Rīgas plānošanas reģions turpinās diskusijas ar Izglītības ministriju

(Komentēt)
Rīgas plānošanas reģions turpinās diskusijas ar Izglītības ministriju Foto: Rīgas plānošanas reģions
19. marts, 13:14

Rīgas plānošanas reģiona (RPR) Attīstības padomes izbraukuma sēdē Ikšķiles novada Tīnūžos nolemts turpināt diskusijas reģiona līmenī ar Izglītības un zinātnes ministriju. To veiks RPR Izglītības jautājumu darba grupa, ko vadīs Mārupes novada domes priekšsēdētāja vietniece Līga Kadiģe.

Spraigā diskusijā ar izglītības un zinātnes ministru Kārli Šadurski RPR Attīstības padomes priekšsēdētāja un Carnikavas domes priekšsēdētāja Daiga Jurēvica, norādīja, ka būtu svarīgi lēmumu pieņemšanā valsts līmenī vairāk iesaistīt Rīgas plānošanas reģionu, piešķirot tam izglītības funkciju. Izglītība ir ļoti "dārgs" pakalpojums pašvaldībām, tāpēc jebkurš politisks lēmums valsts līmenī nes finanšu slogu pašvaldību budžetam. IZM priekšlikums bērniem no sešiem gadiem uzsākt mācības skolā, nozīmē, ka pašvaldībai ir jādomā par infrastruktūras pielāgošanu, pedagogu piesaisti u.tml.

Siguldas novada pašvaldības pārstāve Līga Sausiņa norādīja, ka nepieciešams pārejas laiks, jo Siguldas pilsētā nav iespējams skolās šobrīd nodrošināt vietu sešgadniekiem. Risinājums – nodrošināt to pirmsskolas ietvaros.

Autotransporta direkcijas valdes priekšsēdētājs Kristiāns Godiņš iepazīstināja ar plānoto reģionālo maršruta tīkla apjomu 2018. gadā, kā arī gaidāmā iepirkuma sabiedriskā transporta pārvadātājiem rīkošanu 2019. gadā. Viņš aicināja reģiona pašvaldības politiskā līmenī par svarīgiem lēmumiem lemt kopīgi un ar RPR Sabiedriskā transporta nodaļas vadītājas Ligitas Olantes starpniecību informēt par saviem lēmumiem Sabiedriskā transporta padomi.

Sēdē tika nolemts izveidot sociālo jautājumu tematisko darba grupu, kuru vadīs Rīgas domes deputāte Regīna Ločmele-Luņova. Ikviena reģiona pašvaldība būs laipni aicināta deleģēt savu pārstāvi šajā darba grupā.

Jau šobrīd aktīvi darbojas divas tematiskās grupas – sabiedriskā transporta un izglītības jautājumu. Tematiskās darba grupa ir jauna tradīcija – par to sākšanu veidot tika nolemts pagājušajā RPR Attīstības padomes sēdē. To mērķis ir lemt par reģiona attīstībai svarīgiem jautājumiem politiskā līmenī.

RPR Sabiedriskā transporta nodaļas vadītāja Ligita Olante izstāstīja par RPR jauno funkciju – taksometru licencēšanu. Padome atbalstīja jauno taksometru licencēšanas kārtību Rīgas plānošanas reģionā.

Pēc diskusijas iepriekšējā Attīstības padomes sēdē šajā tika apstiprināts RPR tematiskā plāna "Rīcības plāns Rīgas metropoles areāla attīstībai" darba uzdevums un tika dota zaļā gaisma plāna izstrādes uzsākšanai, atbilstoši darba uzdevumā noteiktajiem tematiskajiem virzieniem, izstrādes procesa organizācijai un laika grafikam.

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Ceļojums senajā inku impērijā un ne tikai aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/vUyZGYxTfP
aprinkislv
Aptauja Saulkrastos @Saulkrastu_nov . Kā pasargājat sevi karstajā laikā? aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/zJRfHzcbem
aprinkislv
Foto: Ikšķili @Ikskilelv pieskandina vasaras lielkoncerts aprinkis.lv/kultura/item/4… pic.twitter.com/QS8L23d7AG

Twitter Citi raksta

sigulda_lv
Paldies par atsaucību! Suns ir atradis savus saimniekus. twitter.com/sigulda_lv/sta…
sigulda_lv
Siguldas novada Pašvaldības policijas darbinieki aicina atsaukties suņa saimnieku. Suņu meitene svētdien, 22.jūlijā… twitter.com/i/web/status/1…

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018