Diskusijas par jaunās novadu reformas variantiem ir bezjēdzīgas, secina pašvaldības

(Komentēt)
Diskusijas par jaunās novadu reformas variantiem ir bezjēdzīgas, secina pašvaldības Foto: Portāla "Aprinķis.lv" vizualizācija; kartes - VARAM
2015. gada 23. oktobris, 16:42

Pašvaldību domes priekšsēdētāji ir neizpratnē, kādēļ vietvarām netiek skaidrota iecerētā jaunā novadu reforma. Tāpat pašvaldību vadītāji aicina pārtraukt nelietderīgās diskusijas par reformu variantiem un vēlās, lai iespējamā novadu saplūšana notiktu brīvprātīgi, ja reiz tā ir nepieciešama.

Šādu nostāju, pieņemot rezolūciju pēc diskusijas par valdības piedāvātajiem administratīvi teritoriālā dalījuma variantiem, piektdien, 23. oktobrī Priekuļos pieņēma novadu mēri, tiekoties ikgadējās Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) rīkotajās novadu dienās.

Kā portāls "Aprinķis.lv" uzzināja LPS, novadu dienās secināts, ka diskusijas par jauno administratīvo teritoriālo reformu šobrīd ir bezjēdzīgas, pirms nav izvērtēti iepriekš veikto pasākumu rezultāti. Tāpat pašvaldību mēri ir vienisprātis, ka, domājot par kārtējo novadu apvienošanu, būtu svarīgi saglabāt brīvprātīgas apvienošanās vai sadalīšanās mehānismu.

Vienlaikus, kā norāda LPS, pašvaldību vadītāji pauda neizpratni, kādēļ vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards atkārtoti neatrod iespēju domju priekšsēdētājiem skaidrot savas ieceres būtību. Viņš nebija ieradies ne uz novadu dienu Priekuļos, ne uz pagājušā nedēļā rīkoto LPS Reģionālās attīstības un sadarbības komitejas sēdi, lai gan vairākkārt tika aicināts. Tāpēc novadu sapulce pieņēma oficiālu aicinājumu ministram tikties ar pašvaldībām un skaidrot jaunās reformas ieceres.

Jau vēstīts, ka nākamo piecu gadu laikā iecerēts veikt jaunu novadu administratīvo reformu, lai turpmāk novadi visā Latvijas teritorijā attīstītos daudz sekmīgāk un līdzsvarotāk.

Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrija šobrīd diskusijai piedāvā divus administratīvi teritoriālās reformas koncepcijas modeļus, kas esošo kārtību Pierīgā sajauks visai pamatīgi. Viens no variantiem paredz veidot jaunas administratīvās teritorijas, Pierīgā apvienojot kaimiņu novadus. Savukārt otrs variants paredz 29 sadarbības teritoriju izveidi visā Latvijā, par Pierīgas novadu attīstības centriem nozīmējot Rīgu, Siguldu un Ogri.

Tāpat zināms, ka liela daļa Pierīgas pašvaldību vadītāji uzskata - atsevišķus novadus Rīgas apriņķi nav nepieciešams apvienot, jo tie paši par sevi varot pastāvēt. Atsevišķi Pierīgas novadu mēri arī domā, ka jaunā reformas ideja šobrīd ir ļoti nepārdomāta un ļoti "zaļa" ideja, turklāt, iespējams, ka beigu beigās dzīvē to tāpat neieviesīs.

Iepriekš:

Tēma: Administratīvi teritoriālā reforma un Pierīga

 

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
@Dzintris Kolāts. Komentārs. Cik bieži labāk ir nezināt aprinkis.lv/component/k2/i…
aprinkislv
Pērn sarkanais gailis Pierīgas novados dziedājis retāk aprinkis.lv/sabiedriba/kri… pic.twitter.com/S6yK4gBPqV
aprinkislv
Mārupieši @MarupesVSK uzvarējuši Pierīgas skolēnu sporta spēļu volejbola turnīrā. 2. Siguldas VĢ @svg 3. Ropažu vsk… twitter.com/i/web/status/9…

Twitter Citi raksta

DJurevica
Carnikavas novada dome šodien ārkārtas sēdē, savstarpēji vienojoties, pārtrauca darba attiecības ar Carnikavas pam… twitter.com/i/web/status/9…
Adazu_novads
Ādažu novada domes priekšsēdētājs Māris Sprindžuks - par Dienas centra izveidi Ādažos. goo.gl/cw2yuw
muzejsbaldone
Piektdien, 19. janvārī plkst. 19:00, Baldones kultūras centrā notiks 1991. gada barikāžu atceres pasākums. Pasākumā… twitter.com/i/web/status/9…

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018