Aptauja Saulkrastos: Ko jums nozīmē 16. marts?

(Komentēt)
Aptauja Saulkrastos: Ko jums nozīmē 16. marts? Foto: Liene Ozola un arhīvs
16. marts, 10:24

Latviešu leģions sastāvēja no 15. un 19. divīzijas. 1944. gada martā fronte pietuvojās Latvijas austrumu robežai, un no 16. līdz 19. martam norisinājās smagas kaujas Mudes upes krastā par augstieni "93,4". Tā bija pirmā un vienīgā kauja Otrā pasaules kara laikā, kad abas Latviešu leģiona divīzijas cīnījās plecu pie pleca, turklāt latviešu augstāko virsnieku vadībā. Kauja tika uzvarēta.

Tāpēc pēc kara trimdā nokļuvušo latviešu leģionāru dibinātā organizācija "Daugavas vanagi" 16. martu sāka atzīmēt kā latviešu leģionāru piemiņas dienu. Latvijā to pirmo reizi atklāti atzīmēja 1990. gadā.

Inese, sekretāre-lietvede
16. marts? Nē, es neko tajā dienā īpaši nesvinu. Ja laiks būs labs, aiziešu gājienā, bet tā principā es neko īpaši nepiedomāju par šo datumu.
Gunta, pensionāre
Neko nenozīmē. Es piketos un mītiņos nepiedalos, bet manas domas ir tādas: ja kāds grib, lai svin šos svētkus. Tas ir līdzīgi kā ar 8. martu – ir cilvēki, kuriem tie ir svētki, bet ir cilvēki, kuriem tas neko nenozīmē.
Vitālijs, pensionārs
Manam dēlam tajā dienā ir vārda diena. To es svinu, bet citādi, manuprāt, tur atkal būs nemieri, atkal būs cittautību cilvēki, kas tos nemierus taisīs. Un tas nav labi.
Lilija, pensionāre
Es nesvinu šo dienu, jo man neviens ģimenē nav bijis leģionā, taču, domāju, tie sirmie vīri piemiņas dienu ir pelnījuši, jo viņu paliek arvien mazāk un mazāk.
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Baire: Veicot izmaiņas domes komiteju sastāvā, Ķekavas novada @Kekavas_novads dome rīkojusies tiesiski… twitter.com/i/web/status/9…
aprinkislv
Izdzirdot vārdu salikumu "ilgtspējīga attīstība", vienmēr savās domās nākas nobremzēt un mēģināt saprast, kas ar to… twitter.com/i/web/status/9…
aprinkislv
Latvijas Goda aplis Inčukalnā @incukalnanovads incukalns.lv/public/lat/fot… pic.twitter.com/wwpCmWQJbp

Twitter Citi raksta

incukalnanovads
5.maijā notiks DRAUDZĪGAIS PAVASARA VELOBRAUCIENS incukalns.lv/public/lat/akt…
ATD_LV
Sakarā ar maijā gaidāmajiem valsts svētkiem laika periodā no 29. aprīļa līdz 6. maijam būs izmaiņas vairāk nekā 500… twitter.com/i/web/status/9…
sigulda_lv
Aktuāla ziņa siguldiešiem – no 1.maija nedēļas nogalēs atsāks kursēt sezonālais autobusa reiss maršrutā Sigulda–Gle… twitter.com/i/web/status/9…

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018