Daudzviet Latvijā uz grants ceļiem iestājies šķīdonis

(Komentēt)
Daudzviet Latvijā uz grants ceļiem iestājies šķīdonis Foto: arhīvs
3. janvāris, 14:28

Sakarā ar grants autoceļiem nelabvēlīgiem laika apstākļiem – lietu un atkusni, daudzviet Latvijā uz grants autoceļiem arī ziemas mēnešos ir iestājies šķīdonis. Mainīgo laika apstākļu ietekmē tie var arī apledot.

Pēdējos gados ziema Latvijā kļūst arvien nepastāvīgāka, tāpēc arī gada aukstākajos mēnešos daudzviet iestājies šķīdonis, bet citviet – ceļi apledo. Kā norāda VAS "Latvijas Valsts ceļi" (LVC), lai šķīdoņa laikā novērstu grants ceļu sabrukumu, tiek ieviesti autotransporta masas ierobežojumi, liedzot pa tiem pārvietoties transportam, kas smagāks par 10 tonnām. Šādi ierobežojumi tiek ieviesti uz laiku, līdz laika apstākļi uzlabojas.

Patlaban ierobežojumi ir ieviesti 73 grants autoceļu posmos. Masas ierobežojumi mēdz būt arī pastāvīgi – darbojas visu gadu – pašlaik tie noteikti 96 grants autoceļu posmos, arī daudzviet Pierīgā.

Īslaicīgie transporta masas ierobežojumi sakarā ar šķīdoni tiek ieviesti un atcelti pēc katra konkrētā ceļa faktiskā stāvokļa un iespējamo bojājumu izvērtēšanas. Aktuālā informācija par ieviestajiem ierobežojumiem ir ievietota LVC mājaslapā, to var arī noskaidrot, zvanot pa diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555.

Šķīdonis uz grants ceļiem parasti iestājas pavasarī un rudenī, kā arī mainīgos laika apstākļos ziemā, kad, sniegam un ledum kūstot, kā arī ilgstošu lietavu rezultātā uz ceļiem nonāk liels ūdens daudzums. Ceļa pamatnei pārmitrinoties, grants seguma ceļu nestspēja būtiski samazinās. Pagaidu satiksmes ierobežojumus īsteno arī citās valstīs ar līdzīgiem klimatiskajiem apstākļiem.

Uzlabot grants autoceļu stāvokli, veicot uzturēšanas darbus, ir iespējams tikai tad, kad laika apstākļi normalizējas, un grants segums apžūst. Pretējā gadījumā smagā uzturēšanas tehnika, uzbraucot uz autoceļa, kas ir zaudējis nestspēju, var vēl vairāk to sabojāt un padarīt pavisam neizbraucamu.

Pa visiem autoceļiem (arī sliktā stāvoklī esošajiem grants ceļu posmiem) bez ierobežojuma atļauts pārvietoties operatīvajiem transportlīdzekļiem un CSDD reģistrētajiem "svaigpiena transportlīdzekļiem", veicot pārvadājumus ar ceļa īpašnieku saskaņotā maršrutā.

Ierobežojumi šķīdoņa laikā katru gadu tiek ieviesti visos valsts reģionos – kopumā uz aptuveni 10 000 km valsts autoceļu ar grants un stipri nolietotajiem asfaltbetona segumiem, uzstādot aizlieguma ceļa zīmes (lielākoties ar ierobežojumu 10 tonnas). Ar savā pārziņā esošajiem ceļu tīkliem līdzīgi rīkojas arī pašvaldības.

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Paziņoti "Spēlmaņu nakts 2018" balvu pretendenti. Visvairāk nomināciju tiek Latvijas Nacionālajam teātrim… twitter.com/i/web/status/1…
aprinkislv
Foto: Kas notiek Inčukalna gudrona dīķos aprinkis.lv/ekonomika/uzne… pic.twitter.com/CMEAHynH9C
aprinkislv
Mārcis Bendiks. Pecunia non olet jeb Nauda nesmird aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/Pza0aXlEW7

Twitter Citi raksta

sigulda_lv
No 23.jūnija līdz 13.jūlijam, tehniskā pārtraukuma laikā, būs slēgts Siguldas Sporta centra peldbaseins un Ūdens at… twitter.com/i/web/status/1…
sigulda_lv
Vasaras saulgriežu pasākumi Siguldas novadā: sigulda.lv/public/lat/jau… pic.twitter.com/JTtzB4nsu4
Adazu_novads
Uguns zieds Jāņuguns uzziedēšanas vakars Ādažos un Festivāla Baltica Novada diena 19.jūnijā goo.gl/NjxANH

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018