Brīvdienu pasākumi Pierīgas novados tuvina Ziemassvētku noskaņas

(Komentēt)
Brīvdienu pasākumi Pierīgas novados tuvina Ziemassvētku noskaņas Foto: arhīvs
2017. gada 8. decembris, 16:22

Atšķirībā no laika apstākļiem aiz loga sarīkojumi Pierīgas kultūras namos jau pamazām vedina uz Ziemassvētku nots. Nedēļas nogales pasākumu programmu kuplina daudzie koncerti, teātra izrādes, tirdziņi un sporta spēles.

Izstāde "Apgaismots gars" un diskusija Carnikavā
8. decembrī plkst. 18.00 Carnikavas tautas namā "Ozolaine" tiks atklāta Jauno mediju kultūras centra "RIXC" izstāde "Apgaismots gars". Izstādē "Apgaismots gars" apskatei tiks piedāvāti divi "RIXC" veidotie darbi. "RT-32. Akustiskās telpas laboratorija" stāsta par Irbenes radioteleskopa vēsturi un mākslinieku eksperimentiem ar radioastronomiju. Savukārt mākslinieku Rasas un Raita Šmitu īstenotais projekts "Runā ar mani" – mākslas pētījums par cilvēku un augu komunikāciju – īpaši tiecas izzināt attiecības starp dabu un cilvēkiem, bioloģiju un tehnoloģijām, bioloģiskajiem un sociālajiem procesiem.
Šajā pašā vakarā tautas namā noritēs arī saruna par zinātni, kurā zinātnes tēma tiks apskatīta plašāk, tostarp mākslas un uzņēmējdarbības kontekstā. Tajā aicināti piedalīties kvantu fiziķis Vjačeslavs Kaščejevs, Jauno mediju kultūras centra "RIXC" vadītāja Rasa Šmite un uzņēmējs, SIA "RUBRIG" valdes priekšsēdētājs Dainis Bonda, apskatot zinātnes lomu šodien un nākotnē, tās iespējas radošajās un uzņēmējdarbības sfērās.

Opermūzikas koncerts "Kaislība un drāma" Inčukalnā
8. decembrī plkst. 19.00 Inčukalna tautas namā notiks populāras opermūzikas koncerts "Kaislība un drāma". Piedalās: Laura Grecka, Ligita Spūle, Guna Lallo, Jekaterina Suvorova, Ivars Bezprozvanovs un Lelde Tīrele.

Dokumentālā spēlfilma "Ievainotais jātnieks" Vangažos
8. decembrī pulksten 19.00 Vangažu kultūras namā demonstrēs dokumentālo spēlfilmu "Ievainotais jātnieks". Scenārija autores, režisores un producentes Ilonas Brūveres filma balstās uz dokumentāliem Kārļa Zāles dzīves faktiem un Brīvības pieminekļa celtniecības dokumentācijas materiāliem, sniedzot ieskatu laikmetam raksturīgajā politiskajā un sociālajā ainā. Lomās: Imants Strads, Dārta Daneviča, Mārtiņš Brūveris, Ieva Aleksandrova-Eklone, Marta Grase, Dainis Gaidelis, Lauris Subatnieks u.c.

Akordeona mūzikas vakars Ikšķilē
8. decembrī plkst. 19.00 Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolas zālē interesenti mīļi aicināti uz akordeona mūzikas vakaru. Muzicēs jaunie akordeonisti un viņu radošās un iedvesmojošās skolotājas.

Latvijas dāmu handbola virslīgas spēles Salaspilī un Ulbrokā
8.-10. decembrī šāgada pēdējās spēles Latvijas dāmu handbola virslīgas čempionātā aizvadīs Salaspils sporta skolas un Stopiņu NHK dāmu komandas. Salaspilietes piektdien plkst. 19.30 savās mājās uzņems Latvijas jaunatnes izlasi ("Lat2002/Dobele"). Dienu vēlāk plkst. 17.00 jauniešu izlase viesosies Ulbrokā pie Stopiņu handbolistēm, kuras 2017. gadu noslēgs svētdien plkst. 13.00 principālā līdervienību savstarpējā spēlē pret Jēkabpils sporta skolu.

