Nākamgad rindas pēc medicīnas aprūpes pakalpojumiem saruks uz pusi, sola Čakša

(Komentēt)
Nākamgad rindas pēc medicīnas aprūpes pakalpojumiem saruks uz pusi, sola Čakša Foto: Valsts kanceleja
2017. gada 21. decembris, 9:29

Saņemot būtisku budžeta pieaugumu, nākamgad rindas pēc medicīnas aprūpes pakalpojumiem saruks teju uz pusi, ceturtdien LTV "Rīta panorāmā" solīja veselības ministre Anda Čakša (ZZS).

Politiķes vērtējumā, aizvadītais bijis pagrieziena gads, kad valdība ir diezgan būtiski mainījusi attieksmi pret veselības nozari, nodrošinot gandrīz 200 miljonu eiro pieaugumu veselības aprūpes budžetam.

Runājot par veselības aprūpes finansēšanas likumu, Čakša pauda viedokli, ka tā iedzīvotāju daļa, kas varētu palikt bez valsts apmaksātiem medicīnas pakalpojumiem, ir "ļoti, ļoti maza". No grozu sadalīšanas viedokļa likums ir ļoti lojāls Latvijas iedzīvotājiem, tomēr liek domāt par nodokļu nomaksu, piebilda ministre.

Ģimenes ārstu jomā Veselības ministrija nākamgad plānojusi turpināt sarunas par pakalpojumu uzlabošanu, kā arī mēģināt veicināt paaudžu nomaiņu, kas varētu notikt ar struktūrfondu atbalstu, izmaksājot aiziešanas pabalstus. Tāpat tikšot mēģināts uzlabot prakses nodošanas nosacījumus un meklēt papildus stimulus, lai jaunie ģimenes ārsti dotos strādāt uz laukiem, kas finansiāli ir mazāk ienesīgi.

E-veselības jomā Čakša saskata uzlabojumus, lai arī "tas bija smags mantojums" un nebija viegli sākt sistēmu lietot.

Savukārt abas lielās slimnīcas - Austrumu un Stradiņa - nākamgad apvienot neesot plānots, bet tiks domāts par to sadarbības padziļināšanu.

Veselības ministre Anda Čakša no piektdienas dosies grūtniecības un dzemdību atvaļinājumā. Pie ministra darba pienākumu pildīšanas viņa plāno atgriezties "divu līdz trīs mēnešu laikā". Šajā periodā viņas pienākumus formāli pildīs Ministru prezidents Māris Kučinskis, taču aktīvo darbību veiks Veselības ministrijas valsts sekretārs Aivars Lapiņš un viņa vietniece Daina Mūrmane-Umbraško, skaidroja ministre.

Čakša norādīja, ka pagaidām grūti pateikt, kad tieši viņa plāno atgriezties darbā, tomēr, iespējams, tas varētu būt marts.

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Mūziķi Aināru Majoru darbam iedvesmo kaislīgs radošais process. Desmit ekspresjautājumi aprinkis.lv/kultura/item/4… pic.twitter.com/Qbyy0ed64U
aprinkislv
Atklājas jaunas blēdības bijušā Ķekavas novada pašvaldības priekšsēdētāja vietnieka rīcībā aprinkis.lv/sabiedriba/pas… pic.twitter.com/PgT36WLdsh
aprinkislv
Komentārs. Politiskā griba vai politiskā grabēšana aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/aQ5KeDvPDu

Twitter Citi raksta

BaldonesNovads
7. aprīlī Mercendarbes muižā - Meistaru dienas Baldonē, 2018 “Tradicionālā latviešu kokle”. baldone.lv/lv/baldone/zin… pic.twitter.com/1WYIBwMPIa
sigulda_lv
Otrdien @LIAALatvija Siguldas Biznesa inkubatorā notiks pieredzes stāstu pēcpusdiena „No idejas līdz biznesam”… twitter.com/i/web/status/9…
Adazu_novads
Jauno komponistu un izpildītāju konkurss “Skaņuraksti Ādažos” jau 23.martā goo.gl/xbPjZj

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018