Laikraksts: KNAB izvērtis vērienīgu pārbaudi par daudzu parlamentāriešu tēriņu pamatotību

(Komentēt)
Laikraksts: KNAB izvērtis vērienīgu pārbaudi par daudzu parlamentāriešu tēriņu pamatotību Foto: arhīvs
10. jūlijs, 9:36

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) izvērtis vērienīgu pārbaudi ne tikai par Saeimas deputāta Askolda Kļaviņa (ZZS), bet arī par daudzu citu parlamentāriešu saņemto kompensāciju tērēšanas pamatotību, vēsta laikraksts "Neatkarīgā Rīta Avīze".

Oficiāli KNAB informāciju par savu darbu nesniedz, norādot, ka birojs pievērš uzmanību visiem deputātu izdevumiem un publiskajā telpā nonākušajai informācijai, taču "no drošiem avotiem" laikrakstam esot zināms, ka biroja darbinieki savākuši informāciju par daudzu deputātu saņemtajām kompensācijām un dokumentiem, uz kuru pamata šīs kompensācijas saņemtas. Neoficiāla informācija liecinot, ka pastiprināta biroja uzmanība pievērsta vairākiem Saeimas deputātiem.

Parlamentāriešu tēriņu vētīšanu apgrūtinot tas, ka ne visi deputāti kompensējamās degvielas iegādei izmanto degvielas kartes. Joprojām esot arī tādi, kas iesniedz čekus, kurus KNAB nesen bijis spiests pārfotografēt Saeimas telpās.

Jau ziņots, ka aizdomās par ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu KNAB lūdza atļauju veikt piespiedu pārmeklēšanu parlamentārieša Kļaviņa īpašumā. KNAB paziņojumā presei, neminot deputāta vārdu, rakstīja, ka birojs lūdz Saeimai atļauju veikt kriminālprocesuālās darbības attiecība pret Saeimas deputātu. Kriminālprocess sākts par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā.

Krimināllikums par šādu noziegumu paredz brīvības atņemšanu līdz četriem gadiem, piespiedu darbu vai naudas sodu, atņemot tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz pieciem gadiem.

Šogad 2. maijā sāktajā kriminālprocesā KNAB skatījumā iegūti pietiekami pierādījumi tam, ka Saeimas deputāts, pildot deputāta pilnvaras, no 2016. gada 1. novembra līdz šā gada maijam ļaunprātīgi izmantojis dienesta stāvokli mantkārīgā nolūkā, radot būtisku kaitējumu Saeimas budžetam, informēja KNAB.

Kļaviņš īsi pēc kļūšanas par parlamentārieti mainīja savu deklarēto dzīvesvietu no galvaspilsētas uz Liepāju, kas ļāva viņam piecas līdz sešas reizes palielināt saņemto transporta izdevumu kompensāciju.

Saeimas Kārtības rullis nosaka, ka deputātiem ir tiesības saņemt transporta izdevumu kompensāciju, kuras apmērs atkarīgs no tā, vai parlamentārietis dzīvo Rīgā vai arī cik tālu no galvaspilsētas atrodas deputāta dzīvesvieta.

Kļaviņš par Saeimas deputātu kļuva 2016. gada jūnija vidū. No 2016. gada jūlija līdz oktobrim viņš transporta kompensācijā saņēma 115 eiro mēnesī, liecina Saeimas mājaslapā publicētā informācija.

Savukārt pēc pārdeklarēšanās uz Liepāju politiķa transporta kompensācija, sākot ar 2016. gada novembri, palielinājās – laika posmā līdz 2017. gada decembrim atkarībā no mēneša tā bijusi no 560 līdz 736 eiro.

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Aptauja Ropažos: Kā vērtējat ideju palielināt aizsardzības budžetu? aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/6Xaf873qA5

Twitter Citi raksta

Saulkrastu_nov
Jau šodien sākas starptautiskais festivāls "Saulkrasti Jazz" @SaulkrastiJazz Būs arī bezmaksas koncerti Saules lauk… twitter.com/i/web/status/1…
JurmalaLV
FOTO: Jomas ielas svētki nosvinēti!🎉 flickr.com/photos/jurmala… pic.twitter.com/5Jc8ZP9Nmn
Saulkrastic
Šodien 15:00 laipni lūgti Saules laukumā baudīt @SaulkrastiJazz festivāla bezmaksas koncertu un 19:00 Minhauzena Un… twitter.com/i/web/status/1…

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018