Aprinkis.lv - Sākta daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas renovācija Kūdras ielā Olainē

Sākta daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas renovācija Kūdras ielā Olainē

(Komentēt)
Sākta daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas renovācija Kūdras ielā Olainē Foto: maps.google.lv
2017. gada 20. septembris, 13:01

20. septembrī Olainē pirmie renovācijas darbi sākti daudzdzīvokļu dzīvojamā mājā Kūdras ielā 3. Plānots, ka pēc renovācijas darbu pabeigšanas mājas vidējais apkures siltumenerģijas patēriņš gadā samazināsies vairāk nekā uz pusi.

Kā informēja AS "Olaines ūdens un siltums" pārstāve Ineta Valdmane, ēkas atjaunošana notiks, izmantojot jauno daudzdzīvokļu dzīvojamo māju energoefektivitātes valsts atbalsta programmu, ko īsteno finanšu institūcija "Altum" ar Eiropas Savienības fondu (ES) finansējumu. Kopumā mājas renovācijā tiks ieguldīti 347 484 eiro. No tiem puse jeb 173 742 eiro ir ES fondu grants jeb dāvinājums no Eiropas Savienības fondu līdzekļiem.

Plānots, ka pēc renovācijas darbu pabeigšanas mājas Kūdras ielā 3 vidējais apkures siltumenerģijas patēriņš gadā, pēc energoaudita datiem, pašreizējo 127,3 kWh/m2 vietā būs 54,2 kWh/m2 gadā. Lai to panāktu, tiks nosiltinātas visas ēkas fasādes, cokols, pagrabs un bēniņi. Ēkai tiks nomainīti vecie logi, kā arī pilnībā pārbūvēta apkures sistēma, tiks atjaunotas kāpņu telpu ieejas, lietus ūdens novadīšanas apmales, ventilācijas sistēma un tiks izveidota zibens novadīšanas sistēma.

Renovācijas projektā būvniecības darbus veiks uzņēmums SIA "GS CELT", kas šīs tiesības ieguva, uzvarot iepirkuma konkursā. Šogad plānots sākt un pabeigt apkures sistēmas pārbūvi, kā arī sākt mājas siltināšanas darbus , bet kopumā visus būvdarbus plānots pabeigt nākamā gada vasarā.

"Šīs daudzdzīvokļu mājas renovācijas darbu uzsākšana ir tikai mazs, bet nozīmīgs solis pretī izvirzītajiem mērķiem attiecībā uz daudzdzīvokļu māju renovāciju Olaines novada," izteicies AS "Olaines ūdens un siltums" valdes priekšsēdētājs Mārcis Mazurs. "Lai būvniecības darbi sāktos šogad, ļoti lielu ieguldījumu ir snieguši mājas iedzīvotāji un mājas vecākā Veneranda Jansone, kā arī projekta vadītājs Kristaps Vītiņš. Ir gandarījums, ka nama iedzīvotāji projekta realizēšanas gaitā ir ne tikai veidojuši veiksmīgu sadarbību ar mums, bet arī spējuši parādīt, ka rūpējas par savu māju kā atbildīgi īpašnieki, kas izprot saimnieka atbildību par savu namu."

Mājas vecākā Veneranda Jansone pastāstīja, ka mājas iedzīvotāji ir sapratuši – nepieciešama mājas apkures sistēmas maiņa, jo tā jau kalpo kopš 1968. gada un vairs nebija efektīva, bet apkures rēķini ir iespaidīgi.

"Tā kā renovācijas ietvaros var uzlabot ne tikai apkuri, bet arī citas ēkai svarīgas lietas, tad nobalsojām par šo projektu. Mums ir svarīgi, lai skaisti un patīkami ir ne tikai dzīvokļos, bet arī trepju telpās un māja kopumā ir tāda, kur ir vēlme atgriezties. Estētiskais noformējums ir būtisks, taču vēl svarīgāks ir arī ekonomiskais ieguvums, par ko esam pārliecināti kaut vai izpētot, kādi apkures rēķini pēc renovācijas ir vienīgajai līdz šim renovētajai daudzdzīvokļu mājai Olainē – ēkai Stacijas ielā 2."

Pēc V. Jansones vārdiem, kaimiņu vidū sarunas uzreiz nesākās ar lielu vienprātību: "Mums bija trīs kopsapulces, taču lēmumi ir pieņemti, un esam pārliecināti, ka renovācija sniegs tikai ieguvumus un zaudētāji būs tikai tie, kas to neizmantos. Pērn mūsu mājā jau tika nomainīti stāvvadi, un cilvēki jūt, ka ir sakārtota cirkulācija, ūdens ir silts un avārijas vairs nenotiek. Pēc renovācijas darbu beigšanas domāsim kā padarīt skaistāku arī mājas apkārtni, lai tur būtu ziedošu puķu dobes un citiem iedzīvotājiem būtu ko redzēt."

Lai uzlabotu daudzdzīvokļu māju tehnisko stāvokli un energoefektivitāti, kopš 2016. gada septembra Latvijā darbojas daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes paaugstināšanas valsts atbalsts programma, kuru izstrādāja Ekonomikas ministrija un ievieš "Altum". Tā tiek īstenota ar ES struktūrfondu finansējumu, kas līdz 2022. gadam būs pieejams 166 miljonu eiro apmērā, savukārt piesaistot banku finansējumu tas sasniedz pat 300 miljonus eiro.

Novērtēt šo ziņu
(1 balsojums)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
@Dzintris VDK zinātniskās izpētes komisija @Maris_Zanders : Nav skaidrs, kur mēs patlaban stāvam (pilns teksts) aprinkis.lv/sabiedriba/dzi…
aprinkislv
Mežā vai ezerā, laivā vai uz divriteņa. Ieteikumi nedēļas nogalei Pierīgā aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/B81QOib7x3
aprinkislv
Rūta Muktupāvela iešļūcenēs pa stalažām rāpusies Doma baznīcas tornī. Desmit ekspresjautājumi… twitter.com/i/web/status/1…

Twitter Citi raksta

Adazu_novads
Ūdensrožu parkā Kadagā uzstādīti jauni piknika galdi un soliņi. pic.twitter.com/u8aJXSQ9fy
BaldonesNovads
Baldonē atklātais Dienas centrs apmeklētājus gaida darba dienās no plkst. 10.00 - 14.00. Esiet laipni aicināti!… twitter.com/i/web/status/1…
Adazu_novads
Atļauts peldēties visās peldvietās, izņemot Alderu centra pludmali, Lielo Baltezeru (pie kapiem), kur novērota atk… twitter.com/i/web/status/1…

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018