Vēl trijās daudzdzīvokļu mājās Olaines novadā sākta renovācija

(Komentēt)
Vēl trijās daudzdzīvokļu mājās Olaines novadā sākta renovācija Foto: AS “Olaines ūdens un siltums”
12. aprīlis, 15:47

Aprīlī Olaines novadā trijās daudzdzīvokļu dzīvojamās mājās sākti renovācijas būvdarbi, to rezultātā apkurei plānotais ietaupījums būs aptuveni 50%, informēja AS "Olaines ūdens un siltums" (OŪS).

Divas mājas atrodas Olainē – Zeiferta ielā 9 un Zemgales ielā 13, tās apsaimnieko OŪS, savukārt trešā māja – Olaines novada Stūnīšos, Gaismas ielā 3, un to apsaimnieko SIA "Zeiferti". Renovācija notiek, izmantojot daudzdzīvokļu dzīvojamo māju energoefektivitātes valsts atbalsta programmu, ko īsteno finanšu institūcija "Altum" ar Eiropas Savienības fondu (ES) finansējumu.

Mājas Zeiferta ielā 9 renovācijā tiks ieguldīti 391 329 eiro, no tiem 195 664 eiro ir ES fondu grants jeb dāvinājums no ES fondu līdzekļiem. Būvdarbus veiks SIA "Frontons". Energoaudita dati liecina, ka pēc renovācijas darbu beigšanas 1965. gadā uzceltajai 316. sērijas mājai vidējais apkures siltumenerģijas patēriņš gadā samazināsies vairāk nekā uz pusi, proti, pašreizējo 124,5 kWh/m2 vietā tas būs 46,6 kWh/m2 gadā.

Nama Zemgales ielā 13 renovācijas darbu izmaksas ir 110 556 eiro, no kuriem 55 278 eiro ir dāvinājums no ES fondu līdzekļiem. Tā ir 1962. gadā celta divstāvu māja ar 16 dzīvokļiem, un pēc energoaudita datiem, plānotais siltuma ietaupījums būs ļoti ievērojams – pašreizējo 147 kWh/m2 vietā tas būs 56,5 kWh/m2 gadā. Būvdarbus īstenos iepirkuma konkursa uzvarētājs – SIA "LEB".

Olaines novada Stūnīšos, Gaismas ielā 3, kuru apsaimnieko SIA "Zeiferti", renovācijā tiks ieguldīti 340 745 eiro, no tiem 170 372 eiro ir ES fondu grants. Energoaudita dati liecina, ka 1973. gadā celtajā 103. sērijas piecstāvu mājā pēc renovācijas vidējais apkures siltumenerģijas patēriņš gadā samazināsies aptuveni uz pusi – pašreizējo 124,5 kWh/m2 vietā tas būs 63,16 kWh/m2 gadā.

Vasaras sākumā plānots pabeigt renovāciju OŪS apsaimniekotajā mājā Olainē, Kūdras ielā 3. Kopumā mājas renovācijā plānots ieguldīt 347 484 eiro, no kuriem 173 742 eiro ir ES fondu grants. Plānots, ka pēc renovācijas mājai Kūdras ielā 3 vidējais apkures siltumenerģijas patēriņš gadā samazināsies vairāk nekā uz pusi.

Olaines novadā interesi par māju siltināšanu izrādījuši vairāk nekā 40 "Olaines ūdens un siltums" un "Zeiferti" apsaimniekoto māju iedzīvotāji. "Olaines ūdens un siltums" renovācijas projektu vadītājs Kristaps Vītiņš stāsta, ka šogad novadā renovācijas darbus varētu sākt vēl piecās mājās, ja vien iedzīvotāji spēs vienoties par vēlamo rezultātu.

Novērtēt šo ziņu
(1 balsojums)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Lai arī kā Dziesmu svētku nedēļā šķita, ka esam vienoti un uz viena viļņa, nu atkal sāk izskatīties, ka diemžēl kat… twitter.com/i/web/status/1…
aprinkislv
Salaspils novadā atkal ķeza ar būvniecību aprinkis.lv/sabiedriba/pas… pic.twitter.com/mhAaxciVPj
aprinkislv
Brīvdienas Pierīgā: ko redzēt un dzirdēt, kur aiziet un piedalīties aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/Grxlo5rxNE

Twitter Citi raksta

Adazu_novads
6.augustā Ādažos Donoru diena goo.gl/kuePtR
sigulda_lv
Šovakar plkst.19.00 Mākslu skolā „Baltais Flīģelis”, XIII Starptautisko latviešu jauno mūziķu meistarkursu laikā, n… twitter.com/i/web/status/1…
Marupes_novads
18.jūlijā uzsākta Mārupes novada teritorijas plānojuma 2014.-2026.gadam grozījumu 1.redakcijas un tās vides pārskat… twitter.com/i/web/status/1…

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018