Līgatnes dabas takās kliedēs mītus un ļaus iepazīt mežacūku paradumus

(Komentēt)
Līgatnes dabas takās kliedēs mītus un ļaus iepazīt mežacūku paradumus Foto: pixabay.com
24. aprīlis, 16:21

Dabas aizsardzības pārvaldes Līgatnes dabas takās nedēļas nogalē, 28. aprīlī, norisināsies tematisks pasākums "Meža cūka nav mājas cūka", kurā ikvienam interesentam būs iespēja iepazīt mežacūku paradumus un izzināt ar šiem dzīvniekiem saistītos mītus.

"Nereti cūkas, un arī mežacūka taču ir cūka, tiek piesauktas kā netīrības un nekārtības simbols. Tad nu dienā, kad visā Latvijā notiek Lielā talka, varēsim iepazīt, cik liela saistība mežacūkai ir ar "cūkmeniem" un vai mīts par rukšu netīrību ir patiess," pauž Līgatnes dabas taku vadītāja Inta Lange.

Mežacūku dienā no plkst. 12.00 līdz 15.00 Līgatnes dabas taku izglītības centrā "Pauguri" notiks radošas un izglītojošas darbnīcas, lai iepazītu dzīvnieku paradumus, plkst. 14.00 plānots Velgas Vītolas fotostāsts par Līgatnes dabas taku mežacūkām, kā arī visu dienu notiks mežarukšu vērošana Līgatnes dabas taku voljērā, informē Dabas aizsardzības pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Maija Rēna.

Līgatnes dabas takās mīt četras pieaugušas cūkas. Vispamanāmākais un augumā lielākais ir kuilis Ansis, kas dižojas ne tikai ar spēcīgu augumu, bet arī kārtīgiem ilkņiem. Savukārt lielākā pārsteigumu meistare ir gados visjaunākā ruksene – Magone, kura pērn tieši 1. septembrī laida pasaulē četrus sivēntiņus.

Otra vecākā mežacūka ir Mūsa, kura kā mazs sivēns bija atrasta Latvijas–Lietuvas pierobežā. Mūsa ir visaktīvākā, kustīgākā, jautrākā, veiklākā un sabiedriskākā cūciņa, savukārt Grietiņa Līgatnes dabas taku cūku saimē ir raksturojama kā visgudrākā, prātīgākā un saimnieciskākā, norāda M. Rēna.

Mežacūkas dienu organizē Dabas aizsardzības pārvaldes Līgatnes dabas takas sadarbībā ar pašvaldības aģentūru "Līgatnes kultūras un tūrisma centrs". Dalība pasākumā – iegādājoties dabas taku ieejas biļetes.

Gaujas nacionālā parka Līgatnes dabas takas izveidotas 1975. gadā mežainām gravām bagātā apvidū, lai iepazīstinātu apmeklētājus ar Latvijā dzīvojošo savvaļas dzīvnieku sugām, dabas daudzveidību un dabas aizsardzības nepieciešamību. Lai to īstenotu, Līgatnes dabas takās regulāri notiek izglītojoši pasākumi par Latvijā sastopamajiem savvaļas dzīvniekiem, dodot iespēju visiem interesentiem sīkāk iepazīt šo dzīvnieku bioloģiju, dzīvesveidu, uzvedību un nozīmi dabā, kā arī iepazīsties ar Līgatnes dabas takās dzīvojošajiem konkrētās sugas pārstāvjiem, vēsta M. Rēna.

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
@Dzintris Kolāts. Viedoklis. Reņģu, gurķu, sēņu vai kartupeļu svētki aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/BuXEupdM36
aprinkislv
Ugunsgrēkā Baldonē cietis cilvēks aprinkis.lv/sabiedriba/kri… pic.twitter.com/wS5hMRw3Rt
aprinkislv
Carnikavā @Carnikavas_nov likvidē sporta centru @Carnikavassport . Vai politiskā atriebība? aprinkis.lv/sabiedriba/pas… pic.twitter.com/pp9z7vXUpk

Twitter Citi raksta

Kekavas_novads
Sestdien Ķekavas novadā norisināsies Latvijas tautas deju kolektīvu auto orientēšanās sacensības “Pa Pēdām”. Starts… twitter.com/i/web/status/9…
sigulda_lv
Skolēnu vasaras nodarbinātības projekta dalībniekiem no 23. līdz 30.maijam tiks izsniegti norīkojumi uz darba vietā… twitter.com/i/web/status/9…
sigulda_lv
Šajā nedēļas nogalē norisināsies Siguldas pilsētas svētki: sigulda.lv/public/lat/jau… pic.twitter.com/mQfM2kYuHS

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018