Salaspils un Siguldas basketbolisti Nacionālajā līgā vinnē mājas spēles (papildināta)

Foto - "Gulbenes buki" Foto - "Gulbenes buki"

Piektdien vakarā notikušajās Nacionālās basketbola līgas spēlēs uzvaras savā laukumā izcīnīja Salaspils sporta skolas komanda un basketbola klubs “Sigulda/Modern house”.

Salaspiliešu pretinieki bija olimpiskā centra “Limbaži” basketbolisti, kuri sezonu bija sākuši ar trim uzvarām pēc kārtas, tajā skaitā pār pagājušās sezonas Reģionālās līgas čempioniem siguldiešiem. Atgriešanās Pierīgas basketbola laukumos viņiem tik veiksmīga neizvērtās.

Laukuma saimnieku veiksmīgo startu (6:0) limbažnieki ātri vien pārtrauca (15:17). Pirmā puslaika vidū veiksmes brīdis vispirms bija Salaspils basketbolistiem (24:17), tad atkal viesiem (24:26), tad vēlreiz mājiniekiem (32:26), bet pēc pirmajām 20 minūtēm viņiem minimāls pārsvars 35:34. Izšķirošie brīži norisinājās trešās ceturtdaļas otrajā pusē, kad triju minūšu laikā salaspilieši panāca 55:44 pārsvaru, vēlāk sasniedza 18 punktu pārsvaru (66:54) un beigās svinēja trešo uzvaru pēc kārtas – 77:65.

Salaspils sporta skolas komandas rindās rezultatīvākie bija Dāvis Klegeris (18 punktu), Jānis Pozņaks (12), Kristiāns Pastors un Reno Silavs (pa 10 p.). Ar trim uzvarām četrās spēlēs Salaspils un Limbažu basketbolisti kļuvuši par NBL Austrumu grupas līderiem.

BK “Sigulda/Modern house”, treneriem atpūtinot lielu daļu pamatsastāva spēlētāju pēc smagās cīņas Latvijas kausa spēlē trešdien Tukumā, mājas mačā pret basketbola skolas “Ogre” audzēkņiem pirmā puslaika lielākā daļa pagāja gluži līdzīgā cīņā, kaut zaudētājos laukuma saimnieki nebija ne brīdi. Taču otrās ceturtdaļas otrajā pusē ar 8:0 spurtu siguldieši sasniedza 14 punktu pārsvaru (40:26), pēc pārtraukuma to palielināja līdz “acītei” (49:28) un ilgu laiku turējās drošā vadībā.

Taču ceturtās ceturtdaļas vidū kļūdu sērija un 13 zaudēti punkti pēc kārtas mājinieku situāciju padarīja nervozu – vairs tikai “plus seši”, kad pamatlaikā jāspēlē bija vēl četras minūtes (64:58). Ogrēniešu ofensīvu Siguldas komandai tomēr izdevās apturēt un cīņu pabeigt 74:64. Rihards Strauts BK “Sigulda/Modern house” labā guva 21 punktu, Rodrigo Auziņš 12 un Didzis Mališevs 10 punktus.

Sestdien izbraukuma spēli pret vienīgo līdz šim nezaudējušo NBL Austrumu grupas komandu “Gulbenes bukiem” aizvadīja basketbola klubs “Ķekava” -  un piedzīvoja jau trešo sagrāvi pēc kārtas. Cerīgam sākumam (6:2) sekoja gulbeniešu 15:0 spurts, un jau pēc pirmā puslaika viņu pārsvars pārsniedza 20 punktus (52:30). Otrajā puslaikā aina laukumā nemainījās, un ķekavieši cieta sakāvi 69:111.

BK “Ķekava” sastāvā Alens Zubrickis guva 13 punktus, Dāvis Bušs, Nils Briška un Mārtiņš Dombrovskis pa 11.