Logo
Drukāt šo lapu

"Salaspils Zīriņi CX" velokrosā uzvarējis Bogdanovičs, mājiniekam Kaļveršam trešā vieta

Foto - Kaspars Suškvevičs Foto - Kaspars Suškvevičs

Svētdien vējainos laika apstākļos aizvadītas Latvijā pirmās velokrosa sacensības pēc piecu gadu pauzes – “Salaspils Zīriņi CX”. Vīru konkurencē pārliecinošu uzvaru izcīnīja “Giant&Liv team Latvia” pārstāvis Māris Bogdanovičs, vēsta Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Latvijas velokrosa čempions salaspilietis Matīss Kaļveršs ar ģimenes, domubiedru, Salaspils sporta nama un Latvijas Riteņbraukšanas federācijas atbalstu svētdien atdzīvināja velokrosa sacensību tradīcijas. “Salaspils Zīriņi CX” velokross pulcēja vairāk nekā 80 lielus un mazus sportistus. Sacensību trase, kas bija izveidota uz Daugavas dambja, izpelnījās uzslavas no dalībniekiem. 2,5 kilometru garajā distancē tika iekļauti mākslīgie šķēršļi, pludmales smiltis, trepes, barjeras, īsi stāvi kāpumi un tehniski nobraucieni.

Vairāk nekā stundu garajā braucienā, kur sacentās elites un amatieru vīri, juniori un dāmas, no starta pa priekšu aizbrauca trases saimnieks Matīss Kaļveršs. Vēlāk gan Matīsa velosipēdu piemeklēja tehniskas likstas, liekot zaudēt laiku un pozīcijas. Līdera godu izkaroja sekmīgi Igaunijas krosos startējušais Māris Bogdanovičs. Dobeles riteņbraukšanas skolas audzēknis savu pārsvaru sāka audzēt apli no apļa. Tikpat stabili otrajā vietā brauca “Ampler” vienību pārstāvošais ogrēnietis Alekss Krasts.

Finišā ļoti pārliecinoši pirmais iebrauca Māris Bogdanovičs (1.07:14). Alekss Krasts viņam zaudēja 2 minūtes un 21 sekundi. Trešais bija šogad “Astana” rindās debitējušais Matīss Kaļveršs (+4:38). Junioru grupā pārliecinoši uzvarēja “Goldingen CA/ Kuldīgas NSS” pārstāvis Gusts Lapiņš. Viņam sekoja Krišjānis Justs Ratnieks (“RRS”) un Ģirts Harkins (“MSĢ/ VeloLifestyle Smiltenes BJSS”).

“Open” vīru grupā lielisks sniegums no “VeloExpress Scott” komandas braucēja Rolanda Burceva, kurš absolūtajā ieskaitē bija ceturtais ātrākais. Otrajā vietā sekoja Jānis Rapa (“Dako Ziemeļvidzeme”), bet trijnieku noslēdza Normunds Milčs.

Starp dāmām visātrāk brauca vēl jaunietes grupā esošā Amanda Reilija Zariņa (“Baldones RN”), bet Līga Actiņa (“LiVelo Zelta Zeme”) bija ātrākā “Open” grupā. Savā grupā nepārspēta palika arī Laura Klismete (“RRS”).

Lielisku sniegumu demonstrēja Rihards Lozbers (“DTG – MySport”). Talsinieks uzvarēja ne tikai M14 grupā, sev aiz muguras atstājot – Kristeru Štrauhmani un Alvi Matīsu Zariņu (abi Ķekavas novada sporta skola), bet arī pārspēja visus jauniešus.

Šīs bija gada noslēdzošās klātienes riteņbraukšanas sacensības Latvijā. Plānots, ka nākamajā gadā velokrosa sacensības Latvijā tikai attīstīsies un kļūs vairāk.