Baldonē par 14 785 eiro atjaunos vēsturisko sēravota paviljonu

(Komentēt)
Baldonē par 14 785 eiro atjaunos vēsturisko sēravota paviljonu Foto: arhīvs
2017. gada 18. septembris, 8:15

Baldones Ceriņu parkā sākta vēsturiskā sēravota paviljona atjaunošana un skulptūras "Ķirzaciņa" veidošana, kas kopumā izmaksās 14 785 eiro, informēja Baldones novada pašvaldībā.

Ceriņu parks Baldonē atrodas Ķekaviņas labajā krastā un ietver daļu no vēsturiskā sanatorijas "Baldone" parka. Parkam ir sena vēsture, tas tika labiekārtots 1985. gadā, tajā atrodas arī slavenais Baldones sēravots "Ķirzaciņa", kas ir iekļauts valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā.

Savulaik parkā pie sēravota uzstādītās skulptūras "Māra", "Ķirzaciņa" un "Vāverīte", taču tas pagājušā gadsimta nogalē nozagtas vai sabojātas.

Arī parks līdz 2013.gadam bija ļoti sliktā stāvoklī, bet, piesaistot Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai finansējumu, notika daļēja Ceriņu parka rekonstrukcija un tika izbūvēts un izbruģēts laukums pie kādreizējās strūklakas "Vāverīte" atrašanās vietas, uzstādīti soliņi.

Tagad pašvaldība plāno īstenot projektu "Vēsturiskā sēravota paviljona atjaunošana un skulptūras "Ķirzaciņa" uzstādīšana", kura kopējās izmaksas ir 14 785 eiro, no kurām 13 307 eiro sedz "Rietumu bankas" labdarības fonds.

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Mālpilieša ceļojums uz Aļasku aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/jhT169BWLw
aprinkislv
Komentārs. Barikāžu ēnas negaist aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/105sMfj25a
aprinkislv
Pierīgas pašvaldības @Kekavas_novads laiž pasaulē projektu "Tūrisms kopā" aprinkis.lv/sabiedriba/pas… pic.twitter.com/tJcC2Nujma

Twitter Citi raksta

ugunsdzeseji
Šogad ugunsdzēsēji glābēji jau vairākkārt ir steigušies palīgā cilvēkiem, kuriem uz ledus bija notikusi kāda nelaim… twitter.com/i/web/status/9…
Carnikavas_nov
Līdz 22. janvāra plkst. 17.30 ir iespēja iesniegt priekšlikumus pašvaldības saistošajiem noteikumiem. Vairāk inform… twitter.com/i/web/status/9…
Stopini_Latvia
Šovakar, 19:00, Ulbrokā pulcēsimies 1991. gada janvāra barikāžu notikumu atcerei pic.twitter.com/bIssK7COP2

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018