Ķekavas pašvaldība ceturtdien notikušajā domes sēdē vēl neskata VARAM rosinājumu mainīt komiteju sastāvu

(Komentēt)
Ķekavas pašvaldība ceturtdien notikušajā domes sēdē vēl neskata VARAM rosinājumu mainīt komiteju sastāvu Foto: arhīvs
12. aprīlis, 17:11

Ķekavas pašvaldība ceturtdien notikušajā domes sēdē nav skatījusi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) rosinājumu atcelt domes lēmumu ar kuru, viņuprāt, pretlikumīgi mainīts komiteju sastāvs, apstiprināja pašvaldības pārstāve Vineta Geka.

Viņa paskaidroja, ka jautājums šodien netika skatīts tāpēc, ka pašvaldība vēl nav paspējusi pilnvērtīgi iepazīties ar ministrijas argumentiem, kā arī nav saņēmusi Latvijas Pašvaldību savienības viedokli šajā jautājumā. 


"Mēs izvērtēsim abu šo institūciju viedokli un argumentus un tikai tad pieņemsim atbilstošu lēmumu par tālāko rīcību," pauda Geka. Tāpat viņa norādīja, ka veikto izmaiņu mērķis bija "uzlabot domes darbu un veidot tādu komandu, kura ir gatava racionāli strādāt novada attīstības labā un ar reāliem darbiem to jau ir apliecinājusi, veidojot pašvaldības budžetu 2018. gadam."

Kā ziņots, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) konstatējusi būtiskus likuma pārkāpumus, veidojot komiteju sastāvus Ķekavas novada domē un pašvaldībai nosūtījusi vēstuli, kurā lūgts nekavējoties atcelt domes lēmumu, ar kuru no komitejām izslēgti divi deputāti, neievērojot likumā noteiktās prasības.

Izvērtējums veikts pēc pašvaldības deputātu iesnieguma, kurā norādīta informācija par pašvaldības ārkārtas sēdes lēmumu, ar kuru tiek grozīts patstāvīgo komiteju sastāvs bez attiecīgo deputātu iesnieguma. Minētā lēmuma gadījumā komiteju sastāvs ir mainīts patvaļīgi, un deputāti ir izslēgti, neskatoties uz to, ka iesniegumi par izslēgšanu no komitejas nav saņemti un deputāti par to iepriekš pat nav bijuši informēti.

No komiteju sastāva bez piekrišanas izslēgti deputāti Olafs Klūdziņš (JKP) un Neils Kalniņš. Pēc Klūdziņa domām, galvenais domes vadības motīvs šādai rīcībai esot bijusi vēlme nodrošināt koalīcijas vairākumu visās komitejās.

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Baire: Veicot izmaiņas domes komiteju sastāvā, Ķekavas novada @Kekavas_novads dome rīkojusies tiesiski… twitter.com/i/web/status/9…
aprinkislv
Izdzirdot vārdu salikumu "ilgtspējīga attīstība", vienmēr savās domās nākas nobremzēt un mēģināt saprast, kas ar to… twitter.com/i/web/status/9…
aprinkislv
Latvijas Goda aplis Inčukalnā @incukalnanovads incukalns.lv/public/lat/fot… pic.twitter.com/wwpCmWQJbp

Twitter Citi raksta

incukalnanovads
5.maijā notiks DRAUDZĪGAIS PAVASARA VELOBRAUCIENS incukalns.lv/public/lat/akt…
ATD_LV
Sakarā ar maijā gaidāmajiem valsts svētkiem laika periodā no 29. aprīļa līdz 6. maijam būs izmaiņas vairāk nekā 500… twitter.com/i/web/status/9…
sigulda_lv
Aktuāla ziņa siguldiešiem – no 1.maija nedēļas nogalēs atsāks kursēt sezonālais autobusa reiss maršrutā Sigulda–Gle… twitter.com/i/web/status/9…

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018