Jūrmala neredz jēgu iekļauties pašvaldību sadarbības teritorijā, jo ar visu labi tiekot galā

(Komentēt)
Jūrmala neredz jēgu iekļauties pašvaldību sadarbības teritorijā, jo ar visu labi tiekot galā Foto: Jūrmalas pilsētas pašvaldība
11. janvāris, 15:07

Nav nepieciešams Jūrmalu iekļaut Rīgas pašvaldību sadarbības teritorijā, jo tā patstāvīgi nodrošina likumā "Par pašvaldībām" noteiktās funkcijas, pauda Jūrmalas domes pārstāvji.

Domē norāda, ka sadarbība ar citām pašvaldībām notiek jau šobrīd, un tā turpinās neatkarīgi no dalījuma teritorijās. Tāpat pašvaldībā pauž, ka likumprojektā par sadarbības teritoriju izveidošanu nav konkrēti noteikts, kuras ir tās jomas, kurās pašvaldībām būtu jāsadarbojas.

Kā norādīja domes pārstāvji, Jūrmalas pilsētas pašvaldība patstāvīgi nodrošina likumā "Par pašvaldībām" noteiktās pārvaldes funkcijas un pakalpojumus iedzīvotājiem - pilsētas administratīvajā teritorijā ir izveidots un iedzīvotājiem pieejams attīstīts izglītības, kultūras, sporta un veselības aprūpes iestāžu tīkls, tāpat sabiedriskā transporta, komunālo pakalpojumu infrastruktūra un citi pakalpojumi.

Tāpēc Jūrmalas pašvaldība uzskata, ka viņus nav nepieciešams iekļaut Rīgas pašvaldību sadarbības teritorijā un Jūrmalai saglabājams nacionālas nozīmes centra statuss.

Intervijā Latvijas Radio vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (VL-TB/LNNK) norādīja, ka Jūrmala ir vienīgā pašvaldība, kas nevēlas iekļauties pašvaldību sadarbības teritorijas izveidē un tā gribot pastāvēt atsevišķi.

Šajā gadījumā ir jāpanāk politiska izšķiršanās likumprojekta virzības gaitā, norāda ministrijā.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas izstrādāto likumprojektu par sadarbības teritoriju izveidi Ministru kabineta komiteja 8.janvārī vēl nevirzīja izskatīšanai valdībā, aicinot visiem ministriem vēlreiz formulēt tālākos uzdevumus un iespējamās reformas ietekmi uz pašvaldībām un to iedzīvotājiem.

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
@Dzintris Kolāts. Komentārs. Cik bieži labāk ir nezināt aprinkis.lv/component/k2/i…
aprinkislv
Pērn sarkanais gailis Pierīgas novados dziedājis retāk aprinkis.lv/sabiedriba/kri… pic.twitter.com/S6yK4gBPqV
aprinkislv
Mārupieši @MarupesVSK uzvarējuši Pierīgas skolēnu sporta spēļu volejbola turnīrā. 2. Siguldas VĢ @svg 3. Ropažu vsk… twitter.com/i/web/status/9…

Twitter Citi raksta

DJurevica
Carnikavas novada dome šodien ārkārtas sēdē, savstarpēji vienojoties, pārtrauca darba attiecības ar Carnikavas pam… twitter.com/i/web/status/9…
Adazu_novads
Ādažu novada domes priekšsēdētājs Māris Sprindžuks - par Dienas centra izveidi Ādažos. goo.gl/cw2yuw
muzejsbaldone
Piektdien, 19. janvārī plkst. 19:00, Baldones kultūras centrā notiks 1991. gada barikāžu atceres pasākums. Pasākumā… twitter.com/i/web/status/9…

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018