Ādažu novada basketbolisti mājas spēlē pret salaspiliešiem pārtrauc triju zaudējumu sēriju

Foto - pexels.com Foto - pexels.com

Pēc teju mēneša ilga pārtraukuma atsākušies Latvijas basketbola zemāko līgu turnīri, kuros piedalās vairākas Pierīgas komandas. Piektdien vakarā principiālā duelī Ādažos BK “Ādaži/Carnikava” basketbolisti Reģionālās basketbola līgas (pēc ranga trešās) spēlē uzņēma Salaspils sporta skolas komandu.

Pirmajā ceturtdaļā spēlē labāk iejutās salaspilieši, kuri vienubrīd panāca 10 punktu pārsvaru (18:8). Taču laukuma saimnieki nekavējoties metās atspēlēties un vēl otrās ceturtdaļas sākumā izvirzījās vadībā (20:18), bet puslaika izskaņā jau paši panāca “plus 10” (39:29).

Pēc pārtraukuma viesi atjaunoja intrigu, un ceturtās ceturtdaļas sākumā Ādažu novada basketbolistu pārsvars bija minimāls (51:50). Toties nākamo piecu minūšu laikā viesi spēja gūt tikai divus punktus, mājinieki – desmit, un iegūto iniciatīvu laukuma saimnieki noturēja līdz beigām. Pēc zaudējumiem sezonas pirmajās trijās spēlēs BK “Ādaži/Carnikava” basketbolisti svinēja pirmo uzvaru – 79:62.

Uzvarētāju labā Mārcis Osis guva 24 punktus, Rolands Dovgjallo 20 un Jānis Ābols 11 punktus, turklāt šīs trijotnes kontā arī 35 atlēkušās bumbas pie groziem, kas lielā mērā noteica spēles iznākumu – mājinieki šo radītāju vinnēja 71:50, un tas no spēles ļāva izpildīt par 16 metieniem vairāk.

Salaspils sporta skolas labā Reno Silavs guva 20 un Kristiāns Armanovs 16 punktus. Viņu komandai šī bija ceturtā neveiksme sezonas piecās spēlēs.

Nacionālās basketbola līgas (pēc ranga otrās Latvijā) spēlē BK “Ķekava” basketbolisti viesos tikās ar Rīgas Tehniskās universitātes studentiem. Ļoti rezultatīvā pirmajā ceturtdaļā mājinieki pamanījās iekrāt 14 punktu pārsvaru (34:20), otrajā to palielināja līdz 21 punktam (53:32), bet otrajā puslaikā nosargāja drošu aptuveni 20 punktu starpību – 63:86. “Ķekavai” otrais zaudējums četrās spēlēs, bet RTU komandai otrais panākums četros mačos.

BK “Ķekava” rindās ar 20 punktiem atzīmējās Edgars Štelmahers, taču viņš bija vienīgais, kurš guva vismaz 10 punktu.