Latvijas florbola izlase pasaules čempionātu sāk ar zaudējumu čehiem (papildināta)

Foto - IFF Foto - IFF

Divu “Ķekavas” florbola kluba spēlētāju Klāva Jansona un Ralfa Orstes pārstāvētā Latvijas valstsvienība sestdien Cīrihē pasaules čempionāta pirmajā spēlē ar 3:6 piekāpās Čehijas izlasei, ko uzskata par vienu no turnīra favorītiem.

Jau spēles 53.sekundē Latvijas komanda nonāca zaudētājos, bet līdz pirmās trešdaļas beigām ielaida vēl divus vārtus – 0:3. Taču otrās trešdaļas vidū piecu minūšu laikā divreiz sodīja pretiniekus par noteikumu pārkāpumiem. Vispirms vārtsarga atvairīto bumbiņu mērķī raidīja K.Jansons, bet pēc tam precīzi meta Pēteris Trekše – 2:3. Latviešiem bija vairākas iespējas rezultātu izlīdzināt, diemžēl tā vietā nācās zaudēt ceturtos vārtus, ko čehi guva, realizējot soda metienu.

Trešajā trešdaļā pirmo divu minūšu laikā sāncenši apmainījās vārtu guvumiem – vispirms skaistu izspēli pabeidza Moriss Krūmiņš, bet jau 39 sekundes vēlāk Čehijas izlase atjaunoja divu vārtu pārsvaru. Sestos vārtus čehu florbolisti guva, raidot bumbiņu tukšos vārtos – 3:6.

Svētdien Latvijas florbolisti B grupas spēlē tiksies ar zviedriem un pirmdien ar vāciešiem. Šo komandu savstarpējā spēlē Zviedrijas florbolisti vinnēja 19:4. B grupas divas labākās komandas uzreiz iekļūs ceturtdaļfinālā, bet abas pārējās astotdaļfinālā spēkosies ar rangā zemāk esošās C grupas labākajām vienībām.

Neierasti, ka šogad pasaules čempionātā Latvijas valstsvienības rindās nepiedalās neviens Ulbrokas florbola kluba pārstāvis. Pauzi virslīgas čempionātā florbola skolas “Masters”/Ulbrokas komanda izmantoja, lai aizvadītu maču ar pastarīšiem RTU/”Rockets” florbolistiem, papildinātu punktu krājumu ar vēl trim un izvirzītos turnīra tabulas pirmajā vietā.

Ulbrokieši gan pirmie zaudēja vārtus, taču atbildēja ar septiņiem pēc kārtas un aizvadīja cīņu līdz uzvarai 11:5. Piecus rezultativitātes punktus (3+2) savāca Artūrs Narogs, pa trim – Rolands Līdums (3+0), Edžis  Ceriņš (2+1) un Valters Lapiņš (1+2). Ar 20 punktiem 8 spēlēs FS “Masters”/Ulbrokas florbolisti atriezušies virslīgas tabulas pirmajā vietā. Ceturtajā ir “Ķekava” (14 p.), desmitajā – florbola klubs “SĀC” (5 p.).

Latvijas pirmās līgas turnīrā pie trim punktiem tika Salaspils novada klubs “Saulkalne”, kas viesos pret Kocēnu “Rubeni-1” pamatlaika pēdējās četrās minūtēs pamanījās atspēlēt divu vārtu deficītu un 36 sekundes pirms beigām iemest uzvaras vārtus – 7:6. Pa diviem goliem Kristiana Rūdolfa Priedes un Krista Bitenbindera kontā.

Vēl “Ķekavas Bulldogs” izbraukumā ar 6:11 piekāpās FK “Ozolnieki/JN” florbolistiem (Martinam Brazovskim 2+0, Mārtiņam Urtānam 1+2), bet florbola klubs “SĀC” Saulkrastos cieta sagrāvi 2:19 pret FBK “Valmiera”/VSS vienību. Saulkalnes un Ķekavas komandām ir pa divām uzvarām sešās spēlēs, bet “SĀC” piedzīvojuši zaudējumus visās piecās cīņās.

Latvijas otrās līgas čempionātā ceturto neveiksmi sešās spēlēs piedzīvojuši Inčukalna sporta kluba “Coyote” florbolisti, kuri neveiksmīgi aizvadīja otrās trešdaļas otro pusi un ar 7:12 piekāpās Rēzeknes BJSS audzēkņiem (Mārtiņam Ģirtam Ozoliņam 2+1).

Latvijas dāmu virslīgas čempionātā “FK Ķekava” mājas spēlē pret “Līgatni” trešajā trešajā izniekoja triju vārtu pārsvaru (4:1), tomēr ar Annija Dārtas Dankfeldes otro precīzo metienu mačā svinēja uzvaru 5:4. Ķekavietes četrās spēlēs tikušas pie trim panākumiem un tabulā ieņem otro vietu.