Plāno attīrīt Lielupi un veicināt tūrisma infrastruktūras attīstību

(Komentēt)
Plāno attīrīt Lielupi un veicināt tūrisma infrastruktūras attīstību Foto: www.babite.lv
9. janvāris, 17:01

"Lauku partnerība "Lielupe"", "Pierīgas partnerība" un "Bauskas rajona lauku partnerība" vienojušās īstenot kopēju projektu ar mērķi iesaistīt Lielupei piegulošās pašvaldības un privātās personas upes atveseļošanas pasākumos, attīstot ūdens tūrisma pakalpojumu infrastruktūru.

Sadarbības projekta ietvaros tiks veidots jauns tūrisma maršruts, sekmēta tūrisma piedāvājumu veidošana, veicināta uzņēmējdarbība un vietējo uzņēmēju un pašvaldības sadarbība. Projekta aktivitātes sniegs būtisku ieguldījumu Lielupes ūdens attīrīšanai, informē projekta "Lielupes atveseļošanas pasākumi – pakalpojumu un infrastruktūras izveide ūdens tūristiem" vadītāja Inese Baumane.

Lielupe ir viena no Latvijas lielākajām upēm, tās garums ir 119 km, Zemgales līdzenuma upe ar vairāk nekā 250 pietekām, kuras, plūstot caur plašajām lauksaimniecības zemēm, nes uz Lielupi lauksaimniecības notekūdeņus. Lielupes apgabals ir pakļauts ievērojamiem pārrobežu piesārņojuma riskiem, jo Lietuvas teritorijā to šķērso zemē ieguldīti naftas vadi no Baltkrievijas uz Klaipēdu. Tomēr lielākas problēmas sagādā Lietuvas intensīvi izmantotās lauksaimniecības zemes. Lielupes kritums ir vien 0,1 m uz km, kas nozīmē, ka upei ir augsts piesārņošanās, aizaugšanas risks, kā arī upes nestais piesārņojums ilgtermiņā ietekmē Baltijas jūras veselību.

Ilgstoši netīrot ūdensobjektus, veidojas eitroficēti ūdeņi, kam raksturīgs duļķainums un skābekļa trūkums. Šis ir viens no visnopietnākajiem vides draudiem virszemes ūdeņiem un arī Baltijas jūrai, jo ūdens kļūst nederīgs ne tikai cilvēku vajadzībām, bet arī daudzu augu un zivju eksistencei, skaidro hidrobiologi. Upes veselību labvēlīgi var ietekmēt krastu sakārtošana un ūdens aerācija, norāda I. Baumane.

Līdz 2019. gada jūlijam projekta ietvaros sadarbībā ar Lielupes piekrastes zemju īpašniekiem plānotas dažādas aktivitātes: iztīrīt upes krastus, aprīkot tos ar ūdens tūrismam nepieciešamo infrastruktūru – pārvietojamām pontonu laipām, piestātnēm un norādes zīmēm –, izveidot ūdenstūrisma maršrutu un kartes, veicināt jaunu tūrisma pakalpojuma vietu izveidi un esošo attīstīšanu un organizēt citus pasākumus.

Īstenojot projektu, ieguvēji būs gan piekrastes zemju īpašnieki, gan pašvaldības, gan Lielupes ūdens tūristi, gan sabiedrība kopumā, uzsver projekta vadītāja.

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Bērnu vasaras nometnes. Vecāku pieredze aprinkis.lv/sabiedriba/gim… pic.twitter.com/WGtGAsKb0P
aprinkislv
Ko darīt, lai nešķiroto atkritumu būtu mazāk aprinkis.lv/sabiedriba/dzi… pic.twitter.com/ZPxgMVzJ8w
aprinkislv
Salaspils, Babītes un Ropažu futbolisti uzlabo pozīcijas @fta_news Rīgas čempionātā aprinkis.lv/zinas/item/458… pic.twitter.com/oEOd80bS7x

Twitter Citi raksta

sigulda_lv
Vasaras saulgriežu pasākumi Siguldas novadā: sigulda.lv/public/lat/jau… pic.twitter.com/JTtzB4nsu4
Adazu_novads
Uguns zieds Jāņuguns uzziedēšanas vakars Ādažos un Festivāla Baltica Novada diena 19.jūnijā goo.gl/NjxANH
Stopini_Latvia
Koncertā tiekas vairāk nekā 100 akordeonistu, kuri sapņo arī par dalību Dziesmu svētkos: lsm.lv/raksts/kultura…

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018