Latvijas Basketbola līgas spēle Ķekavā
8. decembrī plkst. 20.00 Ķekavas sporta klubā kārtējo Latvijas Basketbola līgas otrās divīzijas spēli aizvadīs BK "Ķekava"/"Optibet" basketbolisti. Šoreiz viņu pretinieki būs sporta centra "Mēmele"/Bauskas BJSS komanda. Sezonas pirmajās 11 spēlēs ķekavieši izcīnījuši 10 uzvaras un garantējuši vietu otrā posma 12 labāko vienību turnīrā.


Pierīgas amatierteātru iestudējumu atlases skate Mālpilī
9. decembrī no plkst. 10.00 Mālpils kultūras centra lielajā zālē notiks gadskārtējā Pierīgas amatierteātru iestudējumu I kārtas atlases skate. Teātra cienītājiem dienas garumā būs iespēja noskatīties sešus uzvedumus Saulkrastu, Carnikavas, Stopiņu un Inčukalna amatierteātru izpildījumā, kā arī mājinieku Mālpils amatierteātra "Vēji" iestudējumu – Leldes Stumbres "Liels, spoži sarkans autobuss".

Nacionālās volejbola līgas spēles Tīrainē
9. decembrī no plkst. 11.00 Tīraines sporta kompleksā paredzēts Nacionālās līgas kārtējais sabraukums dāmu komandām. Mājinieču statusā būs Mārupes sporta centra volejbolistes, kurām plkst. 11.00 plānota spēle ar Rīgas Volejbola skolas komandu, bet 12.30 ar Liepājas sporta spēļu skolas vienību. Ar šīm pašām sāncensēm plkst. 14.00 un 15.30 tiksies Rīgas Stradiņa universitātes/Minusas volejbola skolas audzēknes.

Mālpils novada domes kausa izcīņa šahā
9. decembrī no plkst. 11.00 Mālpils sporta hallē norisināsies novada domes kausa izcīņa šahā. Turnīrs notiek pēc Šveices sistēmas astoņās kārtās (FIDE noteikumi), apdomas laiks 10 min + 5 sek. gājienam. Sacensību balvu fonds ir 360 eiro, apbalvoti tiks pieci absolūti labākie dalībnieki, kā arī labākā dāma, jaunietes un seniors.

Jūrmalas mūzikas vidusskolas reģiona skolu festivāls Piņķos
9. decembrī plkst. 12.00 Babītes novada Kultūrizglītības centrā Piņķos Babītes mūzikas skola aicina uz Jūrmalas mūzikas vidusskolas reģionu skolu klavierspēles festivālu. Piedalās: Jūrmalas Mūzikas vidusskolas reģiona skolas. Programmā Lietuvas un Igaunijas komponistu skaņdarbi.

Labdarības koncerts "Skaņu putenī" Siguldā
9.decembrī plkst.12.00 Siguldas pagasta kultūras namā paredzēts biedrības "Aicinājums Tev" labdarības koncerts "Skaņu putenī". Uzstāsies Anita Zambare un Helvijs Kārkliņš, Ieva Svētiņa un Co, bērnu vokālā grupa "Zibsnis", deju grupa "Jautrie zābaciņi", senioru deju kopa "Preilene" un "Sniegaroze", kā arī Valda un Dainis Garūti.

Pasākums "Manam draugam miedziņš nenāk – Ziemassvētki klāt!" Berģos
9. decembrī plkst. 12.00 Garkalnes novada kultūras centrā "Berģi" pasākums bērniem ar vecākiem "Manam draugam miedziņš nenāk – Ziemassvētki klāt!". Ielūdz bērnu vokālais ansamblis "Skudriņas" un bērnu deju kolektīvs "Pasaciņa".

Atjaunotās altārgleznas prezentācija Pēterupes baznīcā
9. decembrī plkst. 13.00 Pēterupes baznīcā notiks atjaunotās gleznas prezentācija, uz kuru laipni aicināti Saulkrastu iedzīvotāji un visi interesenti. Altārgleznu Kristus pie krusta (Golgāta) 1833. gadā gleznojis Jozeps Millers, kā paraugu izmantojot sava skolotāja Pētera Kornēliusa radīto altārgleznu Minhenes Ludviķa baznīcā. Laika gaitā glezna ir cietusi ne tikai no dabiskās novecošanās procesiem, bet arī no ārējas iedarbības – tai tika konstatēti vairāki plīsumi un pārgleznojumi. Restauratoru Natālijas Jātnieces un Irbes Grīnbergas skrupulozā un profesionālā darba rezultātā glezna ir atguvusi savu agrāko mirdzumu.

