Aprinkis.lv - Lietus palīdzējis ierobežot ugunsgrēku Ādažu poligonā

Lietus palīdzējis ierobežot ugunsgrēku Ādažu poligonā

(Komentēt)
Lietus palīdzējis ierobežot ugunsgrēku Ādažu poligonā Foto: Gatis Dieziņš
12. jūnijs, 9:10

Pirmdienas vakarā lijušais lietus palīdzējis ierobežot Ādažu poligonā izcēlušos ugunsgrēku, aģentūrai LETA pastāstīja Valsts meža dienesta (VMD) Meža un vides aizsardzības daļas vadītāja vietnieks Zigmunds Jaunķiķis.

Viņš sacīja, ka ugunsgrēka vietā lietus sācis līt pēc plkst. 22.00, un uzreiz bijis redzams, ka tas diezgan efektīvi slāpē liesmas, apturot to tālāku izplatīšanos. Otrdienas rītā tiks apsekots degušās teritorijas perimetrs, lai pārliecinātos, ka liesmas vairs neizplatās tālāk, informēja Jaunķiķis.

Uz jautājumu par ugunsgrēka platību VMD pārstāvis pagaidām precīzi atbildēt nevarēja, vien atzina, ka tā noteikti ir lielāka par 300 hektāriem.

Arī Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris Leonīds Kalniņš Latvijas Radio uzsvēra, ka ar atklātu liesmu poligonā nekas vairs nedeg, bet vēl ir iespējama gruzdēšana sūnās, tāpēc no Gaujas ir pievilktas divas ūdens caurules, lai teritoriju kārtīgi salaistītu.

Ugunsgrēka izcelšanās iemesli vēl tiks skaidroti, teica Kalniņš un atzina, ka negadījuma apkārtnē bija liela militārā aktivitāte, tomēr ugunsgrēks sācies citā sektorā, nevis tur, kur mācību laikā iepriekš bija dedzis kāds auto.

Kalniņš nepiekrita kritikai, ka NBS nav snieguši iedzīvotājiem pietiekamu informāciju par notiekošo. Viss personāls bijis iesaistīts dzēšanā un NBS neesot bijuši resursi apbraukāt cilvēkus, turklāt Kalniņš nedomā, ka apkārtējie būtu bijuši tik apdraudēti, lai būtu nepieciešams kādu evakuēt.

Kā ziņots, ugunsgrēks Ādažu poligonā izcēlās ap svētdienas pusdienlaiku. Tobrīd atsevišķos laukumos dega virsāji, sausā zāle un sūnas. Neraugoties uz sākotnēji veiksmīgo ugunsgrēka lokalizēšanu, pirmdienas pēcpusdienā, palielinoties vējam, liesmas tomēr izlauzās ārpus ierobežotās teritorijas.

Ugunsgrēka likvidācijas darbos piedalās VMD, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, Nacionālie bruņotie spēki (NBS), sabiedroto karavīri, zemessargi, kā arī brīvprātīgie ugunsdzēsēji no Inčukalna Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības. Dzēšana notiek arī no NBS Gaisa spēku helikoptera, kurš vienā reizē speciālā maisā var uzņemt aptuveni trīs tonnas ūdens.

 

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Komentārs. Par ceļiem un godaprātu aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/e4hX6Vo0sY
aprinkislv
Aptauja Rīgā. Kā un kur pavadījāt atvaļinājumu? aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/fEfBqIAGJu
aprinkislv
@Dzintris VDK zinātniskās izpētes komisija @Maris_Zanders : Nav skaidrs, kur mēs patlaban stāvam (pilns teksts) aprinkis.lv/sabiedriba/dzi…

Twitter Citi raksta

OlainesKulturai
18.augustā Jaunolaines Kultūras namā būs Teātra festivāls Dienas laikā būs iespēja redzēt četra izrādes, dzirdēt br… twitter.com/i/web/status/1…
Saulkrastic
25. augustā norisināsies VI folkloras kopu festivāls “Pa Saulei” un Senās uguns nakts Saulkrastos.… twitter.com/i/web/status/1…
Adazu_novads
Jauns rotaļu laukums Ādažu novada Garkalnē! Lai jauks atlikušais vasaras brīvlaiks skolēniem un aktīvas rotaļas jau… twitter.com/i/web/status/1…

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018