Slapjā laika dēļ izveidojies noslīdenis Gaujas senlejā pie Gūtmaņalas

(Komentēt)
Slapjā laika dēļ izveidojies noslīdenis Gaujas senlejā pie Gūtmaņalas Foto: www.sigulda.lv
2. janvāris, 13:07

Turpinoties neierasti slapjiem laikapstākļiem, Siguldā jaunā gada pirmajās dienās izveidojies noslīdenis Gaujas senlejā – zemes virskārtas nobrukuma dēļ patlaban slēgta pastaigu taka pie Gūtmaņalas.

Noslīdenis šajā vietā izveidojies dabisku apstākļu dēļ, ņemot vērā lielo nokrišņu daudzumu. Noslīdeņa vietā nav notikuši ne būvdarbi, ne koku zāģēšana, informē Dabas aizsardzības pārvaldes Vidzemes reģionālās administrācijas pārstāvis Mārtiņš Zīverts.

Posmā starp Krimuldas serpentīnu un Gūtmaņalu no nogāzes noslīdējusi augsnes virskārta, tai līdzi koki ar visām saknēm, un tādējādi ir bloķēta pastaigu taka, kā arī cietusi meliorācijas sistēma. Patlaban šajā vietā izvietoti norobežojumi, un, tiklīdz laika apstākļi to ļaus, plānots novākt kokus un zemi no takas.

Teritorijas sakopšanu pilnā apmērā gan varēs paveikt tikai pavasarī, kad būs piemērotāki klimatiskie apstākļi, skaidro Dabas aizsardzības pārvaldē.

Saskaņā ar sinoptiķu apkopotajiem datiem pēdējie mēneši Latvijā bijuši slapjākie meteoroloģisko novērojumu vēsturē. Ilgstošais lietus ietekmējis dabas procesus arī Gaujas Nacionālajā parkā.

Noslīdējumu un izskalojumu veidošanās dabā ir normāls process, un ik gadu stāvajās Gaujas senlejas nogāzēs un sānu gravās notiek pārmaiņas zemes virskārtā. Kā lielākais jaunāko laiku noslīdenis jāmin nogruvums Turaidas pilskalnā 2002. gada februārī, kas nopietni apdraudēja 13. gadsimtā celto Turaidas pili, vēsta pārvaldē.

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Akordeoniste Evita Dūra iesaka doties uz mežu. 10 ekspresjautājumi aprinkis.lv/kultura/item/4… pic.twitter.com/CH5EcOwP0i
aprinkislv
Ivars Āboliņš: Latvijas Radio šā gada budžets plānots pēc pavisam citiem principiem aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/PI67fgqYQQ
aprinkislv
@Dzintris Kolāts. Komentārs. Cik bieži labāk ir nezināt aprinkis.lv/component/k2/i…

Twitter Citi raksta

Sigulda_Thrills
Aktuālā informācija par Siguldas un apkaimes slēpošanas trasēm - tourism.sigulda.lv/aktul-informci… pic.twitter.com/XW6oPpiezE
Stopini_Latvia
Janvārī Ulbrokas bibliotēka aicina iepazīt simbolus, zīmes, rakstus un Stopiņu novada tautastērpu… twitter.com/i/web/status/9…

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018