Dūņezerā atrod noslīkušo makšķernieku

(Komentēt)
Dūņezerā atrod noslīkušo makšķernieku Foto: "Bezvests.lv"
2017. gada 4. decembris, 11:46

Meklēt noslīkušo makšķernieku – 41 gadu veco Maksimu – Dūņezerā Ādažu novada Kadagā ap 20 brīvprātīgo uzsāka 2. decembrī plkst. 10.00 no rīta un pabeidza pēc septiņām stundām ap plkst. 16.00, kad noslīkušā ķermenis tika atrasts. 

To no ūdens izcēla organizācijas "Bezvests.lv" brīvprātīgie, kuriem aktīvi palīdzēja bojāgājušā draugi un radinieki. 26. novembrī ezerā kopā ar Maksimu noslīka vēl viens makšķernieks – 55 gadu vecais Jurijs. Viņa ķermeni glābējiem izdevās atrast trīs dienas pēc negadījuma. Maksimu "Bezvests.lv" brīvprātīgie atrada tikai pēc nedēļas, informē "Bezvests.lv" preses pārstāve Svetlana Gintere.

"Mēs pateicamies visiem, kuri atsaucās uz aicinājumu palīdzēt meklēt un sagādāja brīvprātīgajiem motorlaivas un citu nepieciešamo aprīkojumu. Cilvēki atbrauca savā brīvdienā, lai sniegtu palīdzīgu roku nelaimē nonākušajai ģimenei. Profesionālie ūdenslīdēji diemžēl neatsaucās, un organizācijas brīvprātīgie meklēja cilvēku saviem spēkiem," stāsta "Bezvests.lv" vadītājs Aleksandrs Faminskis.

Meklēšanā piedalījās "Bezvests.lv" kinologi Guntis Skrodelis un Laila Skrodele, "Bezvests.lv" kinologu dienesta vadītāja ar suni Jule, kinologi Alina Beļavska un Svjatoslavs Klimovs ar suni Valli. Viņi izgāja gar ezera krastu un izbrauca ar laivu. Gan Jule, gan Valli, kuri ir apmācīti meklēt dzīvus un mirušus cilvēkus arī zem ūdens, deva signālus pavisam netālu no vietas, kur vēlāk tika atrasts ķermenis, skaidro S. Gintere.

Signāls, ko padeva suņi, tika pārbaudīts ar dažādu ražotāju akustiskas tehnikas aprīkojumu, kuru meklēšanai sniedza "Bezvests.lv" brīvprātīgais Andrejs Čerņavskis un arī citi speciālisti.

Sonora akustiskā kameras un vienas laivas eholote gandrīz vienlaicīgi iezīmēja cilvēka kontūru. Tādēļ vietu, kur makšķernieka ķermenis tika piefiksēts (apmēram 2,5 m dziļumā), apsekoja "Bezvests.lv" brīvprātīgais – sertificēts ūdenslīdējs Vitālijs. Neskatoties uz ļoti sliktu redzamību ezerā, viņam izdevās atrast zem ūdens noslīkušā ķermeni un pacelt to augšā, vēsta S. Gintere.

Tālāk citi brīvprātīgie (kopumā uz ūdens atradās 4 laivas) palīdzēja nogādāt bojāgājušā ķermeni līdz krastam.

"Pateicamies par dalību cilvēka meklēšanā brīvprātīgo organizācijas "Bezvests.lv" vadītājām Aleksandram Faminskim, ūdenslīdējām Vitālijam, brīvprātīgajiem Viktorijai Meļņikovai, Olgai, Valdim Skultiņam, Antonam Šiško, Jevģenijam Korsuņ, Oļegam Beljakovam, Vladislavam Antoņukam un arī mūsu palīgiem Oļegam Pavlovam, Dmitrijam Kostinam, bojāgājušā draugam Mārim, laivas īpašniekam Dmitrijam un visiem, kuri bija klāt un sniedza savu atbalstu," teic S. Gintere.

 

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
@LV_portals Kārlis Kangeris: Būtībā valsts VDK aģentus ir slēpusi vai sargājusi aprinkis.lv/sabiedriba/dzi… pic.twitter.com/3fBdIKRIR7
aprinkislv
Carnikavas novadā @Carnikavas_nov stiprina Gaujas krastu aprinkis.lv/sabiedriba/pas… pic.twitter.com/x7tzgiQR8L
aprinkislv
@Maris_Zanders Šomēnes publikai priekšā tika likts pētījums "Bērnu un pusaudžu (9–16 gadi) medijpratība". Viegli pr… twitter.com/i/web/status/9…

Twitter Citi raksta

NBD_LV
Nacionālā botāniskā dārza oranžērijā ir apskatāma Ķekavas mākslas skolas audzēkņu izstāde. Oranžērijas darba... fb.me/N7faE5xO
Marupes_novads
Visā Latvijā notiks Skaistuma dienas smagi slimu bērnu māmiņām: goo.gl/eCwG8Q pic.twitter.com/LFqtT75hfi
Sigulda_Thrills
Ieliec latvisku spēku Nameja gredzenā - uzpin pats savu gredzenu vai kulonu, kopā ar @BaltuRotas meistaru! Vēl ir i… twitter.com/i/web/status/9…

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018