Viedoklis. 90% vecākajiem Jūras spēku virsniekiem noņemta pielaide valsts noslēpumam

(Komentēt) Video
Viedoklis. 90% vecākajiem Jūras spēku virsniekiem noņemta pielaide valsts noslēpumam Foto: Saeimas administrācija

Man bieži karavīri jautā: "Vai kāds speciāli negrauj NBS kaujas spējas, nepiešķirot pielaides valsts noslēpumam zinošiem un izglītotiem karavīriem?"

Manas grāmatas prezentācijā uzstājās atvaļināts pulkvedis, kurš izteica domu, ka Latvijas drošības struktūras, noņemot pielaides zinošiem un kompetentiem karavīriem, nomaina tos uz citiem mazāk kompetentiem. Tas liekas neticami.

Bet apskatīsim situāciju tikai Jūras spēkos (JS), jo Latvija ir jūras valsts. Laika posmā no 2003. līdz 2016. gadam ir atstādināti astoņi vecākie virsnieki, kurus ar negodu atvaļināja no NBS:
1. Ilmārs Lešinskis (Bijušais Baltijas valstu kopējās jūras spēku vienības BALTRON un vēlāk arī JS komandieris.) Mācījās kara skolā gan PSRS laikos, gan studēja ASV.
2. Hermanis Černovs (Krasta apsardzes priekšnieks).
3. Andrejs Zvaizgne (JS štāba priekšnieks, divas reizes studēja ASV, tagad ir LJA prorektors un kandidē uz rektora amatu).
4. Aleksandrs Vaļums (Nodrošinājuma Pavēlniecības komandieris).
5. Aleksandrs Pavlovičs (JS komandieris).
6. J. Verba (JS štāba priekšnieks).
7. R. Štrimaitis (JS komandieris).
8. J. Roze (JS komandieris).


Statistika laika periodā no 2003. līdz 2016. gadam:
– 90%-tiem vecākajiem JS virsniekiem noņemta pielaide valsts noslēpumam;
– no visiem 161 JS virsniekiem 40% ir liegta pieeja valsts noslēpumam;
– 95 %-tiem virsnieku, kuri ir dienējuši PSRS Bruņotajos spēkos, bet ir piedalījušies Latvijas Jūras spēku atjaunošanā, ir liegta pieeja valsts noslēpumam.

Šāda situācija nerada pārliecību par attiecīgo drošības struktūru kvalitatīvu darbu.

Secinājums. Šis jautājums demokrātiskas sabiedrības funkcionēšanai ir ļoti būtisks. Jūs ticat, ka tauta nespēj pareizi izvērtēt cilvēkus, ievēlot deputātus, iespējams, nākotnē – Valsts prezidentu, ka parlamentārajā republikā Saeima un MK nespēj pareizi izvirzīt un apstiprināt amatos attiecīgās amatpersonas? Varbūt mēs gribam to uzticēt SAB vai citām drošības struktūrām? Es negribētu.

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Pamatīgas zināšanas un skolēnu līdzdalība - tā dziļo pārmaiņu mērķi, uzsākot izglītības reformu, raksturo Valsts iz… twitter.com/i/web/status/1…
aprinkislv
No redakcijas arhīva: Darba Balss un Rīgas Apriņķa Avīze Jāņos aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/fhLAERW90H

Twitter Citi raksta

Adazubiblioteka
Ādažu bibliotēka aicina apskatīt fotoizstādi “Kļūdies tā, lai citiem prieks”! Novērtējiet, kādas valodas kļūmes va… twitter.com/i/web/status/1…
Valsts_policija
23. jūnija vakarā Ādažos aizturēts piedzēries līgotājs, kurš izdazīja logus četrām automašīnām:… twitter.com/i/web/status/1…
Saulkrastic
Saulkrastu pludmales Glābšanas dienests informē, ūdens temperatūra +16 C. #Saulkrasti Laika apstākļi Saulkrastos ti… twitter.com/i/web/status/1…

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018