Likvidēts ugunsgrēks Ādažu poligonā

(Komentēt)
Likvidēts ugunsgrēks Ādažu poligonā Foto: Gatis Dieziņš
15. jūnijs, 11:25

Ceturtdien vakarā izdevies likvidēt ugunsgrēku Ādažu poligonā, apstiprināja Valsts meža dienesta (VMD) Meža un vides aizsardzības daļas vadītāja vietnieks Zigmunds Jaunķiķis. VMD savu darbu paveicis un teritorija nodota teritorijas īpašnieku uzraudzībā.

Jaunķiķis piebilda, ka Ādažu poligona ugunsgrēku izdevies likvidēt ceturtdien, ap plkst.19.30 pēc tā intensīvas dzēšanas visas dienas garumā, piedaloties VMD un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam.

Nākamnedēļ būs zināms cik hektāru platībā no kopējās uzmērītās ugunsgrēka platības - 770 hektāriem - dedzis pieaudzis mežs un cik hektāru platībā - jaunaudzes.

Savukārt aprēķini par to, kādi zaudējumi ar šo ugunsgrēku nodarīti dabas resursiem, būšot zināmi krietni vēlāk. "Jaunaudzēm nodarītos zaudējumus var noteikt diezgan drīz, taču zaudējumus attiecībā uz pieaugušu mežu ne uzreiz var noteikt. Ne vienmēr lielie koki aiziet bojā uzreiz, tas var notikt arī divu līdz trīs mēnešu laikā pēc tam," sacīja Jaunķiķis, piebilstot, ka ir jāpaiet kādam laikam un jāvēro koki, vai tie atkopsies pēc ugunsgrēka.

Pēc VMD meža un vides aizsardzības daļas vadītāja vietnieka teiktā, konkrēts ugunsgrēka cēlonis joprojām nav zināms. Vienlaikus viņš pieļāva, ka saistībā ar notikušo netiks ierosināts kriminālprocess, jo Ādažu poligons ir slēgtā teritorija, tāpēc ļaunprātīgu dedzināšanu, visticamāk, varot izslēgt.

Kā ziņots, ugunsgrēks Ādažu poligonā izcēlās svētdien, 10.jūnijā.

NBS Ādažu poligons ir izvietots Ādažu un Sējas novadu administratīvajās teritorijās, poligona platība aizņem vairāk nekā 13 000 hektāru un tas ir viens no lielākajiem Baltijas valstīs.

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Aptauja Ropažos: Kā vērtējat ideju palielināt aizsardzības budžetu? aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/6Xaf873qA5

Twitter Citi raksta

Saulkrastu_nov
Jau šodien sākas starptautiskais festivāls "Saulkrasti Jazz" @SaulkrastiJazz Būs arī bezmaksas koncerti Saules lauk… twitter.com/i/web/status/1…
JurmalaLV
FOTO: Jomas ielas svētki nosvinēti!🎉 flickr.com/photos/jurmala… pic.twitter.com/5Jc8ZP9Nmn
Saulkrastic
Šodien 15:00 laipni lūgti Saules laukumā baudīt @SaulkrastiJazz festivāla bezmaksas koncertu un 19:00 Minhauzena Un… twitter.com/i/web/status/1…

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018