Salaspils basketbolisti astotdaļfināla pirmajā spēlē sīvā cīņā pārspēj mārupiešus

Foto - Salaspils sporta skola Foto - Salaspils sporta skola

Salaspils sporta skolas komanda trešdien vakarā savās mājās sīvā cīņā uzvarēja Mārupes sporta centra basketbolistus Reģionālās basketbola līgas (RBL) astotdaļfināla pirmajā spēlē. Otrā spēle sērijā līdz divām uzvarām notiks 15.februārī Mārupē.

Ranga sarakstā pēc RBL pamatturnīra rezultātiem Salaspils basketbolisti ieņēma sesto vietu, bet mārupieši desmito, taču viņu bilances bija gandrīz vienādas (salaspiliešiem viena uzvara vairāk). Prognozējamā sīvā spēkošanās sevi pilnā mērā attaisnoja.

Pirmajā puslaikā, sāncenšiem pārmaiņus izvirzoties vadībā, lielākais kādas komandas pārsvars bija pieci punkti (Mārupei 20:15, Salaspilij 32:27), un tikai pašās otrās ceturtdaļas beigās laukuma saimnieki pirmo reizi panāca “plus seši” – 38:32.

Uzreiz pēc pārtraukuma salaspilieši pārsvaram pievienoja vēl divus punktus, dažas minūtes vēlāk jau bija zaudētājos 44:46, bet tad atkal atspēlējās 53:48. Šādā garā mazrezultatīvā cīņa turpinājās līdz pat pamatlaika beigām. Sākoties pēdējai minūtei, mājinieku pārsvars bija viens punkts, taču realizēts soda metiens, uzbrukumā izcīnīta atlēkusī bumba un Reno Silava precīzais trīspunktu metiens ļāva to palielināt līdz pieciem – 70:65. Mārupieši pēdējā pusminūtē pamanījās mest pa grozu četras reizes, bet visi mēģinājumi bija neveiksmīgi.

Salaspils sporta skolas rindās Reinis Otersons izcēlās ar 15 punktiem un 15 atlēkušajām bumbām, Tomass Bērziņš ar 14 punktiem un 11 bumbām, bet Kristiāns Armanovs ar 11 punktiem. Mārupes sporta centra komandā rezultatīvākie bija Roberts Ciganskis (18 p.), Jēkabs Niedra un Markuss Spila (pa 13 p.).

Piektdien basketbola klubs “Ādaži/Carnikava” savās mājās aizvadīs asotdaļfināla sērijas otro spēli pret Jelgavas klubu “Mitausports” (pirmajā mačā ādažnieki uzvarēja 97:87), bet BK “Sigulda/Modern house” pirmajā spēlē savā laukumā uzņems basketbola klubu “Aizkraukle”.