Pierīgas vieglatlēti palīdz Latvijas izlasei izcīnīt otro vietu Prezidenta balvas izcīņā

Foto - Guntis Bērziņš, LVS Foto - Guntis Bērziņš, LVS

Divas dienas Valmierā, Jāņa Daliņa stadionā norisinājās Baltijas komandu čempionāts vieglatlētikā jeb Prezidenta balvas izcīņa. Mājinieki Latvijas vieglatlēti kopvērtējumā ierindojās otrajā vietā (268 punkti) aiz Igaunijas (279) un priekšā Lietuvai (245). Latvijas izlases sastāvā startēja arī trīs Pierīgas novadu pārstāvji.

400 metru barjerskrējienā Emmija Ivule no Ķekavas novada sporta skolas finišēja trešā (1:04,16) aiz divām Igaunijas sportistēm – no uzvarētājas Līsas Roses viņa atpalika par nepilnām trim sekundēm.

Vēl viena Ķekavas sporta skolas pārstāve 17 gadus vecā Karīna Jansena ieņēma ceturto vietu vesera mešanā (51,35 metri). Pārākas par viņu bija divas krietni pieredzējušākās Igaunijas un viena Lietuvas vieglatlēte, toties Karīna pārspēja divas savas vienaudzes. Uzvarētājai Kati Ojalo viņa zaudēja 15 metrus.

Vēl vienu ceturto vietu vīru vesera mešanas sacensībās ieguva Igors Sokolovs no Salaspils sporta skolas (55,11 metri). Uzvarētājs Adams Kellijs no Igaunijas rīku raidīja vairāk nekā 17 metrus tālāk, bet Igora audzēknis Edgars Gailis ierindojās trešājā vietā ar 56,35 metrus tālu mēģinājumu.

Sacensību individuāli augstvērtīgākos rezultātus sasniedza Latvijas vieglatlēti – trīssoļlēcēja Rūta Kate Lasmane (14,02 m) un soļotājs Arnis Rumbenieks (10 000 m – 40:30,45).