Ziemassvētku ieskaņas koncerts Saulkrastos
9. decembrī plkst. 16.00 Saulkrastu Sporta centrā uz Ziemassvētku ieskaņas koncertu aicina jauktais koris "Bangotne" un draugi. Koncerta 1. daļā ar populārākajām Ziemassvētku melodijām uzstāsies Rīgas 6. vsk. jauniešu orķestris "Auseklītis", 2. daļā skanēs Dž. Ratera "Bērnu mesa". Šajā projektā piedalīsies apvienotie jauktie kori no trim Baltijas valstīm: Tartu jauktais koris "Vanemuine" (Igaunija), Mažeiķu jauktais koris "Draugyste" (Lietuva) un mājinieki – jauktais koris "Bangotne", kā arī Rīgas KTMC "Ritums" jauktais koris "Skaņupe" un VEF KP jauktais koris "Fēnikss", bērnu koris "Mirklis" un Rīgas 6. vsk. kamerorķestris Haralda Bārzdiņa vadībā, LNOB jaunā uzlecošā zvaigzne Laura Teivāne (soprāns) un Jānis Almanis-Palmbahs (baritons).

Koncerts "Deju raksti sniegā" Baldonē
9. decembrī plkst. 17.00 Baldones sporta kompleksā koncerts "Deju raksti sniegā". Piedalīsies Baldones bērnudārza, mūzikas skolas un vidusskolas dejotāji, kā arī deju kolektīvi "Degsme" un "Degļi".

Pasākums ģimenēm ar bērniem "Es esmu Sigulda!" Siguldā
9. decembrī plkst. 17.00 Siguldas koncertzālē "Baltais flīģelis" notiks muzikāls pasākums ģimenēm ar bērniem. Pasākuma muzikālo noformējumu radījuši četri novadnieki – Zanda Krastiņa, Kārlis Kazāks, Juris Kaukulis, Juris Lisenko. Tā būs muzikāli teatrāla spēle ar burtiem, zilbēm, stāstiem un sajūtām par Siguldas aizrautību. Uzveduma radīšanā piedalījušies: vokālā studija "Siguldiņa", Sarmīte Skrastiņa, Elīna Gruzniņa, Evelīna Lapa, Ilze Jakubovska, Laura Šumska, Ieva Ādamsone, Mārcis Kalniņš, Reinis Janulis, Egils Kupčs un citi.
Pirms pasākuma notiks grāmatu atvēršanas svētki – plkst. 11.00 Siguldas pensionāru biedrības telpās "Namiņā" ielūkošanās pārdomu un atziņu suvenīrizdevumā "No Cesvaines līdz Siguldai" lappusēs; plkst. 15.00 "Baltajā flīģelī" lasāmās un krāsojamās grāmatas "Reiz... un tagad" atvēršana.

Jauktā kora "Mārupe" jubilejas koncerts "Tādi esam" Mārupē
9. decembrī plkst. 18.00 Mārupes kultūras namā jauktais koris "Mārupe" ar krāšņu koncertu "Tādi esam" svinēs savu 40 gadu jubileju. Mākslinieciskais vadītājs – Kalvis Ozoliņš, koncertmeistars – Agris Puķe, diriģents – Andis Klučnieks.

Leļļu izrāde "Koko un Riko. Piedzīvojums ziemā" Ķekavā
9. decembrī plkst. 18.00. Doles tautas namā būs skatāma Latvijas Leļļu teātra izrāde "Koko un Riko. Piedzīvojums ziemā". Nebēdnīgo žurkulēnu prātus, tuvojoties svētku laikam, nodarbina tas pats jautājums, kas tūkstošiem bērnu visā pasaulē – kā tad tur īsti ir ar to Ziemassvētku vecīti? Bet tāpēc jau ir brīnumu laiks, lai iespējamas kļūtu pašas neiedomājamākās lietas... Pēc izrādes pie Doles tautas nama paredzēta Ziemassvētku egles iedegšana.

Deju koncerts "Ziemas sadancis" Jaunolainē
9. decembrī plkst. 19.00 Jaunolaines kultūras namā notiks deju koncerts "Ziemas sadancis", kurā uzstāsies tautas deju kolektīvi no dažādām Latvijas vietām – VPDK "Viducis" (Jaunolaine), VPDK "Dieveris" (Dobeles novads), VPDK "Saime" (Jumprava), VPDK "Bikstenieki" (Biksti), JDK "Jumpraviņa" (Jumprava), JDK "Odziņa" (Bauska), Īslīces jauniešu deju kolektīvs, VPDK "Līdums" (Īslīce), TDA "Jandāls", "Jandāla" studija (Bauska) un TDA "Jaunība" (Jelgava).

