00 Mārupes kultūras namā un 20. februārī plkst. 19.00 Siguldas pagasta kultūras namā "Pannas teātra" izrāde "Optimists" – priecīga vēsts divās daļās. Režisors Juris Rijnieks. Galvenajā lomā – Gints Grāvelis. Izrādes autors – Uģis Segliņš.
Tas ir stāsts par mūsu nenovērtētajām iespējām, kad jāsāk viss no gala. Dažkārt – nevis no gala, bet vienkārši jāsāk. Īpaši tad, ja jāatrod darbs. Izrādes pieteikums vēsta, ka laikā, kad viss ir slikti un nekas nav labi, kad prom laižas gan savējie, gan bēgļi, kad pat mūsu hrestomātiskie varoņi tiek nopulgoti par cietējiem – nevarīšiem, allaž tomēr uzrodas kāds antiņš, dauka vai trešais tēva dēls, kas ir nolēmis iet savu neiemītu ceļu, meklēt jaunas pastāvēšanas nišas globalizācijas iznīcinošajā maltuvē. Īpaši tad, ja tev jau tuvojas 40.

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Bērnu vasaras nometnes. Vecāku pieredze aprinkis.lv/sabiedriba/gim… pic.twitter.com/WGtGAsKb0P
aprinkislv
Ko darīt, lai nešķiroto atkritumu būtu mazāk aprinkis.lv/sabiedriba/dzi… pic.twitter.com/ZPxgMVzJ8w
aprinkislv
Salaspils, Babītes un Ropažu futbolisti uzlabo pozīcijas @fta_news Rīgas čempionātā aprinkis.lv/zinas/item/458… pic.twitter.com/oEOd80bS7x

Twitter Citi raksta

sigulda_lv
Vasaras saulgriežu pasākumi Siguldas novadā: sigulda.lv/public/lat/jau… pic.twitter.com/JTtzB4nsu4
Adazu_novads
Uguns zieds Jāņuguns uzziedēšanas vakars Ādažos un Festivāla Baltica Novada diena 19.jūnijā goo.gl/NjxANH
Stopini_Latvia
Koncertā tiekas vairāk nekā 100 akordeonistu, kuri sapņo arī par dalību Dziesmu svētkos: lsm.lv/raksts/kultura…

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018