Ārlietu ministrs: NATO jāplāno aizsardzības spējas, rēķinoties ar Krievijas radīto apdraudējumu ilgtermiņā

(Komentēt)
Ārlietu ministrs: NATO jāplāno aizsardzības spējas, rēķinoties ar Krievijas radīto apdraudējumu ilgtermiņā Foto: Ārlietu ministrija
27. aprīlis, 21:43

NATO ir jāplāno atturēšanas un aizsardzības spējas, rēķinoties ar Krievijas radīto apdraudējumu ilgtermiņā, NATO ārlietu ministru sanāksmē Briselē norādījis ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V).

Sanāksmes dalībnieki diskutēja par NATO attiecībām ar Krieviju. Ministrs informēja NATO kolēģus par nesen no Krievijas pieteikto, bet nenotikušo raķešu šaušanas pārbaudi virs Latvijas ekskluzīvās ekonomiskās zonas Baltijas jūrā.

"Krievijas pieteiktās, bet nenotikušās raķešu šaušanas mācības Baltijas jūrā ir vērtējams kā Krievijas propagandas un iebiedēšanas elements. Uzbrukums Solsberijā, agresīva militārā spēka demonstrēšana no Krievijas puses rada izaicinājumus visos stratēģiskajos virzienos. Arī turpmāk aliansei ir atbilstoši jāplāno atturēšanas un aizsardzības spējas, rēķinoties ar Krievijas radīto apdraudējumu ilgtermiņā," uzsvēra Rinkēvičs.

Vienlaikus ministrs pauda pārliecību, ka attiecībās ar Krieviju ir jāturpina pašreizējā NATO politika - atturēšana un dialogs.


Sanāksmē notika arī diskusija par NATO Stabilitātes veicināšanas pasākumiem, kas ir dažādu NATO politiku un instrumentu kopums, kas tiek izmantots drošības stiprināšanai NATO kaimiņu reģionos. "Dienvidu sabiedroto bažas ir arī mūsu bažas, tādēļ turpināsim piedalīties drošību un stabilitāti veicinošās misijās," pauda ministrs.

Runājot par alianses atvērto durvju politiku, Rinkēvičs pauda atbalstu NATO Bukarestes samita lēmumam, kas noteic Gruzijas virzību ceļā par Alianses dalībvalsti. "Gruzija ir daudz paveikusi savā Eiropas Savienības un eiroatlantiskās integrācijas ceļā, rādot piemēru kandidātvalstīm," uzsvēra Rinkēvičs.

Ārlietu ministrs pauda vēlmi redzēt Ukrainas dalību iespējami augstā līmenī NATO samitā Briselē jūlijā. Ministrs pauda atbalstu NATO misijai Irākā.

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Kodols iesaka. Klaviermūzikas šedevri un rabarberu biskvītkūka aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/LQdEcDBz8U
aprinkislv
Aptauja Rīgā. Kā vērtējat Artusa Kaimiņa aizturēšanu un veikto kratīšanu pie viņa? aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/CZLvzFZdA2
aprinkislv
Neparastā Pierīga. Babīte – novads ar burvju spoguli aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/YzXUtS1TMl

Twitter Citi raksta

Kekavas_novads
Jāņu ugunskuram Līgo naktī piemīt dzīvinošs spēks – tas silda, piešķirot gada īsākajai naktij īpašu spēku. Vēlu vas… twitter.com/i/web/status/1…
Stopini_Latvia
Priecīgus Līgo svētkus! pic.twitter.com/1f6FJ6Lfog
sigulda_lv
Novadniekiem ir iespēja saņemt atkritumu šķirošanas maisus un šķirot atkritumus bez maksas savā dzīvesvietā:… twitter.com/i/web/status/1…

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018