Baltijas regbija līga: "Miesnieki" zaudē Baldonē, "Livonia" – Šauļos

Foto - no facebook.com Foto - no facebook.com

Baltijas “Top” līgas otrās kārtas spēlēs svelmainajā svētdienā Ķekavas regbija klubs “Miesnieki” Baldones stadionā piekāpās vienai no spēcīgākajām Lietuvas komandām “Baltrex/Šiauliai”, bet Garkalnes “Livonia” izbraukumā zaudēja pašreizējai Baltijas čempionvienībai Šauļu “Vairas-Kalvis-Jupoja”.

Baldonē pirmā puslaika pirmajā daļā šāgada Latvijas čempioni “Miesnieki” uz trim viesu piezemējumiem spēja atbildēt tikai ar Artūra Alaiņa precīzo soda sitienu (3:19). Puslaika izskaņā Alainis starpību samazināja vēl par trim punktiem, tad lietuvieši veica ceturto piezemējumu, bet pašās beigās bumbu pretinieku ieskaites laukumā ienesa baldonietis Elmārs Šefanovskis – pārtraukumā ejot, 11:24.

Otrajā puslaikā laukuma saimnieki pirmos punktus ar Emīla Baloža piezemējumu un Alaiņa realizāciju guva, tikai sākoties pēdējām desmit minūtēm, bet “Baltrex” līdz tam savu pārsvaru bija palielinājuši jau līdz 11:48. Beigu rezultāts 18:53 – “Miesniekiem” otrais zaudējums turnīrā. Jāpiezīmē gan, ka pirmajā kārtā “Baltrex/Šiauliai” regbisti pret “Šiauliai” komandu bija guvuši 88 punktus.

Šauļos “Vairas-Kalvis-Jupoja” un “Livonia” mačs bija pagājušā gada Baltijas līgas fināla atkārtojums (toreiz Lietuvas klubs uzvarēja 38:20). Šoreiz Garkalnes regbistiem pirmā puslaika lielāko daļu nācās spēlēt aizsardzībā, un to viņi darīja gluži veiksmīgi. Ilgu laiku septiņi punkti palika “Vairas” vienīgais ieguvums, turklāt trīs punktus ar soda sitienu atspēlēja Enco Beltramino. Pēdējās minūtēs mājiniekiem tomēr pārsvaru izdevās palielināt līdz 17:3.

Drīz pēc pārtraukuma livoniešiem izdevās realizēts piezemējums, taču jau nākamajā uzbrukumā laukuma saimnieki piecus punktus atguva (22:10). Pēdējās desmit minūtēs sāncenši apmainījās piezemējumiem – 29:15 “Vairas-Kalvis-Jupoja” labā.

Jau ziņots, ka Baltijas “Top” līgas pirmajā kārtā abu Latvijas klubu duelī uzvarēja “Livonia” 39:26.