Salaspils basketbolisti iekļūst RBL finālā, "Ķekavai" sagrāve NBL ceturtdaļfinālā

Foto - Salaspils sporta skola Foto - Salaspils sporta skola

Par Reģionālās basketbola līgas (pēc ranga trešās Latvijā) pirmajiem finālistiem kļuvuši Salaspils sporta skolas basketbolisti, kuri trešdien vakarā pusfināla sērijas otrajā spēlē otrreiz pārspēja basketbola klubu “Madona”. Nacionālās basketbola līgas (pēc ranga otrās) ceturtdaļfināla sēriju ar smagu zaudējumu sāka basketbola klubs “Ķekava”.

Salaspilieši pusi darba pusfinālā bija jau paveikuši pirmajā spēlē izbraukumā (uzvara 78:66), taču tas viņiem dzīvi atbildes mačā savās mājās nepadarīja vieglāku. Līdz otrās ceturtdaļas vidum rezultāts auga vienmērīgi, taču pēdējās piecās minūtēs Madonas komanda panāca 10 punktu pārsvaru (35:45). Pēc pārtraukuma, izmantojot laukuma saimnieku neveiksmes uzbrukumā (ne punkta pirmajās piecās minūtēs), viesi panāca arī “plus 15” (35:50).

Toties nākamajās piecās minūtēs laukumā pilnībā dominēja Salaspils basketbolisti, kuri pēc ilgāka pārtraukuma atguva vadību (55:53). Ceturtajā ceturtdaļā madonieši mājinieku deviņu punktu pārsvaru (62:53) sadeldēja līdz vienam (64:63 divarpus minūtes līdz beigām), tomēr Salaspils komanda viņiem vadībā izvirzīties neļāva un nosargāja dažu punktu starpību līdz finālsirēnai – 70:65 un sērijā 2:0. Rezultatīvākie uzvarētāju sastāvā bija Reno Silavs (22 punkti), Reinis Otersons (15) un Kristiāns Pastors (11 p.).

Ļoti iespējams, ka RBL fināls var kļūt par Pierīgas komandu dueli. 17.martā otro spēli pret basketbola klubu “Jaunpils” aizvadīs BK “Sigulda/Modern house” basketbolisti, kuri pirmajā spēlē savās mājās guva pārliecinošu uzvaru 97:63.

Krietni mazāk intrigas bija BK “Ķekava” spēlē viesos pret vienu no NBL sezonas spēcīgākajiem klubiem “Kandava/Anzāģe”. Jau 7.minūtē mājinieki bija pārsnieguši 10 punktu pārsvaru (19:8), bet pavisam graujoša viesiem izvērtās otrā ceturtdaļa, pēc kuras rezultāts bija jau 59:24 kandaviešu labā. Drīz pēc pārtraukuma starpība sasniedza 40 punktu atzīmi (69:29), un turpinājumā būtiski pavērsieni cīņas gaitā vairs netika piedzīvoti – beigās “Kandava/Anzāģe” uzvara 103:65.

Ķekaviešiem 20 punktus guva Dāvis Klegeris, 14 punktus Eduards Avotiņš un 10 punktus Edvards Jašuks. Otrā spēle sērijā līdz divām uzvarām notiks 21.martā Ķekavā.