Noskaidrota persona, kuras cietsirdīgas izturēšanās rezultātā Stopiņu novadā gājis bojā suns

(Komentēt)
attēlam ir ilustratīva nozīme attēlam ir ilustratīva nozīme Foto: arhīvs
19. marts, 12:06

15. martā Stopiņu novadā kāda daudzdzīvokļu nama kāpņu telpā iedzīvotāji atrada ļoti novārgušu un slimu suni un izsauca Stopiņu novada pašvaldības policiju. Policistiem ierodoties notikuma vietā, suņa saimnieka nebija līdzās.

Likumsargi sazinājās ar dzīvnieku patversmi, kas pieņēma lēmumu novārgušo dzīvnieki vest uz veterināro klīniku. Diemžēl suņa veselības stāvoklis pasliktinājās, kā rezultātā viņš gāja bojā.

Saņemot informāciju par notikušo, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Salaspils iecirknī nekavējoties tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 230. panta pirmās daļas – par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvnieku, kuras rezultātā tas gājis bojā. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz trim gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods.

Kā informēja Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļā, lai precīzi noskaidrotu suņa nāves cēloni, tiks nozīmēta ekspertīze.

Policija ir noskaidrojusi bojāgājušā suņa īpašnieku un šobrīd tiek veiktas visas procesuālās darbības, lai iespējamo vainīgo personu pēc iespējas ātrāk sauktu pie kriminālatbildības. Šobrīd primāri ir saņemt ekspertīzes atzinumu.

Lai šādi gadījumi turpmāk nenotiktu, likumsargi aicina iedzīvotājus pievērst pastiprinātu uzmanību apkārt notiekošajam. Ja ir pamanīts, ka mājdzīvniekam tiek darīts pāri vai viņš netiek pienācīgi aprūpēts, nekavējoties jāzvana policijai pa tālruni 110. "Nedrīkst gaidīt, kamēr situācija būs pavisam kritiska. Tikai tā iespējams laikus novērst šādas traģēdijas," norāda policijā.

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Baire: Veicot izmaiņas domes komiteju sastāvā, Ķekavas novada @Kekavas_novads dome rīkojusies tiesiski… twitter.com/i/web/status/9…
aprinkislv
Izdzirdot vārdu salikumu "ilgtspējīga attīstība", vienmēr savās domās nākas nobremzēt un mēģināt saprast, kas ar to… twitter.com/i/web/status/9…
aprinkislv
Latvijas Goda aplis Inčukalnā @incukalnanovads incukalns.lv/public/lat/fot… pic.twitter.com/wwpCmWQJbp

Twitter Citi raksta

incukalnanovads
5.maijā notiks DRAUDZĪGAIS PAVASARA VELOBRAUCIENS incukalns.lv/public/lat/akt…
ATD_LV
Sakarā ar maijā gaidāmajiem valsts svētkiem laika periodā no 29. aprīļa līdz 6. maijam būs izmaiņas vairāk nekā 500… twitter.com/i/web/status/9…
sigulda_lv
Aktuāla ziņa siguldiešiem – no 1.maija nedēļas nogalēs atsāks kursēt sezonālais autobusa reiss maršrutā Sigulda–Gle… twitter.com/i/web/status/9…

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018