Joprojām nav izdevies lokalizēt Ādažu poligonā izcēlušos ugunsgrēku

(Komentēt)
Joprojām nav izdevies lokalizēt Ādažu poligonā izcēlušos ugunsgrēku Foto: Gatis Dieziņš
11. jūnijs, 20:42

Pirmdienas vakarā līdz plkst. 20.30 joprojām nav izdevies lokalizēt Ādažu poligonā izcēlušos ugunsgrēku, apstiprināja Valsts Mežu dienesta (VMD) Meža un vides aizsardzības daļas vadītāja vietnieks Zigmunds Jaunķiķis.

Viņš sacīja, ka dzēšanas darbi joprojām notiek un uguns liesmas tiek dzēstas, izmantojot visu pieejamo ekipējumu. "Nupat aplūkoju situāciju no helikoptera, un jāatzīst, ka nekas iepriecinošs par izveidojušos situāciju nav sakāms. Taču dzēšanas darbi turpinās," sacīja Jaunķiķis, norādot, ka dažviet liesmas izdevies ierobežot, bet citās vietās, vēja dēļ, tās joprojām turpina izplatīties.

Ugunsgrēks Ādažu poligonā izcēlās ap svētdienas pusdienlaiku. Tobrīd atsevišķos laukumos dega virsāji, sausā zāle un sūnas.

Neraugoties uz sākotnēji veiksmīgo ugunsgrēka platības ierobežošanu, pirmdienas pēcpusdienā, palielinoties vējam, liesmas tomēr izlauzās no ierobežotās teritorijas.

Ugunsgrēka likvidācijas darbos piedalās gan VMD transports, gan Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) operatīvie transportlīdzekļi, kā arī iesaistījušies Nacionālie bruņotie spēki (NBS), zemessargi, sabiedroto karavīri, kā arī brīvprātīgie ugunsdzēsēji no Inčukalna brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības. Dzēšana notiek arī no gaisa ar NBS helikopteru, kurš vienā reizē speciālā maisā var uzņemt aptuveni trīs tonnas ūdens.

Meža ugunsgrēka dzēšanas darbs tiek organizēts vairākās maiņā. Patlaban neesot iespējams pateikt, cik ilgi dzēšanas darbi turpināsies, jo tas būšot atkarīgs arī no laika apstākļiem.

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Kodols iesaka. Klaviermūzikas šedevri un rabarberu biskvītkūka aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/LQdEcDBz8U
aprinkislv
Aptauja Rīgā. Kā vērtējat Artusa Kaimiņa aizturēšanu un veikto kratīšanu pie viņa? aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/CZLvzFZdA2
aprinkislv
Neparastā Pierīga. Babīte – novads ar burvju spoguli aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/YzXUtS1TMl

Twitter Citi raksta

Kekavas_novads
Jāņu ugunskuram Līgo naktī piemīt dzīvinošs spēks – tas silda, piešķirot gada īsākajai naktij īpašu spēku. Vēlu vas… twitter.com/i/web/status/1…
Stopini_Latvia
Priecīgus Līgo svētkus! pic.twitter.com/1f6FJ6Lfog
sigulda_lv
Novadniekiem ir iespēja saņemt atkritumu šķirošanas maisus un šķirot atkritumus bez maksas savā dzīvesvietā:… twitter.com/i/web/status/1…

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018