Latvijas florbola pirmās līgas spēles Ķekavā
9. un 10. decembrī Ķekavas sporta klubā paredzētas divas Latvijas florbola čempionāta spēles. Sestdien plkst. 19.30 kluba "Ķekavas Bulldogs" vīru komanda pirmās līgas mačā tiksies ar "Impar Limbaži" vienību. Savukārt svētdien plkst. 16.00 "Ķekavas Bulldogs" kluba dāmu komanda pirmās līgas spēlē sacentīsies ar Rēzeknes BJSS florbolistēm.

Ziemassvētku tirdziņi Ikšķilē, Ķekavā un Inčukalnā
10. decembrī plkst. 13.00 Ikšķilē no Lupīnu līdz Ausekļa ielai notiks Daugavas prospekta dāvanu tirdziņš, kurā būs radošās darbnīcas bērniem, egles pušķošana, kā arī karstvīns un piparkūkas. Savukārt plkst. 16.00 varēs dzirdēt kamermūzikas koncertu "Nakts dziesmas". Koncertā nakts noskaņu uzburs Ieva Šablovska (arfa), Sondra Lejmalniece (flauta) un Ainars Šablovskis (saksofons, duduks). Jau no plkst. 9.00 Ziemassvētku tirdziņš notiks arī Inčukalna tirgus laukumā un pie Doles kultūras nama Ķekavā.

Meiteņu telpu futbola čempionāta spēles Piņķos
10. decembrī no plkst. 11.00 Babītes sporta kompleksā Piņķos aizritēs Latvijas meiteņu telpu futbola čempionāta pirmā posma spēles U-14 vecuma komandām. Turnīru atklās AFA "Olaine" un SK "Babīte" komandu spēle, turpinājumā laukumā dosies arī jaunās futbolistes no Rīgas, Jelgavas, Priekuļiem un Rēzeknes.

Sieviešu kora "Daugaviete" koncerts Odukalnā
10. decembrī plkst. 12.30 Augsburgas ticības apliecības Ķekavas luterāņu draudzes baznīcā Odukalnā notiks sieviešu kora "Daugaviete" koncerts. Programmā B. Skulte, Ē. Ešenvalds, Austriņš, A. Jansons, H. Laslo, Dž. Raters, J. Lūsēns, H. Stengrēvics, V. Pūce.

Ziemassvētku egles iedegšana Siguldā, Baložos un Carnikavas novadā
10. decembrī plkst. 17.00 lieli un mazi aicināti uz Ziemassvētku egles iedegšanu Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā. Programmā "Jautrās ziemas dziesmas Siguldā" novadniekiem un viesiem svētku sajūtu palīdzēs uzburt jautrās sniegpārsliņas no "Kašera sapņu fabrikas", kā arī viena no atraktīvākajām džezfanka grupām "Very Cool People" un solisti Evilena Protektore un Ivo Grīsniņš-Grīslis. Koncertā būs dzirdamas klasiskās Ziemassvētku melodijas dzīvespriecīgās, jautrās un oriģinālās aranžijās. Dalība – bez maksas.
Carnikavas novadā 10. decembrī būs gan Ziemassvētku dāvanu tirdziņš, gan egles iedegšana vairākos ciemos – no plkst. 13.00 līdz 16.00 Carnikavas tautas namā "Ozolaine" norisināsies tirdziņš, plkst. 16.00 pie kultūras nama tiks iedegta egle, savukārt plkst. 18.00 egles iedegšanu varēs vērot Kalngalē pie brīvā laika pavadīšanas centra "Kadiķis". Savukārt Ķekavas novada Baložos egles iedegšana paredzēta plkst. 16.00 pie jaunā veikala, pasākumā piedalīsies Baložu kultūras nama bērnu kolektīvi.

Izrāde "Astoņas mīlošas sievietes" Jaunolainē
10. decembrī plkst. 14.00 Jaunolaines kultūras namā ar Robēra Tomā kriminālkomēdiju "Astoņas mīlošas sievietes" viesosies Latvijas Universitātes teātris. Kādā attālā Francijas provincē, savu greznību nokalpojušā, vecā mājā ir sapulcējušās astoņas sievietes. Rutīnas nogurdinātas un savu savtīgo interešu pārņemtas, viņas nenojauš, ka rūpīgi glabātie noslēpumi nāks gaismā...

