"Audas" futbolisti mazākumā kapitulē "Liepājai"; rezultatīvas spēles arī citiem Pierīgas klubiem (papildināta)

Foto - no sportacentrs.com Foto - no sportacentrs.com

Latvijas futbola virslīgas 11.kārtas spēlē svētdien “LNK Sporta parkā” Valdlaučos Ķekavas klubs “Auda” piedzīvoja sagrāvi 0:4 zpēlē pret futbola klubu “Liepāja”. Šīr ir otrā reize sezonā, kad “Audas” futbolisti vienā spēlē ielaiž četrus vārtus. Dažādām sekmēm Pierīgas futbola klubi aizvadījuši spēles citās līgās.

Lielā mērā izšķirošs brīdis “Audas” un “Liepājas” cīņā bija pirmā puslaika kompensācijas trešā minūte, kad Daniils Ulimbaševs noplenīja otro dzelteno kartīti un atstāja savu komandu skaitliskā mazākumā. Uzreiz pēc pārtraukuma liepājnieki atklāja rezultātu un turpinājumā vēl trīs reizes raidīja bumbu laukuma saimnieku vārtos – 0:4.

SK “Super Nova”/Salaspils vienība pirmdien viesojās pie čempioniem “Valmiera FC” futbolistiem. Septiņas minūtes pirms beigām Jevgeņijs Miņins ar skaistu tiešo brīvsitienu no apmēram 20 metru distances guva vārtus salaspiliešu labā. Taču līdz tam bumba viesu vārtos jau bija ielidojusi trīs reizes – divreiz četruu minūšu laikā pirmajā puslaikā un vienreiz otrajā. “Super Nova” komandai kārtējais zaudējums 1:3.

Turnīra tabulā FK “Auda” ar 15 punktiem ieņem piekto vietu, bet SK “Super Nova”/Salaspils ar sešiem punktiem ir pēdējā desmitajā pozīcijā. Līderi ir “Riga FC” (26 p.).

Latvijas pirmās jeb Nākotnes līgas turnīrā graujošu uzvaru 7:2 pār FK “Tukums 2000-2”/Tukuma sporta skolas komandu sestdien svinēja Apvienotās futbola akadēmijas “Olaine” vienība. Trīs vārtus iesita Edgars Brics, pa vieniem – Kārlis Rūja, Emīls Aivars, Rolands Bočs un Marks Pačepko. Ar trim uzvarām piecās spēlēs un deviņiem punktiem olainieši tabulā ieņem piekto vietu.

Latvijas otrās līgas Rietumu grupā divu Pierīgas klubu savstarpējā spēlē Ķekavā Mārupes sporta centra futbolisti ar 2:0 pārspēja futbola klubu “Ķekava/Auda”, turklāt abus vārtus Kirils Zaharovs un Kristiāns Korsaks guva mača pēdējās sešās minūtēs. Mārupiešiem četrās spēlēs šis bija trešais panākums, bet ķekavieši piedzīvojuši zaudējumus visās četrās šīs sezonas cīņās.

Četras neveiksmes četrās spēlēs, turklāt ar graujošu gūto un zaudēto vārtu attiecību 3:24 otrās līgas Austrumu grupā ir futbola klubam “Salaspils”. Svētdien vakar salaspilieši ar 0:8 zaudēja futbola klubam “Kalupe”, turklāt visus astoņus vārtus ielaida jau pirmajā puslaikā (piecus – 15 minūšu laikā).

Trešās līgas Ziemeļu zonas Rietumu grupā futbola klubs “Sigulda” viesojās pie FK “Lielupe” futbolistiem un rezultatīvā cīņā nospēlēja neizšķirti 3:3. Pirmajā pusstundā Matīss Bieziņš un Ādams Janišs panāca 2:0 siguldiešu labā, nākamajā pusstundā mājinieki atbildēja ar trim precīziem raidījumiem, bet 73.minūtē beigu rezultātu panāca Bieziņš. Siguldiešiem līdzšinējās trijās spēlēs ir divas uzvaras un neizšķirts (septiņi punkti).

Seši vārti tika gūti arī futbola klubu “Alberts” un “Ādaži” mačā Ķekavā. Jau pirmajās piecās minūtēs Mikus Podnieks un Rendijs Jānis Kokorevičs ādažnieku labā guva divus vārtus, bet otrajā puslaikā precīzi sita Natans Kats, vēlreiz Kokorevičs un Deniss Vrubļevskis – 5:1.

Centra grupas turnīrā jeb Rīgas čempionātā FK “Union” futbolisti debijas mačā savā laukumā Olainē ar 4:0 pieveica Rīgas Stradiņa universitātes futbola klubu. Pirmā puslaika otrajā pusē sešu minūšu laikā trīs golus iesita Ingus Makovskis, Mārtiņš Ēriks Veckāgans un Edgars Urbāns, bet punktu priekšpēdējā minūtē pielika Germans Ņikitins.

Otro uzvaru turnīrā svētdien vakarā izcīnīja jaunatnes futbola kluba “Daugava”/Salaspils Futbola skolas komanda, kas ar 4:1 izbraukumā pieveica futbola klubu “Namejs”. Divus vārtus guva Artjoms Pavlovskis, pa vieniem – Sergejs Momots un Romans Jakušenoks.

Līderpozīcijas Sieviešu futbola līgas turnīra tabulā pēc trim kārtām atguvušas FK “Olaine” futbolistes, kuras svētdien trešo uzvaru svinēja, sagraujot sporta kluba “Super Nova” komandu 7:0. Ar “hettriku” spēlēs pēdējās desmit minūtēs izcēlās Nikola Preijere, pirms viņas divreiz precīzi sita Anžela Ļebedeva un pa reizei – Petra Postaža un Anete Stepiņa.

Citā dāmu čempionāta mačā Ķekavas “Audas” futbolistes piedzīvoja zaudējumu 0:3 pret futbola skolu “Metta”. Trijās spēlēs ķekavietēm ir viens punkts.

Sieviešu pirmās līgas spēlē FK “Olaine” otrā komanda uzņēma futbola skolas “Metta” dublieres, turklāt interesanti, ka visi septiņi vārti tika gūti pirmajās 20 un pēdējās 10 minūtēs. Nonākušas zaudētājās 0:3, olainietes vienus vārtus atguva ar Samantas Nikolas Zālītes precīzo sitienu, bet pašā galotnē vēl divreiz precīzas bija Laura Kallase un Loreta Dārta Auziņa – 3:4.

Citā mačā FK “Sigulda” futbolistes piedzīvoja sakāvi 1:9 viesos pret futbola skolu “Jelgavu”. Vienīgos vārtus pirmā puslaika beigās guva Baiba Zaksa, tobrīd panākot 1:4.