Ķekavā slēgta jaunā sporta zāle. Kurš atbildīgs par negadījumu?

(Komentēt)
Ķekavā slēgta jaunā sporta zāle. Kurš atbildīgs par negadījumu? Foto: Ķekavas novada pašvaldība
2017. gada 11. oktobris, 16:33

6. oktobrī Latvijas mediju telpu satricināja visai nejauks incidents – nesen atklātajā Ķekavas sākumskolas jaunajā sporta zālē sporta nodarbības laikā plīsa basketbola groza mehānisma trose, un no griestiem nogāzusies pacēlāja spole.

Paldies Dievam, cietušo nebija, taču nodarbība pārtraukta un zāle uz izmeklēšanas laiku tika slēgta, turklāt Valsts policija par notikušo ierosināja kriminālprocesu.

Aicinās talkā neatkarīgos ekspertus

Pirmdien Ķekavas novada pašvaldībā tikās domes, pašvaldības un sporta kompleksa atbildīgie darbinieki, lai vienotos par tālāko rīcību attiecībā uz Ķekavas sākumskolas sporta zāli, kurā pēc pirmajām aktīvas ekspluatācijas nedēļām piektdien radās tehniskas problēmas ar paceļamo basketbola groza konstrukciju.

"Būvvaldes un pašvaldības speciālisti norāda, ka šajā situācijā, visticamāk, ir runa par paceļamā basketbola groza konstrukcijas motora vai troses kvalitāti, nevis par pašu būvi. Sporta zāle ir aprīkota ar daudzām modernām tehnoloģijām, kuru slēptie defekti var parādīties tikai ekspluatācijas laikā. Un tie nav saistīti ar ēkas konstrukcijām, bet ar tehnisko aprīkojumu," skaidro Ķekavas novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Vineta Geka.

Viņa norādīja – tā kā Ķekavas sākumskolas ēka ir nodota ekspluatācijā un tā ir definēta kā publiskā būve, tad tika nolemts lūgt Būvniecības valsts kontroles biroju veikt pārbaudi un sniegt savu atzinumu par radušos situāciju. Papildus tam pašvaldība aicinās neatkarīgus ekspertus veikt pārbaudi ne tikai par sporta zāles aprīkojumu, bet drošības apsvērumu nolūkos par visu sporta kompleksu kopumā. Pašvaldība arī lūgusi būvniekam iesniegt savu paskaidrojumu.

Vainīgie pagaidām nav zināmi

Tiesa, tā kā Ķekavas novada pašvaldības paziņojumā trūka atbilžu uz vairākiem būtiskiem jautājumiem – piemēram, kas būs neatkarīgie eksperti, kas (vai kurš) konkrēti uzņemsies atbildību par notikušo incidentu, kurā varēja ciest bērni, vai tiks pārbaudīti arī citi vārdā nenosauktās firmas uzstādītie smalkie mehānismi u.c., "Apriņķis.lv" ar šiem jautājumiem vērsās pašvaldībā.

Kā savā atbildē raksta Vineta Geka, "neatkarīgie eksperti tiks apzināti, veicot cenu aptauju. Otrdien, 10. oktobrī, pašvaldība tikās un sniedza arī visu nepieciešamo informāciju Būvniecības kontroles valsts biroja ekspertiem, kuri uzsākuši pārbaudi."

Tāpat pēc viņas teiktā, tikai tad, kad būs saņemts ekspertīzes slēdziens par notikušā cēloņiem, varēs runāt par to, kam ir jāuzņemas atbildība par notikušo sporta zālē. Savukārt uz lūgumu par iespēju saņemt Būvvaldes komentāru, V. Geka atbild, ka "Būvvaldei ir jāuzrauga būvniecības procesa atbilstība likumdošanas prasībām, un sporta kompleksa pieņemšanas komisijas uzdevums bija pieņemt ekspluatācijā šo jauno būvi. Komisijas sastāvā bija gan būvvalde, pašvaldības atbildīgie speciālisti, gan būvnieki un projektētājs. Sporta zāles basketbola groza konstrukcija ir aprīkojums, nevis būve vai būves sastāvdaļa. Un šobrīd iemeslu, kāpēc ir radies bojājums paceļamā basketbola groza aprīkojumā, noteiks Būvniecības valsts kontroles birojs pēc veiktās pārbaudes."

Taču, kā lēmuši pašvaldības pārstāvji, ekspertiem tiks lūgts veikt pārbaudi arī pārējam sporta zāles aprīkojumam. Kas attiecas uz ģenerāluzņēmēja – būvnieka SIA "Abora" – piesaistītā apakšuzņēmuma SIA "Pro Laurus" (tieši viņi sporta zālē piegādāja un uzstādīja visus mehānismus un sporta inventāru – red.) atbildības pakāpi notikušajā, pašvaldība jau notikuma dienā lūgusi paskaidrojumus. Savukārt, lai līdzīgs precedents neatkārtotos vēl kādā no Ķekavas novada sporta būvēm, Ķekavas novada būvvalde lūgs Būvniecības valsts kontroles biroju pārbaudīt arī visas pārējās sporta būves visā Ķekavas novadā.

Vēl zināms, ka sporta zāle tiks apmeklētājiem atvērta tikai tad, kad būs veiktas nepieciešamās pārbaudes un saņemti ekspertu pozitīvi atzinumi par aprīkojuma drošību.

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Baire: Veicot izmaiņas domes komiteju sastāvā, Ķekavas novada @Kekavas_novads dome rīkojusies tiesiski… twitter.com/i/web/status/9…
aprinkislv
Izdzirdot vārdu salikumu "ilgtspējīga attīstība", vienmēr savās domās nākas nobremzēt un mēģināt saprast, kas ar to… twitter.com/i/web/status/9…
aprinkislv
Latvijas Goda aplis Inčukalnā @incukalnanovads incukalns.lv/public/lat/fot… pic.twitter.com/wwpCmWQJbp

Twitter Citi raksta

incukalnanovads
5.maijā notiks DRAUDZĪGAIS PAVASARA VELOBRAUCIENS incukalns.lv/public/lat/akt…
ATD_LV
Sakarā ar maijā gaidāmajiem valsts svētkiem laika periodā no 29. aprīļa līdz 6. maijam būs izmaiņas vairāk nekā 500… twitter.com/i/web/status/9…
sigulda_lv
Aktuāla ziņa siguldiešiem – no 1.maija nedēļas nogalēs atsāks kursēt sezonālais autobusa reiss maršrutā Sigulda–Gle… twitter.com/i/web/status/9…

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018