Garkalnes novada kausu jāšanas sportā izcīnījis Andis Vārna ar zirgu Dendelin

(Komentēt)
Garkalnes novada kausu jāšanas sportā izcīnījis Andis Vārna ar zirgu Dendelin Foto: Latvijas Jātnieku federācija
2017. gada 15. maijs, 14:43

Ikgadējās jāšanas sporta sacensības šķēršļu pārvarēšanā Garkalnes novada jātnieku sporta klubā "Kriķi" uzvaru galvenajā maršrutā un Garkalnes novada kausu izcīnīja Andis Vārna ar zirgu Dendelin. Savukārt Pierīgas pašvaldību kausu šogad ieguva Mārtiņš Pilders ar zirgu Cavallo.

Sacensības noritēja piecos maršrutos, sākot no maršruta ar šķēršļu augstumu 100 cm līdz pat maršrutam ar šķēršļu augstumu līdz 130 cm, ar pārlekšanu, kura ietvaros norisinājās cīņa par Garkalnes novada kausu.

Galvenajā maršrutā sacentās 11 sportiskie pāri, no kuriem pamatdistanci bez sodam punktiem izdevās veikt trim – Andim Vārnam ar zirgiem Dendelin un D. Fradin no sporta kluba "Quattro" un Kristai Kliesmetei ar zirgu Carlson 102 no Jauno jātnieku skolas (JJS), informēja Latvijas Jātnieku federācijā. Šiem duetiem tālākā cīņa par Garkalnes novada kausu noritēja pārlekšanā, kur veiksmīgāks izrādījās Andis Vārna, ar abiem zirgiem maršrutu veicot bez soda punktiem, Krista Kliesmete ar Carlson 102 ierindojās trešajā vietā.

Ceturto vietu maršrutā izcīnīja Sabīne Siliņa ar zirgu Kalgari no Ropažiem (JSK "Mežstrazdiņi"), piekto vietu ieguva Lietuvas sportists Tads Šešks ar zirgu Evelka, bet sestajā vietā – mājiniece Sintija Semeņkova ar zirgu Clair de Lune, pārstāvot jātnieku sporta klubu "Kriķi".

Pierīgas pašvaldību kausu, kura izcīņa notika maršrutā ar šķēršļu augstumu līdz 120 cm ar džokeri, šogad ieguva Mārtiņš Pilders ar zirgu Cavallo no jātnieku sporta kluba "Zāgkalni", maršrutā iegūstot maksimālo punktu skaitu un to veicot 59,82 sekundēs. Otro vietu izcīnīja sacensību organizatoru komandas JSK "Kriķi" sportiste Sintija Semeņkova ar zirgu Clair de Lune. Trešo vietu ieņēma Krista Kliesmete ar zirgu Avensine no JJS.

Parējos maršrutos uzvaras guva: Nr. 1 a, šķēršļu augstums līdz 100 cm, bērniem līdz 16 gadu vecumam – Laura Fiodorovaite ar zirgu Sanremo (Lietuva), Nr. 1 b, 100 cm, amatieriem – Aija Patmalniece ar zirgu Monte Kristo (RJSK "Sport de Lux"), Nr. 1 c, 100 cm, bez ierobežojumiem dalībniekiem – Edīte Vāgnere ar zirgu Lobijs (JSK "Zelta pakavs"), Nr. 2, 110 cm, bez ierobežojumiem – Tads Šešks ar zirgu Juta (Lietuva), Nr. 3, 115/120 cm, zirgiem līdz 6/7 g. v. – Krista Kliesmete ar zirgu Fumo Twirre (JJS).

"Šīs sacensības notiek jau daudzus gadus, un ir nozīmīgas novadam. Galvenokārt tāpēc, ka tās piesaista jauniešus un dod iespēju plašā konkurencē sacensties sportistiem, kuri ikdienā trenējas jāšanas sportā klubā "Kriķi," citēts Garkalnes domes priekšsēdētājs Mārtiņš Bauze-Krastiņš.

"Šāds pasākums ir interesanta aktivitāte vietējiem iedzīvotājiem, kuri nāk vērot sacensības, iespēja sevi parādīt vietējiem ēdināšanas uzņēmumiem. Šogad sacensību laikā savus restaurētos auto demonstrēja darbnīca SIA "Fine Automobiles", kas izraisīja lielu skatītāju interesi. Nav maznozīmīgi arī tas, ka, rīkojot sacīkstes, tiek īpaši uzkopta pasākuma norises teritorija. Un jāteic, ka pašvaldībai ir ne tikai pienākums atbalstīt aktīvākos sporta un kultūras kolektīvus savā novadā, bet arī gods to darīt."

JSK "Kriķi" valdes priekšsēdētāja Paula Glāzere: "Sacensības izdevās veiksmīgi. Salīdzinājumā ar pagājušo gadu laiks mūs ļoti lutināja, kas organizatorisko procesu padarīja ievērojami vieglāku, arī jātniekiem noteikti bija patīkamāk aizvadīt sacensību startus. Priecājos, ka JSK "Kriķi" pārstāvēm izdevās iegūt godalgotās vietas, īpaši priecājos par Sintijas un Carlos Z panākumiem maršrutā līdz 115/120 cm augstiem šķēršļiem, jo iepriekš ikdienā jāju šo zirgu, bet diemžēl veselības problēmu dēļ šodien startēt nevarēju. Ceru, ka dalībniekiem un skatītājiem sacensības patika."

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Pamatīgas zināšanas un skolēnu līdzdalība - tā dziļo pārmaiņu mērķi, uzsākot izglītības reformu, raksturo Valsts iz… twitter.com/i/web/status/1…
aprinkislv
No redakcijas arhīva: Darba Balss un Rīgas Apriņķa Avīze Jāņos aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/fhLAERW90H

Twitter Citi raksta

Marupes_novads
Lai iegūtu nepieciešamo summu dalībai Pasaules čempionātam para-iejādē, ģimenes restorāns “Hercogs” Mārupē 30. jūn… twitter.com/i/web/status/1…
Adazubiblioteka
Ādažu bibliotēka aicina apskatīt fotoizstādi “Kļūdies tā, lai citiem prieks”! Novērtējiet, kādas valodas kļūmes va… twitter.com/i/web/status/1…
Valsts_policija
23. jūnija vakarā Ādažos aizturēts piedzēries līgotājs, kurš izdazīja logus četrām automašīnām:… twitter.com/i/web/status/1…

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018