Koncerts "Ziemas idille" Ķekavā
10. decembrī plkst. 14.00 Ķekavas kultūras namā izskanēs koncerts "Ziemas idille". Gaidot svētkus, kopā muzicēs Ķekavas vidusskolas zēnu koris un Dobeles mūzikas skolas zēnu koris, kā arī Dobeles pūtēju orķestris.

Telpu futbola turnīru spēles Baldonē un Saulkrastos
8. decembrī plkst. 20.30 Baldones sporta kompleksā vietējā telpu futbola komanda aizvadīs Rīgas čempionāta Izaicinājuma līgas spēli pret "FC Petrow Star", cenšoties pārtraukt ieilgušo zaudējumu sēriju. Savukārt 10. decembrī plkst. 15.00 Saulkrastu sporta centrā – Latvijas telpu futbola virslīgas čempionāta spēle, kurā tiksies divas tabulas lejasgala komandas SK "Monarhs" un "New Project Tente".

Koncertizrāde ģimenēm "Brīnumskapis un Elektriskā ģimene" Ropažos
10. decembrī plkst. 16.00 Ropažu kultūras centrā koncertizrāde ģimenēm "Brīnumskapis un Elektriskā ģimene". Kaķītis Laķītis kādu dienu apsēdās un nebilda ne vārda, jo izrādās, ka telefonā, kurā viņš runāja katru dienu, bija kas neparasts... tajā dzīvoja Elektriskā ģimene. Leģenda stāsta, ka reiz satikās divi mīlnieki – Plusiņa un Mīnuss. Tā bija mīlestība no pirmā acumirkļa, tik stipra, ka ikreiz, kad viens otram tuvojās, visi tuvākie pudeļu korķi gāja pa gaisu un starp abiem dzirksteles vien šķīda, un nepagāja ne nākamā sekunde, kad abiem piedzima trīs dēli – Oms, Ampērs un Volts. Elektriskā ģimene, reizē bīstama un mīļa, solās "Brīnumskapī" iedegt neskaitāmas Ziemassvētku gaismiņas. Un "Brīnumskapis" jau nepaliks parādā. Tam jaunas dziesmas par ģimeni, kura ir tik cieši saistīta, ka nespēj dzīvot viens bez otra.

Studijas "Kukaiņi" Ziemassvētku koncerts Ādažos
10. decembrī plkst. 16.00 Ādažu kultūras centrā studija "Kukaiņi" aicina uz Ziemassvētku koncertu "Ziemassvētki mājās". Piedalīsies studijas dziedošie bērni un mazās vingrotājas, Bungu skolas bungotāji un ģitārists Ēriks Upenieks.

Koncerts "Dziesmu ceļš uz Ziemassvētkiem" Salaspilī
10. decembrī plkst. 17.00 Salaspils kultūras namā "Rīgava" notiks koncerts "Dziesmu ceļš uz Ziemassvētkiem". Piedalīsies bērnu vokālās grupas "Dzeltenā zemūdene", "Vālodzīte", "Mazputniņi", "Mozas" un "Elpa", muzicēs Mūzikas un mākslas skolas "Pasāža" audzēkņi.

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Pamatīgas zināšanas un skolēnu līdzdalība - tā dziļo pārmaiņu mērķi, uzsākot izglītības reformu, raksturo Valsts iz… twitter.com/i/web/status/1…
aprinkislv
No redakcijas arhīva: Darba Balss un Rīgas Apriņķa Avīze Jāņos aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/fhLAERW90H

Twitter Citi raksta

Adazubiblioteka
Ādažu bibliotēka aicina apskatīt fotoizstādi “Kļūdies tā, lai citiem prieks”! Novērtējiet, kādas valodas kļūmes va… twitter.com/i/web/status/1…
Valsts_policija
23. jūnija vakarā Ādažos aizturēts piedzēries līgotājs, kurš izdazīja logus četrām automašīnām:… twitter.com/i/web/status/1…
Saulkrastic
Saulkrastu pludmales Glābšanas dienests informē, ūdens temperatūra +16 C. #Saulkrasti Laika apstākļi Saulkrastos ti… twitter.com/i/web/status/1…

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018