Nākamgad rindas pēc medicīnas aprūpes pakalpojumiem saruks uz pusi, sola Čakša

(Komentēt)
Nākamgad rindas pēc medicīnas aprūpes pakalpojumiem saruks uz pusi, sola Čakša Foto: Valsts kanceleja
2017. gada 21. decembris, 9:29

Saņemot būtisku budžeta pieaugumu, nākamgad rindas pēc medicīnas aprūpes pakalpojumiem saruks teju uz pusi, ceturtdien LTV "Rīta panorāmā" solīja veselības ministre Anda Čakša (ZZS).

Politiķes vērtējumā, aizvadītais bijis pagrieziena gads, kad valdība ir diezgan būtiski mainījusi attieksmi pret veselības nozari, nodrošinot gandrīz 200 miljonu eiro pieaugumu veselības aprūpes budžetam.

Runājot par veselības aprūpes finansēšanas likumu, Čakša pauda viedokli, ka tā iedzīvotāju daļa, kas varētu palikt bez valsts apmaksātiem medicīnas pakalpojumiem, ir "ļoti, ļoti maza". No grozu sadalīšanas viedokļa likums ir ļoti lojāls Latvijas iedzīvotājiem, tomēr liek domāt par nodokļu nomaksu, piebilda ministre.

Ģimenes ārstu jomā Veselības ministrija nākamgad plānojusi turpināt sarunas par pakalpojumu uzlabošanu, kā arī mēģināt veicināt paaudžu nomaiņu, kas varētu notikt ar struktūrfondu atbalstu, izmaksājot aiziešanas pabalstus. Tāpat tikšot mēģināts uzlabot prakses nodošanas nosacījumus un meklēt papildus stimulus, lai jaunie ģimenes ārsti dotos strādāt uz laukiem, kas finansiāli ir mazāk ienesīgi.

E-veselības jomā Čakša saskata uzlabojumus, lai arī "tas bija smags mantojums" un nebija viegli sākt sistēmu lietot.

Savukārt abas lielās slimnīcas - Austrumu un Stradiņa - nākamgad apvienot neesot plānots, bet tiks domāts par to sadarbības padziļināšanu.

Veselības ministre Anda Čakša no piektdienas dosies grūtniecības un dzemdību atvaļinājumā. Pie ministra darba pienākumu pildīšanas viņa plāno atgriezties "divu līdz trīs mēnešu laikā". Šajā periodā viņas pienākumus formāli pildīs Ministru prezidents Māris Kučinskis, taču aktīvo darbību veiks Veselības ministrijas valsts sekretārs Aivars Lapiņš un viņa vietniece Daina Mūrmane-Umbraško, skaidroja ministre.

Čakša norādīja, ka pagaidām grūti pateikt, kad tieši viņa plāno atgriezties darbā, tomēr, iespējams, tas varētu būt marts.

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Babītes novada jauktais koris "Maska" Latvijas simtgades gadu atklāj ar koncertiem Austrālijā… twitter.com/i/web/status/9…
aprinkislv
Nosaukti "Lielās mūzikas balvas 2017" nominanti aprinkis.lv/kultura/item/4… pic.twitter.com/15z2mn5gmR
aprinkislv
Mālpils internātpamatskola – ne grimt, ne peldēt aprinkis.lv/sabiedriba/izg… pic.twitter.com/UTUqbtkKKS

Twitter Citi raksta

Carnikavas_nov
Lai ziemas prieki sākas! No šodienas Carnikavas Hokeja laukumā iespējams arī slidot. Vairāk par nodarbību grafikiem… twitter.com/i/web/status/9…
sigulda_lv
Šodien no plkst.12.00 slēpošanai atvērts Siguldas Pilsētas trases mazais kalns, kas turpmāk ziemas prieku cienītāji… twitter.com/i/web/status/9…
muzejsbaldone
Aizsākot Latvijas simtgadei veltīto pasākumu ciklu, Baldones muzejs aicina uz izstādi “Pašdarbības kolektīvi Baldon… twitter.com/i/web/status/9…

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018