Atbalsta pašvaldību tiesības izveidot kopīgu pašvaldības policiju

(Komentēt)
Atbalsta pašvaldību tiesības izveidot kopīgu pašvaldības policiju Foto: arhīvs
15. maijs, 15:46

Ministru kabinets otrdien akceptēja grozījumus likumā "Par policiju", kas paredz pašvaldību tiesības izveidot kopīgu pašvaldības policiju.

Lai īstenotu likumā "Par pašvaldībām" noteikto iespēju pašvaldībās izveidot kopīgu iestādi un lai veicinātu pašvaldības policijas izveidi pašvaldībās, kurās tā šobrīd nav izveidota, kā arī radītu iespēju pašvaldības policijas institūcijām apvienot to resursus un paaugstināt to kapacitāti, ir nepieciešami grozījumi likumā "Par policiju", paredzot, ka pašvaldības var izveidot kopīgu pašvaldības policiju, skaidro Iekšlietu ministrija. Vienlaikus likumprojektā arī noteikts, – ja pašvaldība kopīgo policiju nav izveidojusi, tad attiecīgos pienākumus pilda Valsts policija.

Savukārt saskaņā ar likumā "Par pašvaldībām" noteikto kopīgās pašvaldības policijas darbinieku skaitu noteiks uzraudzības padome. Pašvaldības policijas sastāvā varēs būt tās priekšnieks, viņa vietnieki, vecākie inspektori, inspektori un jaunākie inspektori, kā arī vecākie kārtībnieki, kārtībnieki un jaunākie kārtībnieki.

Pašvaldības policija un ostas policija savas funkcijas un uzdevumus pilda sadarbībā ar Valsts policiju un Drošības policiju un tiešā kontaktā ar sabiedrību, līdz ar to pašvaldības policijas un ostas policijas vadītājam un tā vietniekam ir jānodrošina iestādes funkciju un uzdevumu profesionāla izpilde, kā arī Valsts pārvaldes iekārtas likumā noteikto valsts pārvaldes principu ievērošana, ar savu darbību veicinot sabiedrības uzticību policijai.

Līdz ar to likumprojekts paredz, ka iekšlietu ministrs rakstveida piekrišanu pirms pašvaldības policijas vai ostas policijas priekšnieka un viņa vietnieka pieņemšanas darbā nedos, ja Valsts policijai vai Drošības policijai ir pietiekams pamats uzskatīt, ka persona rada draudus valsts drošībai vai sabiedriskajai kārtībai un drošībai.

Likumprojekts arī paredz, ka pašvaldības policija un ostas policija sāk reģistrēt iesniegumus un informāciju par iespējamiem likumpārkāpumiem un ārkārtējiem notikumiem, kuri apdraud personu vai sabiedrības drošību, Integrētās iekšlietu informācijas sistēmas apakšsistēmā "Vienotais notikumu reģistrs" ne vēlāk kā līdz 2025. gada 1. janvārim.

Likuma grozījumi vēl būs jāpieņem Saeimai.

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Ugunsgrēkā Baldonē cietis cilvēks aprinkis.lv/sabiedriba/kri… pic.twitter.com/wS5hMRw3Rt
aprinkislv
Carnikavā @Carnikavas_nov likvidē sporta centru @Carnikavassport . Vai politiskā atriebība? aprinkis.lv/sabiedriba/pas… pic.twitter.com/pp9z7vXUpk
aprinkislv
Mārupē @Marupes_novads degusi dzīvojamā māja un satiksmes negadījumā cietis velosipēdists aprinkis.lv/sabiedriba/kri… pic.twitter.com/h3uD2GnRYa

Twitter Citi raksta

Kekavas_novads
Sestdien Ķekavas novadā norisināsies Latvijas tautas deju kolektīvu auto orientēšanās sacensības “Pa Pēdām”. Starts… twitter.com/i/web/status/9…
sigulda_lv
Skolēnu vasaras nodarbinātības projekta dalībniekiem no 23. līdz 30.maijam tiks izsniegti norīkojumi uz darba vietā… twitter.com/i/web/status/9…
sigulda_lv
Šajā nedēļas nogalē norisināsies Siguldas pilsētas svētki: sigulda.lv/public/lat/jau… pic.twitter.com/mQfM2kYuHS

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018