Plāno attīrīt Lielupi un veicināt tūrisma infrastruktūras attīstību

(Komentēt)
Plāno attīrīt Lielupi un veicināt tūrisma infrastruktūras attīstību Foto: www.babite.lv
9. janvāris, 17:01

"Lauku partnerība "Lielupe"", "Pierīgas partnerība" un "Bauskas rajona lauku partnerība" vienojušās īstenot kopēju projektu ar mērķi iesaistīt Lielupei piegulošās pašvaldības un privātās personas upes atveseļošanas pasākumos, attīstot ūdens tūrisma pakalpojumu infrastruktūru.

Sadarbības projekta ietvaros tiks veidots jauns tūrisma maršruts, sekmēta tūrisma piedāvājumu veidošana, veicināta uzņēmējdarbība un vietējo uzņēmēju un pašvaldības sadarbība. Projekta aktivitātes sniegs būtisku ieguldījumu Lielupes ūdens attīrīšanai, informē projekta "Lielupes atveseļošanas pasākumi – pakalpojumu un infrastruktūras izveide ūdens tūristiem" vadītāja Inese Baumane.

Lielupe ir viena no Latvijas lielākajām upēm, tās garums ir 119 km, Zemgales līdzenuma upe ar vairāk nekā 250 pietekām, kuras, plūstot caur plašajām lauksaimniecības zemēm, nes uz Lielupi lauksaimniecības notekūdeņus. Lielupes apgabals ir pakļauts ievērojamiem pārrobežu piesārņojuma riskiem, jo Lietuvas teritorijā to šķērso zemē ieguldīti naftas vadi no Baltkrievijas uz Klaipēdu. Tomēr lielākas problēmas sagādā Lietuvas intensīvi izmantotās lauksaimniecības zemes. Lielupes kritums ir vien 0,1 m uz km, kas nozīmē, ka upei ir augsts piesārņošanās, aizaugšanas risks, kā arī upes nestais piesārņojums ilgtermiņā ietekmē Baltijas jūras veselību.

Ilgstoši netīrot ūdensobjektus, veidojas eitroficēti ūdeņi, kam raksturīgs duļķainums un skābekļa trūkums. Šis ir viens no visnopietnākajiem vides draudiem virszemes ūdeņiem un arī Baltijas jūrai, jo ūdens kļūst nederīgs ne tikai cilvēku vajadzībām, bet arī daudzu augu un zivju eksistencei, skaidro hidrobiologi. Upes veselību labvēlīgi var ietekmēt krastu sakārtošana un ūdens aerācija, norāda I. Baumane.

Līdz 2019. gada jūlijam projekta ietvaros sadarbībā ar Lielupes piekrastes zemju īpašniekiem plānotas dažādas aktivitātes: iztīrīt upes krastus, aprīkot tos ar ūdens tūrismam nepieciešamo infrastruktūru – pārvietojamām pontonu laipām, piestātnēm un norādes zīmēm –, izveidot ūdenstūrisma maršrutu un kartes, veicināt jaunu tūrisma pakalpojuma vietu izveidi un esošo attīstīšanu un organizēt citus pasākumus.

Īstenojot projektu, ieguvēji būs gan piekrastes zemju īpašnieki, gan pašvaldības, gan Lielupes ūdens tūristi, gan sabiedrība kopumā, uzsver projekta vadītāja.

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
@Maris_Zanders : 16. marts un ar to saistītie viedokļi, kas atkārtojas gadu no gada – gan "pret", gan "par" pusē. G… twitter.com/i/web/status/9…
aprinkislv
Ko redzēt un dzirdēt, kur aiziet un piedalīties. Plāns nedēļas nogalei Pierīgā aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/ix1gG3HVCP
aprinkislv
Aptauja Saulkrastos @Saulkrastu_nov : Ko jums nozīmē 16. marts? aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/8ajhGoyKY8

Twitter Citi raksta

Sigulda_Thrills
"Baltu rotu" darbnīcā iespējams iepazīties ar latviešu filmas "Nameja gredzens" galveno varoni - meistaru darināt… twitter.com/i/web/status/9…
Marupes_novads
Iznācis 2018.gada marta “Mārupes Vēstis” numurs: ej.uz/pjxb pic.twitter.com/6qILWWePm7
Adazu_novads
Līdz rītdienai, 16.martam, aicinām paust viedokli par “Dievnama, baptistērija un saiešanas nama izbūve Rīgas gatv… twitter.com/i/web/status/9…

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018