Ķekavas pašvaldība pārbauda veselībai bīstamo baktēriju klātbūtni Ķekavas avota ūdenī

(Komentēt)
Ķekavas pašvaldība pārbauda veselībai bīstamo baktēriju klātbūtni Ķekavas avota ūdenī Foto: pixabay.com
2017. gada 19. septembris, 14:48

Ķekavas pašvaldība pārbauda veselībai bīstamo baktēriju klātbūtni Ķekavas avota ūdenī, aģentūrai LETA pastāstīja novada domes pārstāve Vineta Geka.

LTV raidījums "Aizliegtais paņēmiens" iepriekš ziņoja, ka no 12 analizētiem ūdens avotiem visā Latvijā septiņos konstatētas bīstamās baktērijas koliformas, bet četros no tiem – arī zarnu nūjiņas, kas var izraisīt vemšanu, caureju, vēdera krampjus un zarnu saslimšanas. Koliformas kopā ar zarnu nūjiņām konstatētas arī Ķekavas avotā.

Pašvaldības pārstāve skaidroja, ka novada Vides un labiekārtošanas daļas speciālisti avota ūdens kvalitātes analīzes pēdējo reizi veikuši šī gada pavasarī. Tobrīd visi rādītāji atbilduši normām. Taču ņemot vērā raidījuma sižetu, atbildīgie eksperti pārbaudes nolēmuši veikt atkārtoti.

Domē skaidro, ka šī gada pavasarī ūdens analīzes veiktas pirmo reizi, jo šis ir pirmais gads, kad avots atrodas pašvaldības pārziņā. Pirms tam to aprūpējusi Ķekavas Evaņģēliski luteriskā baznīca.

Ja analīžu rezultāti uzrādīs bīstamo baktēriju klātbūtni avota ūdenī, pašvaldība par to informēs iedzīvotājus. "Informāciju mēs, protams, nodosim un izziņosim, taču tas, vai ūdeni turpināt lietot uzturā, būs pašu iedzīvotāju ziņā," skaidroja domes pārstāve.

 

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Mālpilieša ceļojums uz Aļasku aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/jhT169BWLw
aprinkislv
Komentārs. Barikāžu ēnas negaist aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/105sMfj25a
aprinkislv
Pierīgas pašvaldības @Kekavas_novads laiž pasaulē projektu "Tūrisms kopā" aprinkis.lv/sabiedriba/pas… pic.twitter.com/tJcC2Nujma

Twitter Citi raksta

ugunsdzeseji
Šogad ugunsdzēsēji glābēji jau vairākkārt ir steigušies palīgā cilvēkiem, kuriem uz ledus bija notikusi kāda nelaim… twitter.com/i/web/status/9…
Carnikavas_nov
Līdz 22. janvāra plkst. 17.30 ir iespēja iesniegt priekšlikumus pašvaldības saistošajiem noteikumiem. Vairāk inform… twitter.com/i/web/status/9…
Stopini_Latvia
Šovakar, 19:00, Ulbrokā pulcēsimies 1991. gada janvāra barikāžu notikumu atcerei pic.twitter.com/bIssK7COP2

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018