Jaunietis, uzrādot svešu personas apliecību, apmetas viesu namā un to apzog

(Komentēt)
Jaunietis, uzrādot svešu personas apliecību, apmetas viesu namā un to apzog Foto: pixabay.com
14. marts, 16:41

1. februārī Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Salaspils iecirknī tika uzsākts kriminālprocess par iecirkņa apkalpojamā teritorijā esoša viesu nama izdemolēšanu un apzagšanu.

Kāds jaunietis, uzrādot personas apliecību, uz vienu dienu bija apmeties viesu namā. Pēc tam, kad viņš jau bija pametis numuriņu, darbinieki konstatēja, ka ir salauzts skapis, turklāt pazudis 500 eiro vērts televizors un nazis.

Izmeklēšanas laikā likumsargi noskaidroja, ka iepriekš viesu namā uzrādītā ID karte nepieder jaunietim, kurš tur bija apmeties. Sazinoties ar personas apliecības īpašnieku, tika noskaidrots, ka viņš savu apliecību ir iedevis savam draugam kā ķīlu, aizņemoties naudu. Savukārt sazinoties ar personu, kurai īpašnieks bija nodevis glabāšanā savā apliecību, tika noskaidrots, ka viņš apliecību pazaudējis vai tā viņam tikusi nozagta, līdz ar to viņš neesot saistīts ar notikušo viesnīcā.

Turpmākas izmeklēšanas gaitā tika noskaidrots, ka personas apliecību no tās glabātāja ir nozadzis 16 gadus vecs jaunietis, viņa paziņa. Puisis jau iepriekš bija noskaidrojis, ka pie drauga glabājas sveša personas apliecība un nolēmis to nozagt, lai, neatklādams savu identitāti, varētu apmesties viesu namā un to apzagt.

Otrdien, 13. martā, Valsts policijas Salaspils iecirkņa policisti sadarbībā ar Rīgas Brasas iecirkņa policistiem aizturēja aizdomās turēto jaunieti, kurš pēc identiskas shēmas apzadzis arī citus viesu namus un viesnīcas īres dzīvokļus. Pret jaunieti šobrīd notiek izmeklēšana vairākos iepriekš uzsāktos kriminālprocesos. Aizdomās turētajam piemērots drošības līdzeklis policijas uzraudzība.

Saistībā ar Salaspils iecirkņa apkalpojamā teritorijā izdarīto noziegumu pret jaunieti uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 180. panta – par zādzību nelielā apmērā. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz vienam gadam vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods.

Tāpat pret viņu uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 281. panta otrās daļas – par savas personas identitātes slēpšanu, ja tā izdarīta nolūkā izvairīties no kriminālatbildības. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz vienam gadam vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods.

Policija pieļauj, ka jaunietis varētu būt izdarījis citus identiskus noziegumus. Tāpēc aicinām atsaukties arī citas viesnīcas, viesu namus vai dzīvokļu izīrētājus, kuri, iespējams, ir apzagti. Cietušie aicināti zvanīt pa tālruņa numuru 110 vai vērsties tuvākajā policijas iecirknī.

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Baire: Veicot izmaiņas domes komiteju sastāvā, Ķekavas novada @Kekavas_novads dome rīkojusies tiesiski… twitter.com/i/web/status/9…
aprinkislv
Izdzirdot vārdu salikumu "ilgtspējīga attīstība", vienmēr savās domās nākas nobremzēt un mēģināt saprast, kas ar to… twitter.com/i/web/status/9…
aprinkislv
Latvijas Goda aplis Inčukalnā @incukalnanovads incukalns.lv/public/lat/fot… pic.twitter.com/wwpCmWQJbp

Twitter Citi raksta

incukalnanovads
5.maijā notiks DRAUDZĪGAIS PAVASARA VELOBRAUCIENS incukalns.lv/public/lat/akt…
ATD_LV
Sakarā ar maijā gaidāmajiem valsts svētkiem laika periodā no 29. aprīļa līdz 6. maijam būs izmaiņas vairāk nekā 500… twitter.com/i/web/status/9…
sigulda_lv
Aktuāla ziņa siguldiešiem – no 1.maija nedēļas nogalēs atsāks kursēt sezonālais autobusa reiss maršrutā Sigulda–Gle… twitter.com/i/web/status/9…

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018